Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Hluboké nad Vltavou máme k dispozici 27 měření s posledním záznamem k 9.9.2021. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 24,2 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 18,6 dB. V roce 2024 existovalo 1 799 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 1 793 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Hluboké nad Vltavou vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 24,2 Mb/s, následovaná operátorem Vodafone s rychlostí 12,5 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 10,7 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 18,6 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -87,7 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Hluboké nad Vltavou přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 4 | 24,2 Mb/s | 18,6 dB | -89,7 dBm | 5,0 |
| Vodafone | 4 | 12,5 Mb/s | 11,1 dB | -94,3 dBm | 4,0 |
| O2 | 4 | 10,7 Mb/s | 16,9 dB | -87,7 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 4 | 34,2 Mb/s | 21,0 dB | -87,7 dBm | 5,0 |
| O2 | 4 | 32,4 Mb/s | 20,4 dB | -86,4 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 4 | 30,3 Mb/s | 19,6 dB | -82,9 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 1 | 33,5 Mb/s | 21,9 dB | -91,1 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 1 | 30,8 Mb/s | 19,2 dB | -93,1 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 1 | 14,8 Mb/s | 13,5 dB | -103,7 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Hluboké nad Vltavou na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 99,7 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Hluboké nad Vltavou vám pomůže více než 49 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Hluboké nad Vltavou (okrese České Budějovice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 799 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 1 793 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 99,7 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 6 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 49 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 765 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 1 760 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 99,7 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 5 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 47 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 723 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 723 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 806 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 806 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 769 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 769 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Hluboké nad Vltavou v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v Hluboké nad Vltavou aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (1). V evidenci se vedle optiky objevují hlavně bezdrát. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Komunikační služby.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| IT Profi s.r.o. IČO 26068460 | Bezdrát, Jiné sítě Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 9.9.2021 12:54 | Vodafone / 2G | Hluboká nad Vltavou, Hluboká-u nádraží | RX -78,0 dBm, C/I 26,7 dB | 16951 |
| 9.9.2021 12:43 | Vodafone / 4G | Hluboká nad Vltavou, Hluboká-u nádraží | DL avg 13,2 Mb/s, medián 13,3 Mb/s, RSRP -94,1 dBm, SINR 13,3 dB | 170507 |
| 9.9.2021 12:38 | O2 / 2G | Hluboká nad Vltavou, Hluboká-u nádraží | RX -76,0 dBm, C/I 27,0 dB | 59550 |
| 9.9.2021 12:38 | T-Mobile / 2G | Hluboká nad Vltavou, Hluboká-u nádraží | RX -76,0 dBm, C/I 27,7 dB | 40706 |
| 9.9.2021 12:27 | O2 / 4G | Hluboká nad Vltavou, Hluboká-u nádraží | DL avg 6,4 Mb/s, medián 5,0 Mb/s, RSRP -88,4 dBm, SINR 16,9 dB | 94817538 |
| 9.9.2021 12:27 | T-Mobile / 4G | Hluboká nad Vltavou, Hluboká-u nádraží | DL avg 24,0 Mb/s, medián 25,7 Mb/s, RSRP -87,5 dBm, SINR 20,5 dB | 94817549 |
| 9.9.2021 12:06 | T-Mobile / 2G | Hluboká nad Vltavou, Bavorovice | RX -74,2 dBm, C/I 27,3 dB | 40704 |
| 9.9.2021 11:54 | T-Mobile / 4G | Hluboká nad Vltavou, Bavorovice | DL avg 24,4 Mb/s, medián 25,5 Mb/s, RSRP -91,8 dBm, SINR 16,7 dB | 94817547 |
| 9.9.2021 11:49 | O2 / 2G | Hluboká nad Vltavou, Bavorovice | RX -54,6 dBm, C/I 28,3 dB | 59548 |
| 9.9.2021 11:49 | Vodafone / 2G | Hluboká nad Vltavou, Bavorovice | RX -70,1 dBm, C/I 28,4 dB | 16952 |
| 9.9.2021 11:38 | O2 / 4G | Hluboká nad Vltavou, Bavorovice | DL avg 15,1 Mb/s, medián 13,5 Mb/s, RSRP -87,0 dBm, SINR 16,8 dB | 94817536 |
| 9.9.2021 11:38 | Vodafone / 4G | Hluboká nad Vltavou, Bavorovice | DL avg 11,9 Mb/s, medián 12,6 Mb/s, RSRP -94,4 dBm, SINR 8,9 dB | 170508 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Hluboké nad Vltavou zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Masarykova | 67 |
| Bašta Bezdrev | 61 |
| U Parku | 48 |
| Karla Čapka | 47 |
| Pražská | 44 |
| Fügnerova | 42 |
| Dvořákova | 37 |
| Nádražní | 32 |
| Smetanova | 32 |
| Hamry | 30 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné