Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

V posledním roce došlo na silnicích Sedlce k dopravním nehodám (celkem 14) s různými následky. Pondělí byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek I/20. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Sedlce, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.
Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.
Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Sedlce a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Sedlci bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek I/20 směr odb. Plástovice.
Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Sedlci v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 13 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 14. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o 7,7 %.
Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Sedlci ke 14 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 2 osob, těžce zraněno 3, lehce zraněno 17 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek I/20 u Sedlce si pak drží nechvalnou bilanci s 141 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.
K nejvyššímu počtu usmrcených osob (3) v Sedlci došlo v roce 2012. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2017 s počtem 5 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (22), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2015 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 3,9 mil. Kč
Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 3,9 mil. Kč.
Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Červen.
Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Sedlce připadá nejvíce kolizí na Pondělí, problematickým měsícem je Červen a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice I/20. Nejčastější příčinou pak bylo "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" (45 případů).
Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 16:00.
Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Sedlcem a okolím je "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" s počtem 45 nehod.
Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem s celkovým počtem 101 případů.
Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Sedlce v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Sedlce patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 2025 | 14 |
| 2024 | 11 |
| 2023 | 13 |
| 2022 | 7 |
| 2021 | 12 |
| 2020 | 10 |
| 2019 | 12 |
| 2018 | 15 |
| 2017 | 17 |
| 2016 | 8 |
| 2015 | 12 |
| 2014 | 8 |
| 2013 | 12 |
| 2012 | 16 |
| 2011 | 9 |
| 2010 | 13 |
Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.
| Období / kategorie | Usmrceno |
|---|---|
| 2025 | 2 |
| 2024 | 1 |
| 2023 | 0 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 2 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 1 |
| 2013 | 3 |
| 2012 | 3 |
| 2011 | 0 |
| 2010 | 2 |
Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.
| Období / kategorie | Těžce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 3 |
| 2024 | 0 |
| 2023 | 3 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 1 |
| 2020 | 1 |
| 2019 | 1 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 5 |
| 2016 | 1 |
| 2015 | 1 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 1 |
| 2012 | 2 |
| 2011 | 1 |
| 2010 | 2 |
Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.
| Období / kategorie | Lehce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 17 |
| 2024 | 10 |
| 2023 | 10 |
| 2022 | 3 |
| 2021 | 13 |
| 2020 | 14 |
| 2019 | 9 |
| 2018 | 13 |
| 2017 | 16 |
| 2016 | 7 |
| 2015 | 22 |
| 2014 | 5 |
| 2013 | 15 |
| 2012 | 13 |
| 2011 | 8 |
| 2010 | 11 |
Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.
| Období / kategorie | Škoda |
|---|---|
| 2025 | 3,9 mil. Kč |
| 2024 | 2,7 mil. Kč |
| 2023 | 1,7 mil. Kč |
| 2022 | 2,7 mil. Kč |
| 2021 | 2,4 mil. Kč |
| 2020 | 3,0 mil. Kč |
| 2019 | 2,0 mil. Kč |
| 2018 | 2,5 mil. Kč |
| 2017 | 4,3 mil. Kč |
| 2016 | 1,8 mil. Kč |
| 2015 | 4,7 mil. Kč |
| 2014 | 2,1 mil. Kč |
| 2013 | 2,9 mil. Kč |
| 2012 | 3,9 mil. Kč |
| 2011 | 750 000 Kč |
| 2010 | 1,3 mil. Kč |
Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Prosinec | 15 |
| Listopad | 15 |
| Říjen | 10 |
| Září | 15 |
| Srpen | 24 |
| Červenec | 17 |
| Červen | 27 |
| Květen | 12 |
| Duben | 13 |
| Březen | 14 |
| Únor | 14 |
| Leden | 13 |
Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Neděle | 28 |
| Sobota | 25 |
| Pátek | 29 |
| Čtvrtek | 26 |
| Středa | 27 |
| Úterý | 25 |
| Pondělí | 29 |
Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 23:00 | 1 |
| 22:00 | 1 |
| 21:00 | 3 |
| 20:00 | 1 |
| 19:00 | 4 |
| 18:00 | 4 |
| 17:00 | 5 |
| 16:00 | 10 |
| 15:00 | 7 |
| 14:00 | 8 |
| 13:00 | 8 |
| 12:00 | 9 |
| 11:00 | 8 |
| 10:00 | 7 |
| 09:00 | 7 |
| 08:00 | 4 |
| 07:00 | 6 |
| 06:00 | 5 |
| 05:00 | 5 |
| 04:00 | 4 |
| 03:00 | 1 |
| 02:00 | 2 |
| 01:00 | 1 |
| 00:00 | 0 |
Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| nepřizpůsobení rychlosti vlastnostem vozidla a nákladu | 6 |
| nepřizpůsobení rychlosti intenzitě (hustotě) provozu | 6 |
| vjetí na nezpevněnou komunikaci | 7 |
| proti příkazu dopravní značky dej přednost | 7 |
| nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.) | 7 |
| proti příkazu dopravní značky stůj dej přednost | 12 |
| nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.) | 13 |
| jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru | 14 |
| nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem | 22 |
| řidič se plně nevěnoval řízení vozidla | 45 |
Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným | 1 |
| srážka s lesní zvěří | 1 |
| srážka s domácím zvířetem | 1 |
| srážka s chodcem | 4 |
| jiný druh nehody | 5 |
| nehoda | 36 |
| srážka s pevnou překážkou | 40 |
| srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem | 101 |
Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Sedlci. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější I/20 s počtem 141 nehod.
| Silnice | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| I/20 | 141 | 8 | 14 | 150 | 34,6 mil. Kč | 23.11.2025 19:00 |
| III/12238 | 48 | 6 | 8 | 36 | 8,1 mil. Kč | 12.9.2025 14:00 |
Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Na čele přehledu se aktuálně drží I/20 v úseku České Budějovice, kde bylo zaznamenáno 141 nehod. Úsek si vyžádal 8 úmrtí, 14 těžce zraněných a 150 lehce zraněných, přičemž celková evidovaná škoda zde dosáhla přibližně 34,6 mil. Kč.
| Silnice | TMC segment | Úsek / oblast | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I/20 | 665 | České Budějovice | 141 | 8 | 14 | 150 | 34,6 mil. Kč | 23.11.2025 19:00 |
Zajímá vás, na jakých místech v Sedlci se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice I/20 směr odb. Plástovice, kde bylo zaznamenáno 75 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (4), těžce zraněných (7) a lehce zraněných (86). Celková škoda zde dosáhla 19,1 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 29.9.2025 13:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Sedlci.
| Silnice | TMC point | Místo | Obec | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I/20 | 23400 | odb. Plástovice | — | 75 | 4 | 7 | 86 | 19,1 mil. Kč | 29.9.2025 13:00 |
| I/20 | 3559 | Lékařova Lhota | — | 66 | 4 | 7 | 64 | 15,5 mil. Kč | 23.11.2025 19:00 |
| III/12238 | 46499 | Sedlec | — | 34 | 5 | 7 | 34 | 6,1 mil. Kč | 12.9.2025 14:00 |
| III/12238 | 46497 | Lékařova Lhota | — | 14 | 1 | 1 | 2 | 2,0 mil. Kč | 10.11.2024 16:00 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné