Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

V posledním roce došlo na silnicích Horní Stropnice k dopravním nehodám (celkem 9) s různými následky. Sobota byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek II/154. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Horní Stropnice, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.
Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.
Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Horní Stropnice a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Horní Stropnici bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek II/154 směr Horní Stropnice-odb. Hojná Voda.
Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Horní Stropnici v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 4 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 9. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o 125,0 %.
Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Horní Stropnici ke 9 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 0, lehce zraněno 5 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek II/154 u Horní Stropnice si pak drží nechvalnou bilanci s 63 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.
K nejvyššímu počtu usmrcených osob (2) v Horní Stropnici došlo v roce 2011. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2010 s počtem 2 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (9), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2018 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 636 000 Kč
Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 636 000 Kč.
Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Srpen.
Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Horní Stropnice připadá nejvíce kolizí na Sobota, problematickým měsícem je Srpen a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice II/154. Nejčastější příčinou pak bylo "nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)" (23 případů).
Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 10:00.
Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Horní Stropnicí a okolím je "nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)" s počtem 23 nehod.
Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s pevnou překážkou s celkovým počtem 36 případů.
Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Horní Stropnice v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Horní Stropnice patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 2025 | 9 |
| 2024 | 7 |
| 2023 | 4 |
| 2022 | 5 |
| 2021 | 6 |
| 2020 | 5 |
| 2019 | 11 |
| 2018 | 10 |
| 2017 | 4 |
| 2016 | 4 |
| 2015 | 8 |
| 2014 | 6 |
| 2013 | 5 |
| 2012 | 5 |
| 2011 | 6 |
| 2010 | 4 |
Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.
| Období / kategorie | Usmrceno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 0 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 2 |
| 2010 | 0 |
Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.
| Období / kategorie | Těžce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 1 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 1 |
| 2020 | 1 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 1 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 1 |
| 2010 | 2 |
Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.
| Období / kategorie | Lehce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 5 |
| 2024 | 5 |
| 2023 | 1 |
| 2022 | 2 |
| 2021 | 3 |
| 2020 | 1 |
| 2019 | 4 |
| 2018 | 9 |
| 2017 | 2 |
| 2016 | 2 |
| 2015 | 6 |
| 2014 | 5 |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 5 |
| 2011 | 4 |
| 2010 | 2 |
Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.
| Období / kategorie | Škoda |
|---|---|
| 2025 | 636 000 Kč |
| 2024 | 446 000 Kč |
| 2023 | 85 000 Kč |
| 2022 | 183 000 Kč |
| 2021 | 280 000 Kč |
| 2020 | 162 000 Kč |
| 2019 | 202 600 Kč |
| 2018 | 193 000 Kč |
| 2017 | 230 000 Kč |
| 2016 | 53 000 Kč |
| 2015 | 342 000 Kč |
| 2014 | 141 000 Kč |
| 2013 | 1,3 mil. Kč |
| 2012 | 143 000 Kč |
| 2011 | 1,3 mil. Kč |
| 2010 | 126 500 Kč |
Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Prosinec | 7 |
| Listopad | 7 |
| Říjen | 10 |
| Září | 6 |
| Srpen | 14 |
| Červenec | 7 |
| Červen | 12 |
| Květen | 6 |
| Duben | 6 |
| Březen | 8 |
| Únor | 7 |
| Leden | 9 |
Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Neděle | 17 |
| Sobota | 19 |
| Pátek | 15 |
| Čtvrtek | 12 |
| Středa | 11 |
| Úterý | 14 |
| Pondělí | 11 |
Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 23:00 | 3 |
| 22:00 | 1 |
| 21:00 | 1 |
| 20:00 | 1 |
| 19:00 | 5 |
| 18:00 | 2 |
| 17:00 | 3 |
| 16:00 | 4 |
| 15:00 | 2 |
| 14:00 | 5 |
| 13:00 | 4 |
| 12:00 | 2 |
| 11:00 | 4 |
| 10:00 | 9 |
| 09:00 | 1 |
| 08:00 | 1 |
| 07:00 | 1 |
| 06:00 | 2 |
| 05:00 | 2 |
| 04:00 | 0 |
| 03:00 | 0 |
| 02:00 | 0 |
| 01:00 | 0 |
| 00:00 | 0 |
Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru | 3 |
| jiný druh nesprávného způsobu jízdy | 3 |
| nezaviněná řidičem | 4 |
| nesprávné otáčení nebo couvání | 5 |
| nepřizpůsobení rychlosti vlastnostem vozidla a nákladu | 5 |
| nezvládnutí řízení vozidla | 6 |
| vyhýbání bez dostatečného bočního odstupu (vůle) | 7 |
| nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.) | 9 |
| řidič se plně nevěnoval řízení vozidla | 19 |
| nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.) | 23 |
Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| jiný druh nehody | 1 |
| srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným | 10 |
| srážka s chodcem | 10 |
| srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem | 17 |
| nehoda | 25 |
| srážka s pevnou překážkou | 36 |
Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Horní Stropnici. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější II/154 s počtem 63 nehod.
| Silnice | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| II/154 | 63 | 1 | 4 | 33 | 3,4 mil. Kč | 4.10.2025 00:00 |
| III/15416 | 17 | 0 | 0 | 9 | 810 000 Kč | 26.12.2025 15:00 |
| III/15421 | 11 | 0 | 2 | 9 | 368 500 Kč | 18.8.2025 18:00 |
| III/15423 | 8 | 1 | 1 | 7 | 1,3 mil. Kč | 13.8.2024 08:00 |
Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Jak vidíte, u sledovaných nehod nebyl zaznamenán konkrétní segmen či úsek komunikace ve směru k Horní Stropnici.
| Silnice | TMC segment | Úsek / oblast | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Žádná data. | ||||||||
Zajímá vás, na jakých místech v Horní Stropnici se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice II/154 směr Horní Stropnice-odb. Hojná Voda, kde bylo zaznamenáno 22 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (1), těžce zraněných (3) a lehce zraněných (10). Celková škoda zde dosáhla 1,7 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 4.10.2025 00:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Horní Stropnici.
| Silnice | TMC point | Místo | Obec | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II/154 | 55491 | Horní Stropnice-odb. Hojná Voda | — | 22 | 1 | 3 | 10 | 1,7 mil. Kč | 4.10.2025 00:00 |
| II/154 | 7213 | Horní Stropnice-odb. Svébohy | — | 15 | 0 | 0 | 7 | 503 600 Kč | 7.8.2025 00:00 |
| II/154 | 55492 | Světví | — | 13 | 0 | 1 | 8 | 787 000 Kč | 30.11.2024 23:00 |
| II/154 | 55489 | Rychnov u Nových Hradů | — | 13 | 0 | 0 | 8 | 363 000 Kč | 9.9.2025 16:00 |
| III/15421 | 46370 | Svébohy | — | 11 | 0 | 2 | 9 | 368 500 Kč | 18.8.2025 18:00 |
| III/15416 | 46361 | Dobrá Voda | — | 11 | 0 | 0 | 5 | 550 000 Kč | 26.12.2025 15:00 |
| III/15423 | 46366 | Dlouhá Stropnice | — | 6 | 1 | 1 | 5 | 1,3 mil. Kč | 13.8.2024 08:00 |
| III/15416 | 46360 | Staré Hutě | — | 6 | 0 | 0 | 4 | 260 000 Kč | 25.5.2025 10:00 |
| III/15423 | 46365 | Šejby | — | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 000 Kč | 25.9.2021 10:00 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné