Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

V posledním roce došlo na silnicích Týna nad Vltavou k dopravním nehodám (celkem 28) s různými následky. Pátek byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek II/105. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Týna nad Vltavou, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.
Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.
Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Týna nad Vltavou a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Týně nad Vltavou bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek II/105 směr Týn nad Vltavou-Vinařického nám..
Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Týně nad Vltavou v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 20 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 28. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o 40,0 %.
Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Týně nad Vltavou ke 28 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 3, lehce zraněno 16 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek II/105 u Týna nad Vltavou si pak drží nechvalnou bilanci s 311 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.
K nejvyššímu počtu usmrcených osob (1) v Týně nad Vltavou došlo v roce 2024. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2012 s počtem 4 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (30), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2024 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 1,8 mil. Kč
Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 1,8 mil. Kč.
Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Září.
Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Týna nad Vltavou připadá nejvíce kolizí na Pátek, problematickým měsícem je Září a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice II/105. Nejčastější příčinou pak bylo "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" (132 případů).
Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 14:00.
Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Týnem nad Vltavou a okolím je "řidič se plně nevěnoval řízení vozidla" s počtem 132 nehod.
Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s pevnou překážkou s celkovým počtem 192 případů.
Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Týna nad Vltavou v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Týna nad Vltavou patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 2025 | 28 |
| 2024 | 51 |
| 2023 | 41 |
| 2022 | 24 |
| 2021 | 31 |
| 2020 | 44 |
| 2019 | 43 |
| 2018 | 30 |
| 2017 | 32 |
| 2016 | 45 |
| 2015 | 23 |
| 2014 | 31 |
| 2013 | 20 |
| 2012 | 25 |
| 2011 | 28 |
| 2010 | 20 |
Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.
| Období / kategorie | Usmrceno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2024 | 1 |
| 2023 | 0 |
| 2022 | 0 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 0 |
| 2010 | 0 |
Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.
| Období / kategorie | Těžce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 3 |
| 2024 | 2 |
| 2023 | 0 |
| 2022 | 2 |
| 2021 | 0 |
| 2020 | 2 |
| 2019 | 1 |
| 2018 | 4 |
| 2017 | 1 |
| 2016 | 2 |
| 2015 | 1 |
| 2014 | 1 |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 4 |
| 2011 | 2 |
| 2010 | 2 |
Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.
| Období / kategorie | Lehce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 16 |
| 2024 | 30 |
| 2023 | 19 |
| 2022 | 8 |
| 2021 | 20 |
| 2020 | 20 |
| 2019 | 21 |
| 2018 | 16 |
| 2017 | 10 |
| 2016 | 25 |
| 2015 | 11 |
| 2014 | 11 |
| 2013 | 13 |
| 2012 | 9 |
| 2011 | 18 |
| 2010 | 15 |
Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.
| Období / kategorie | Škoda |
|---|---|
| 2025 | 1,8 mil. Kč |
| 2024 | 4,7 mil. Kč |
| 2023 | 2,3 mil. Kč |
| 2022 | 2,3 mil. Kč |
| 2021 | 4,4 mil. Kč |
| 2020 | 3,8 mil. Kč |
| 2019 | 2,4 mil. Kč |
| 2018 | 1,7 mil. Kč |
| 2017 | 1,0 mil. Kč |
| 2016 | 2,3 mil. Kč |
| 2015 | 1,3 mil. Kč |
| 2014 | 1,2 mil. Kč |
| 2013 | 605 700 Kč |
| 2012 | 1,5 mil. Kč |
| 2011 | 2,2 mil. Kč |
| 2010 | 832 500 Kč |
Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Prosinec | 45 |
| Listopad | 49 |
| Říjen | 38 |
| Září | 59 |
| Srpen | 51 |
| Červenec | 50 |
| Červen | 48 |
| Květen | 35 |
| Duben | 33 |
| Březen | 36 |
| Únor | 28 |
| Leden | 44 |
Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Neděle | 49 |
| Sobota | 65 |
| Pátek | 91 |
| Čtvrtek | 83 |
| Středa | 78 |
| Úterý | 82 |
| Pondělí | 68 |
Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 23:00 | 8 |
| 22:00 | 3 |
| 21:00 | 13 |
| 20:00 | 7 |
| 19:00 | 7 |
| 18:00 | 10 |
| 17:00 | 20 |
| 16:00 | 18 |
| 15:00 | 13 |
| 14:00 | 24 |
| 13:00 | 18 |
| 12:00 | 13 |
| 11:00 | 20 |
| 10:00 | 15 |
| 09:00 | 16 |
| 08:00 | 8 |
| 07:00 | 14 |
| 06:00 | 15 |
| 05:00 | 12 |
| 04:00 | 3 |
| 03:00 | 2 |
| 02:00 | 4 |
| 01:00 | 2 |
| 00:00 | 0 |
Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| nezaviněná řidičem | 12 |
| proti příkazu dopravní značky dej přednost | 15 |
| vyhýbání bez dostatečného bočního odstupu (vůle) | 19 |
| nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem | 21 |
| nezvládnutí řízení vozidla | 23 |
| nepřizpůsobení rychlosti vlastnostem vozidla a nákladu | 26 |
| nesprávné otáčení nebo couvání | 46 |
| nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.) | 46 |
| nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.) | 67 |
| řidič se plně nevěnoval řízení vozidla | 132 |
Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| srážka s vlakem | 1 |
| srážka s lesní zvěří | 1 |
| srážka s domácím zvířetem | 3 |
| jiný druh nehody | 6 |
| srážka s chodcem | 22 |
| nehoda | 65 |
| srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným | 96 |
| srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem | 130 |
| srážka s pevnou překážkou | 192 |
Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Týně nad Vltavou. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější II/105 s počtem 311 nehod.
| Silnice | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| II/105 | 311 | 0 | 12 | 142 | 16,0 mil. Kč | 8.10.2025 00:00 |
| II/159 | 88 | 0 | 7 | 36 | 5,4 mil. Kč | 3.12.2025 00:00 |
| II/122 | 82 | 1 | 6 | 64 | 9,7 mil. Kč | 30.12.2025 18:00 |
| II/147 | 16 | 0 | 1 | 12 | 2,2 mil. Kč | 18.1.2024 17:00 |
| III/1472 | 10 | 0 | 2 | 6 | 275 500 Kč | 2.12.2023 02:00 |
| III/0235 | 9 | 0 | 1 | 2 | 996 500 Kč | 1.7.2025 09:00 |
Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Na čele přehledu se aktuálně drží II/105 v úseku České Budějovice, kde bylo zaznamenáno 311 nehod. Úsek si vyžádal 0 úmrtí, 12 těžce zraněných a 142 lehce zraněných, přičemž celková evidovaná škoda zde dosáhla přibližně 16,0 mil. Kč.
| Silnice | TMC segment | Úsek / oblast | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II/105 | 760 | České Budějovice | 311 | 0 | 12 | 142 | 16,0 mil. Kč | 8.10.2025 00:00 |
| II/122 | 37579 | Týn nad Vltavou | 82 | 1 | 6 | 64 | 9,7 mil. Kč | 30.12.2025 18:00 |
Zajímá vás, na jakých místech v Týně nad Vltavou se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice II/105 směr Týn nad Vltavou-Vinařického nám., kde bylo zaznamenáno 75 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (0), těžce zraněných (2) a lehce zraněných (25). Celková škoda zde dosáhla 2,3 mil. Kč a poslední nehoda je evidována k datu 8.8.2025 07:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Týně nad Vltavou.
| Silnice | TMC point | Místo | Obec | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II/105 | 46198 | Týn nad Vltavou-Vinařického nám. | — | 75 | 0 | 2 | 25 | 2,3 mil. Kč | 8.8.2025 07:00 |
| II/105 | 46197 | Týn nad Vltavou-Orlická | — | 59 | 0 | 3 | 27 | 2,1 mil. Kč | 8.10.2025 00:00 |
| II/105 | 6350 | Týn nad Vltavou-Jiráskova | — | 57 | 0 | 2 | 19 | 2,6 mil. Kč | 20.9.2025 00:00 |
| II/159 | 55534 | Týn nad Vltavou-Nádražní | — | 43 | 0 | 3 | 11 | 1,8 mil. Kč | 3.12.2025 00:00 |
| II/105 | 6349 | Týn nad Vltavou-Veselská | — | 43 | 0 | 1 | 21 | 1,6 mil. Kč | 21.8.2025 14:00 |
| II/122 | 55129 | Nuzice | — | 30 | 0 | 3 | 18 | 2,2 mil. Kč | 1.9.2025 05:00 |
| II/122 | 6668 | Týn nad Vltavou-sever | — | 28 | 0 | 1 | 22 | 3,3 mil. Kč | 16.11.2024 15:00 |
| II/122 | 55128 | Netěchovice | — | 24 | 1 | 2 | 24 | 4,2 mil. Kč | 30.12.2025 18:00 |
| II/105 | 54890 | odb. Vesce | — | 24 | 0 | 3 | 18 | 3,2 mil. Kč | 8.7.2025 16:00 |
| II/159 | 25363 | Týn nad Vltavou-jih | — | 23 | 0 | 3 | 13 | 2,1 mil. Kč | 3.5.2025 17:00 |
| II/159 | 55535 | Týn nad Vltavou-Bohunická | — | 22 | 0 | 1 | 12 | 1,5 mil. Kč | 4.7.2025 19:00 |
| II/105 | 14952 | Koloděje nad Lužnicí | — | 22 | 0 | 1 | 11 | 1,8 mil. Kč | 15.9.2025 15:00 |
| II/105 | 6347 | Týn nad Vltavou-odb. Temelín | — | 17 | 0 | 0 | 10 | 1,5 mil. Kč | 17.10.2024 16:00 |
| II/147 | 55369 | odb. Předčice | — | 16 | 0 | 1 | 12 | 2,2 mil. Kč | 18.1.2024 17:00 |
| II/105 | 54889 | Cihelny | — | 14 | 0 | 0 | 11 | 842 500 Kč | 3.9.2021 16:00 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné