Vlajka obce Mazelov

Dopravní nehody v Mazelově

V posledním roce došlo na silnicích Mazelova k dopravním nehodám (celkem 1) s různými následky. Sobota byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek III/1556. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Mazelova, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.

Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.

Nehody (2025)
1
Meziroční změna oproti 2020: 0
Usmrcení (2025)
0
Nejzávažnější následky nehod za poslední rok
Zranění (2025)
1
Těžce 0 / lehce 1
Hmotná škoda (2025)
105 000 Kč
Rozdíl oproti 2020: 4 000 Kč

Mapa dopravních nehod v Mazelově

Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Mazelova a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Mazelově bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek III/1556 směr Mazelov.

Filtry mapy: bez omezení.

Mapa aktuálních nehod a uzavírek v celé ČR
Adamov
 (České Budějovice)
Bečice
 (České Budějovice)
Borek
 (České Budějovice)
Borovany
 (České Budějovice)
Borovnice
 (České Budějovice)
Boršov nad Vltavou
 (České Budějovice)
Bošilec
 (České Budějovice)
Branišov
 (České Budějovice)
Břehov
 (České Budějovice)
Čakov
 (České Budějovice)
Čejkovice
 (České Budějovice)
Čenkov u Bechyně
 (České Budějovice)
České Budějovice
 (České Budějovice)
Chotýčany
 (České Budějovice)
Chrášťany
 (České Budějovice)
Čížkrajice
 (České Budějovice)
Dasný
 (České Budějovice)
Dívčice
 (České Budějovice)
Dobrá Voda u Českých Budějovic
 (České Budějovice)
Dobšice
 (České Budějovice)
Dolní Bukovsko
 (České Budějovice)
Doubravice
 (České Budějovice)
Doudleby
 (České Budějovice)
Drahotěšice
 (České Budějovice)
Dražíč
 (České Budějovice)
Dříteň
 (České Budějovice)
Dubičné
 (České Budějovice)
Dubné
 (České Budějovice)
Dynín
 (České Budějovice)
Habří
 (České Budějovice)
Hartmanice
 (České Budějovice)
Heřmaň
 (České Budějovice)
Hlavatce
 (České Budějovice)
Hlincová Hora
 (České Budějovice)
Hluboká nad Vltavou
 (České Budějovice)
Homole
 (České Budějovice)
Horní Kněžeklady
 (České Budějovice)
Horní Stropnice
 (České Budějovice)
Hosín
 (České Budějovice)
Hosty
 (České Budějovice)
Hradce
 (České Budějovice)
Hranice
 (České Budějovice)
Hrdějovice
 (České Budějovice)
Hůry
 (České Budějovice)
Hvozdec
 (České Budějovice)
Jankov
 (České Budějovice)
Jílovice
 (České Budějovice)
Jivno
 (České Budějovice)
Kamenná
 (České Budějovice)
Kamenný Újezd
 (České Budějovice)
Komařice
 (České Budějovice)
Kvítkovice
 (České Budějovice)
Ledenice
 (České Budějovice)
Libín
 (České Budějovice)
Libníč
 (České Budějovice)
Lipí
 (České Budějovice)
Lišov
 (České Budějovice)
Litvínovice
 (České Budějovice)
Ločenice
 (České Budějovice)
Mazelov
 (České Budějovice)
Mladošovice
 (České Budějovice)
Modrá Hůrka
 (České Budějovice)
Mokrý Lom
 (České Budějovice)
Mydlovary
 (České Budějovice)
Nákří
 (České Budějovice)
Nedabyle
 (České Budějovice)
Neplachov
 (České Budějovice)
Nová Ves
 (České Budějovice)
Nové Hrady
 (České Budějovice)
Olešnice
 (České Budějovice)
Olešník
 (České Budějovice)
Ostrolovský Újezd
 (České Budějovice)
Petříkov
 (České Budějovice)
Pištín
 (České Budějovice)
Planá
 (České Budějovice)
Plav
 (České Budějovice)
Radošovice
 (České Budějovice)
Římov
 (České Budějovice)
Roudné
 (České Budějovice)
Rudolfov
 (České Budějovice)
Sedlec
 (České Budějovice)
Ševětín
 (České Budějovice)
Slavče
 (České Budějovice)
Srubec
 (České Budějovice)
Staré Hodějovice
 (České Budějovice)
Štěpánovice
 (České Budějovice)
Strážkovice
 (České Budějovice)
Střížov
 (České Budějovice)
Strýčice
 (České Budějovice)
Svatý Jan nad Malší
 (České Budějovice)
Temelín
 (České Budějovice)
Trhové Sviny
 (České Budějovice)
Týn nad Vltavou
 (České Budějovice)
Úsilné
 (České Budějovice)
Včelná
 (České Budějovice)
Vidov
 (České Budějovice)
Vitín
 (České Budějovice)
Vlkov
 (České Budějovice)
Vrábče
 (České Budějovice)
Vráto
 (České Budějovice)
Všemyslice
 (České Budějovice)
Záboří
 (České Budějovice)
Žabovřesky
 (České Budějovice)
Zahájí
 (České Budějovice)
Žár
 (České Budějovice)
Závraty
 (České Budějovice)
Žimutice
 (České Budějovice)
Zliv
 (České Budějovice)
Zvíkov
 (České Budějovice)

Počet dopravních nehod po letech

Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Mazelově v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2011 bylo zaznamenáno 2 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 1. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2011–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o -50,0 %.

Nehody podle následků (události)

Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Mazelově ke 1 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 0, lehce zraněno 1 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek III/1556 u Mazelova si pak drží nechvalnou bilanci s 9 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.

Usmrcení, těžce a lehce zranění (osoby)

K nejvyššímu počtu usmrcených osob (0) v Mazelově došlo v roce 2011. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2011 s počtem 0 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (2), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2011 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 105 000 Kč

Hmotná škoda po letech

Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 105 000 Kč.

Nehody podle měsíců

Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Červenec.

Nehody podle dnů v týdnu

Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Mazelova připadá nejvíce kolizí na Sobota, problematickým měsícem je Červenec a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice III/1556. Nejčastější příčinou pak bylo "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" (4 případů).

Nehody podle hodin

Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 09:00.

Nejčastější příčiny nehod

Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Mazelovem a okolím je "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" s počtem 4 nehod.

Nejčastější druhy nehod

Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde nehoda s celkovým počtem 4 případů.

Dopravní nehody po letech

Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Mazelova v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Mazelova patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.

Období / kategoriePočet nehod
20251
20201
20192
20161
20151
20141
20112

Usmrcení po letech

Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.

Období / kategorieUsmrceno
20250
20200
20190
20160
20150
20140
20110

Těžce zranění po letech

Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.

Období / kategorieTěžce zraněno
20250
20200
20190
20160
20150
20140
20110

Lehce zranění po letech

Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.

Období / kategorieLehce zraněno
20251
20202
20190
20161
20151
20141
20112

Hmotná škoda po letech

Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.

Období / kategorieŠkoda
2025105 000 Kč
2020101 000 Kč
201935 000 Kč
201610 000 Kč
201530 000 Kč
20141 000 Kč
2011107 000 Kč

Nehody podle měsíců

Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.

Období / kategoriePočet nehod
Prosinec0
Listopad0
Říjen1
Září1
Srpen2
Červenec2
Červen0
Květen1
Duben0
Březen0
Únor1
Leden1

Nehody podle dnů v týdnu

Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.

Období / kategoriePočet nehod
Neděle0
Sobota3
Pátek1
Čtvrtek0
Středa1
Úterý2
Pondělí2

Nehody podle hodin

Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.

Období / kategoriePočet nehod
23:000
22:000
21:000
20:000
19:000
18:001
17:001
16:000
15:000
14:000
13:000
12:000
11:000
10:000
09:002
08:000
07:000
06:000
05:000
04:000
03:000
02:000
01:000
00:000

Nejčastější příčiny nehod

Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.

Období / kategoriePočet nehod
nezvládnutí řízení vozidla1
nepřizpůsobení rychlosti vlastnostem vozidla a nákladu1
nepřizpůsobení rychlosti viditelnosti (mlha, soumrak, jízda v noci na tlumená světla apod.)1
nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.)2
řidič se plně nevěnoval řízení vozidla4

Nejčastější druhy nehod

Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.

Období / kategoriePočet nehod
srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem1
srážka s pevnou překážkou4
nehoda4

Nejrizikovější silnice

Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Mazelově. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější III/1556 s počtem 9 nehod.

SilniceNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
III/15569008389 000 Kč13.8.2025 09:00

Nejrizikovější dopravní úseky (segmenty)

Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Jak vidíte, u sledovaných nehod nebyl zaznamenán konkrétní segmen či úsek komunikace ve směru k Mazelovu.

SilniceTMC segmentÚsek / oblastNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
Žádná data.

Černé body Mazelova: Kde se bourá nejvíc?

Zajímá vás, na jakých místech v Mazelově se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice III/1556 směr Mazelov, kde bylo zaznamenáno 9 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (0), těžce zraněných (0) a lehce zraněných (8). Celková škoda zde dosáhla 389 000 Kč a poslední nehoda je evidována k datu 13.8.2025 09:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Mazelově.

SilniceTMC pointMístoObecNehodyUsmrceníTěžceLehceŠkodaPoslední nehoda
III/155646177Mazelov9008389 000 Kč13.8.2025 09:00