Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

V posledním roce došlo na silnicích Hluboké nad Vltavou k dopravním nehodám (celkem 64) s různými následky. Čtvrtek byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek II/105. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Hluboké nad Vltavou, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.
Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.
Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Hluboké nad Vltavou a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Hluboké nad Vltavou bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek II/105 směr Hluboká nad Vltavou-Nad Parkovištěm.
Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Hluboké nad Vltavou v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 45 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 64. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o 42,2 %.
Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Hluboké nad Vltavou ke 64 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 0, lehce zraněno 31 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek II/105 u Hluboké nad Vltavou si pak drží nechvalnou bilanci s 314 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.
K nejvyššímu počtu usmrcených osob (5) v Hluboké nad Vltavou došlo v roce 2011. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2016 s počtem 6 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (40), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2010 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 6,1 mil. Kč
Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 6,1 mil. Kč.
Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Červenec.
Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Hluboké nad Vltavou připadá nejvíce kolizí na Čtvrtek, problematickým měsícem je Červenec a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice II/105. Nejčastější příčinou pak bylo "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" (163 případů).
Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 16:00.
Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Hlubokou nad Vltavou a okolím je "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" s počtem 163 nehod.
Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s pevnou překážkou s celkovým počtem 300 případů.
Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Hluboké nad Vltavou v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Hluboké nad Vltavou patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 2025 | 64 |
| 2024 | 48 |
| 2023 | 71 |
| 2022 | 45 |
| 2021 | 46 |
| 2020 | 57 |
| 2019 | 49 |
| 2018 | 38 |
| 2017 | 47 |
| 2016 | 42 |
| 2015 | 35 |
| 2014 | 40 |
| 2013 | 32 |
| 2012 | 37 |
| 2011 | 34 |
| 2010 | 45 |
Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.
| Období / kategorie | Usmrceno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 1 |
| 2022 | 1 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 1 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 3 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 1 |
| 2015 | 1 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 5 |
| 2010 | 0 |
Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.
| Období / kategorie | Těžce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 1 |
| 2023 | 4 |
| 2022 | 3 |
| 2021 | 2 |
| 2020 | 2 |
| 2019 | 4 |
| 2018 | 5 |
| 2017 | 3 |
| 2016 | 6 |
| 2015 | 1 |
| 2014 | 3 |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 4 |
| 2011 | 2 |
| 2010 | 3 |
Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.
| Období / kategorie | Lehce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 31 |
| 2024 | 21 |
| 2023 | 31 |
| 2022 | 21 |
| 2021 | 28 |
| 2020 | 22 |
| 2019 | 35 |
| 2018 | 22 |
| 2017 | 30 |
| 2016 | 14 |
| 2015 | 26 |
| 2014 | 33 |
| 2013 | 15 |
| 2012 | 28 |
| 2011 | 20 |
| 2010 | 40 |
Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.
| Období / kategorie | Škoda |
|---|---|
| 2025 | 6,1 mil. Kč |
| 2024 | 8,3 mil. Kč |
| 2023 | 6,0 mil. Kč |
| 2022 | 6,1 mil. Kč |
| 2021 | 4,6 mil. Kč |
| 2020 | 4,0 mil. Kč |
| 2019 | 4,0 mil. Kč |
| 2018 | 2,7 mil. Kč |
| 2017 | 10,1 mil. Kč |
| 2016 | 2,3 mil. Kč |
| 2015 | 1,9 mil. Kč |
| 2014 | 23,7 mil. Kč |
| 2013 | 2,5 mil. Kč |
| 2012 | 3,4 mil. Kč |
| 2011 | 5,1 mil. Kč |
| 2010 | 1,8 mil. Kč |
Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Prosinec | 37 |
| Listopad | 61 |
| Říjen | 59 |
| Září | 65 |
| Srpen | 74 |
| Červenec | 93 |
| Červen | 72 |
| Květen | 61 |
| Duben | 50 |
| Březen | 60 |
| Únor | 39 |
| Leden | 59 |
Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Neděle | 107 |
| Sobota | 108 |
| Pátek | 115 |
| Čtvrtek | 115 |
| Středa | 88 |
| Úterý | 83 |
| Pondělí | 114 |
Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 23:00 | 6 |
| 22:00 | 11 |
| 21:00 | 9 |
| 20:00 | 7 |
| 19:00 | 15 |
| 18:00 | 24 |
| 17:00 | 29 |
| 16:00 | 38 |
| 15:00 | 24 |
| 14:00 | 25 |
| 13:00 | 32 |
| 12:00 | 28 |
| 11:00 | 19 |
| 10:00 | 26 |
| 09:00 | 26 |
| 08:00 | 22 |
| 07:00 | 24 |
| 06:00 | 12 |
| 05:00 | 12 |
| 04:00 | 4 |
| 03:00 | 1 |
| 02:00 | 1 |
| 01:00 | 4 |
| 00:00 | 0 |
Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| nezaviněná řidičem | 22 |
| vyhýbání bez dostatečného bočního odstupu (vůle) | 23 |
| nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem | 28 |
| jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru | 32 |
| nepřizpůsobení rychlosti vlastnostem vozidla a nákladu | 33 |
| nezvládnutí řízení vozidla | 37 |
| nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.) | 66 |
| nesprávné otáčení nebo couvání | 79 |
| nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.) | 88 |
| řidič se plně nevěnoval řízení vozidla | 163 |
Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| srážka s vlakem | 3 |
| srážka s lesní zvěří | 6 |
| srážka s domácím zvířetem | 6 |
| srážka s chodcem | 15 |
| jiný druh nehody | 15 |
| nehoda | 81 |
| srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným | 83 |
| srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem | 221 |
| srážka s pevnou překážkou | 300 |
Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Hluboké nad Vltavou. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější II/105 s počtem 314 nehod.
| Silnice | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| II/105 | 314 | 9 | 12 | 153 | 23,6 mil. Kč | 26.11.2025 15:00 |
| III/10575 | 105 | 0 | 7 | 51 | 6,8 mil. Kč | 29.9.2025 11:00 |
| III/10579 | 94 | 0 | 7 | 61 | 6,3 mil. Kč | 7.12.2025 12:00 |
| I/20 | 73 | 1 | 2 | 62 | 13,9 mil. Kč | 27.11.2025 04:00 |
| II/146 | 47 | 0 | 4 | 21 | 6,3 mil. Kč | 17.8.2025 17:00 |
| III/10582 | 43 | 1 | 6 | 37 | 25,9 mil. Kč | 9.11.2025 16:00 |
| III/1472 | 41 | 1 | 6 | 28 | 9,3 mil. Kč | 10.8.2025 12:00 |
| III/12221 | 13 | 1 | 1 | 4 | 381 000 Kč | 31.10.2025 00:00 |
Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Na čele přehledu se aktuálně drží II/105 v úseku České Budějovice, kde bylo zaznamenáno 314 nehod. Úsek si vyžádal 9 úmrtí, 12 těžce zraněných a 153 lehce zraněných, přičemž celková evidovaná škoda zde dosáhla přibližně 23,6 mil. Kč.
| Silnice | TMC segment | Úsek / oblast | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II/105 | 760 | České Budějovice | 314 | 9 | 12 | 153 | 23,6 mil. Kč | 26.11.2025 15:00 |
| I/20 | 665 | České Budějovice | 73 | 1 | 2 | 62 | 13,9 mil. Kč | 27.11.2025 04:00 |
Zajímá vás, na jakých místech v Hluboké nad Vltavou se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice II/105 směr Hluboká nad Vltavou-Nad Parkovištěm, kde bylo zaznamenáno 128 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (0), těžce zraněných (1) a lehce zraněných (30). Celková škoda zde dosáhla 6,0 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 26.11.2025 15:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Hluboké nad Vltavou.
| Silnice | TMC point | Místo | Obec | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II/105 | 54884 | Hluboká nad Vltavou-Nad Parkovištěm | — | 128 | 0 | 1 | 30 | 6,0 mil. Kč | 26.11.2025 15:00 |
| III/10575 | 27484 | Hluboká nad Vltavou-Pražská | — | 105 | 0 | 7 | 51 | 6,8 mil. Kč | 29.9.2025 11:00 |
| III/10579 | 46257 | Munice | — | 94 | 0 | 7 | 61 | 6,3 mil. Kč | 7.12.2025 12:00 |
| I/20 | 3555 | České Budějovice-sever | — | 73 | 1 | 2 | 62 | 13,9 mil. Kč | 27.11.2025 04:00 |
| II/105 | 46254 | Hluboká nad Vltavou-Masarykova | — | 60 | 3 | 1 | 27 | 4,2 mil. Kč | 4.10.2025 11:00 |
| II/146 | 7071 | Hluboká nad Vltavou-Smetanova | — | 47 | 0 | 4 | 21 | 6,3 mil. Kč | 17.8.2025 17:00 |
| III/10582 | 23209 | Hluboká nad Vltavou-jih | — | 43 | 1 | 6 | 37 | 25,9 mil. Kč | 9.11.2025 16:00 |
| II/105 | 54883 | odb. Hluboká-nádraží ČD | — | 41 | 1 | 6 | 37 | 4,5 mil. Kč | 2.12.2024 00:00 |
| II/105 | 54882 | odb. Bavorovice | — | 38 | 1 | 2 | 33 | 4,9 mil. Kč | 20.8.2025 07:00 |
| II/105 | 54885 | Hluboká nad Vltavou-sever | — | 30 | 4 | 2 | 21 | 3,0 mil. Kč | 10.11.2025 00:00 |
| III/1472 | 46205 | Poněšice | — | 26 | 1 | 2 | 20 | 4,9 mil. Kč | 10.8.2025 12:00 |
| II/105 | 6346 | Hluboká nad Vltavou-jih | — | 17 | 0 | 0 | 5 | 935 000 Kč | 3.10.2025 08:00 |
| III/12221 | 46226 | Purkarec | — | 10 | 0 | 1 | 3 | 221 000 Kč | 31.10.2025 00:00 |
| III/1472 | 46208 | Hroznějovice | — | 6 | 0 | 1 | 3 | 322 100 Kč | 19.6.2022 16:00 |
| III/1472 | 46206 | odb. Líšnice | — | 5 | 0 | 3 | 1 | 2,1 mil. Kč | 19.3.2023 12:00 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné