Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

V posledním roce došlo na silnicích Žimutic k dopravním nehodám (celkem 6) s různými následky. Úterý byl den, kdy se přihodilo nejvíce nehod a prvenství s nejvíce dopravními nehodami si drží úsek III/1472. Nejrizikovější silnice, křižovatky a úseky a konkrétní místa Žimutic, kde se bourá nejvíc najdete také na mapě dopravních nehod.
Kontrola tachometru pomůže s koupí ojetého vozu a upozornění na blížící se STK kontrolu zase zajistí klid a ušetří peníze za pokuty.
Na mapě jsou zobrazeny dopravní nehody, které se udály na komunikacích Žimutic a okolí v jednotlivých letech. V náhledu každé nehody najdete přesné datum a čas, silnici, příčinu, druh nehody i následky. Zajímavé je jistě sledovat nejrizikovější silnice, konkrétní dopravní segmenty a především přehlednou tabulku míst, kde se v Žimuticích bourá nejvíce a dochází k mnoha nehodám s vážnými následky a úmrtími. Dlouhodobě jde pravděpodobně o úsek III/1472 směr Hněvkovice.
Graf zachycuje celkový počet evidovaných dopravních nehod v Žimuticích v jednotlivých letech. Zatímco v roce 2010 bylo zaznamenáno 6 nehod, v roce 2025 dosáhl počet hodnoty 6. Díky tomu lze rychle posoudit, zda se nehodovost v období 2010–2025 zvyšovala, stagnovala, nebo naopak klesala, a to přibližně o 0,0 %.
Tento graf rozděluje dopravní nehody podle závažnosti následků. V roce 2025 došlo v Žimuticích ke 6 dopravním nehodám (příčiny), kdy usmrceno bylo 0 osob, těžce zraněno 1, lehce zraněno 3 a zbytek řidičů vyvázl bez zranění. Silnice/úsek III/1472 u Žimutic si pak drží nechvalnou bilanci s 20 nahlášenými a zaznamenanými nehodami. Zajímavé detaily pak najdete na mapě nehod včetně nejrizikovějších silnic, úseků, segmentů a bodů.
K nejvyššímu počtu usmrcených osob (0) v Žimuticích došlo v roce 2010. V případě těžce zraněných osob to byl rok 2012 s počtem 1 těžce zraněných. Co se týká lehce zraněných osob (5), nejvyšší hodnota zatím připadla na rok 2022 (konkrétní měsíce, týdny, hodiny). Vizualizace sleduje konkrétní počty usmrcených a zraněných osob, nikoli počty nehod. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 202 000 Kč
Graf porovnává souhrnnou hmotnou škodu evidovanou u dopravních nehod v jednotlivých letech a doplňuje ji o průměrnou škodu na jednu nehodu. Díky tomu lze rozlišit, zda určitý rok vyčníval hlavně vysokým počtem nehod, nebo spíše několika mimořádně nákladnými událostmi. V roce 2025 dosáhla evidovaná škoda přibližně 202 000 Kč.
Měsíční rozložení ukazuje sezónnost dopravních nehod. Na první pohled odhalí období, kdy bývá provoz nejrizikovější nebo kdy se do statistik promítají zimní podmínky, prázdninové přesuny či kratší den. V této lokalitě vychází jako nejzatíženější měsíc Červen.
Graf srovnává rozložení nehod mezi jednotlivými dny v týdnu. V případě Žimutic připadá nejvíce kolizí na Úterý, problematickým měsícem je Červen a nejvíce dopravních nehod se doposud přihodilo na úseku silnice III/1472. Nejčastější příčinou pak bylo "nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)" (14 případů).
Hodinový profil nehod ukazuje, kdy během dne dochází ke kolizím nejčastěji. Typicky se zde promítá ranní a odpolední špička, ale i večerní a noční provoz. V této lokalitě připadá nejvyšší koncentrace nehod na časové okno kolem 15:00.
Tento graf shrnuje nejčastěji evidované příčiny dopravních nehod. Je užitečný hlavně pro rychlé odlišení, zda v lokalitě převažují chyby řidičů, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, nevěnování se řízení nebo jiné opakující se faktory. Nejsilněji zastoupenou příčinou spjatou s Žimuticemi a okolím je "nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.)" s počtem 14 nehod.
Druhová skladba nehod ukazuje, jaké typy kolizí se v lokalitě objevují nejčastěji. Umožňuje rychle rozlišit, zda převažují střety vozidel, nehody s pevnou překážkou, nehody s chodci nebo jiné situace. Nejčastějším druhem nehody je zde srážka s pevnou překážkou s celkovým počtem 31 případů.
Zajímá vás, kolik dopravních nehod se událo na komunikacích Žimutic v jednotlivých letech a ve kterých měsících, dnech a hodinách se zde bourá nejčastěji? V tabulce najdete přesný počet nahlášených události pro každý rok a rychlé meziroční srovnání i ověření dlouhodobého trendu nehodovosti. Víme, které silnice, křižovatky a dopravní úseky Žimutic patří mezi vysoce rizikové a je tedy dobré na nich dbát zvýšené opatrnosti. Všechny historické nehody najdete také na mapě dopravních nehod.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 2025 | 6 |
| 2023 | 5 |
| 2022 | 6 |
| 2020 | 4 |
| 2019 | 2 |
| 2018 | 4 |
| 2017 | 5 |
| 2016 | 3 |
| 2015 | 1 |
| 2014 | 3 |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 1 |
| 2011 | 6 |
| 2010 | 6 |
Přehled ročních počtů usmrcených osob při dopravních nehodách. Právě tato řada nejlépe ukazuje, jak se v čase měnila skutečně nejzávažnější část nehodovosti.
| Období / kategorie | Usmrceno |
|---|---|
| 2025 | 0 |
| 2023 | 0 |
| 2022 | 0 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 0 |
| 2018 | 0 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 0 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 0 |
| 2010 | 0 |
Tabulka zachycuje počty těžce zraněných osob po jednotlivých letech. Je užitečná hlavně při porovnání s usmrceními a lehkými zraněními, protože lépe dokresluje závažnost dopravních kolizí.
| Období / kategorie | Těžce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 1 |
| 2023 | 0 |
| 2022 | 0 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 1 |
| 2018 | 1 |
| 2017 | 0 |
| 2016 | 1 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 0 |
| 2013 | 0 |
| 2012 | 1 |
| 2011 | 0 |
| 2010 | 0 |
Přehled lehkých zranění ukazuje nejpočetnější část následků dopravních nehod. V kombinaci s celkovým počtem nehod pomáhá odlišit, zda lokalita trpí spíše častějšími drobnějšími kolizemi, nebo menším počtem velmi vážných událostí.
| Období / kategorie | Lehce zraněno |
|---|---|
| 2025 | 3 |
| 2023 | 1 |
| 2022 | 5 |
| 2020 | 0 |
| 2019 | 1 |
| 2018 | 1 |
| 2017 | 3 |
| 2016 | 2 |
| 2015 | 0 |
| 2014 | 1 |
| 2013 | 2 |
| 2012 | 0 |
| 2011 | 4 |
| 2010 | 3 |
Tabulka zachycuje souhrnnou evidovanou hmotnou škodu za jednotlivé roky. Je vhodná pro přesné srovnání, kdy finanční náročnost nehod klesala nebo naopak výrazně rostla.
| Období / kategorie | Škoda |
|---|---|
| 2025 | 202 000 Kč |
| 2023 | 166 000 Kč |
| 2022 | 372 000 Kč |
| 2020 | 315 000 Kč |
| 2019 | 322 000 Kč |
| 2018 | 257 000 Kč |
| 2017 | 507 000 Kč |
| 2016 | 402 000 Kč |
| 2015 | 155 000 Kč |
| 2014 | 71 000 Kč |
| 2013 | 235 000 Kč |
| 2012 | 1 000 Kč |
| 2011 | 396 000 Kč |
| 2010 | 223 000 Kč |
Měsíční přehled usnadňuje porovnání sezónnosti dopravních nehod a rychle ukazuje, ve kterých částech roku je provoz statisticky nejproblematičtější.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Prosinec | 1 |
| Listopad | 4 |
| Říjen | 9 |
| Září | 6 |
| Srpen | 8 |
| Červenec | 8 |
| Červen | 9 |
| Květen | 3 |
| Duben | 2 |
| Březen | 2 |
| Únor | 1 |
| Leden | 1 |
Tabulka porovnává, jak se nehody rozkládají mezi pracovní týdny a víkendy. Je vhodná pro rychlé ověření, zda riziko převažuje ve všedních dnech, nebo mimo ně.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| Neděle | 4 |
| Sobota | 6 |
| Pátek | 8 |
| Čtvrtek | 6 |
| Středa | 8 |
| Úterý | 12 |
| Pondělí | 10 |
Hodinové rozdělení nehod přináší detailní pohled na denní rytmus dopravy a nehodovosti. Dobře odhaluje dopravní špičky i rizikovější večerní a noční hodiny.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| 23:00 | 0 |
| 22:00 | 1 |
| 21:00 | 0 |
| 20:00 | 0 |
| 19:00 | 2 |
| 18:00 | 3 |
| 17:00 | 2 |
| 16:00 | 1 |
| 15:00 | 5 |
| 14:00 | 4 |
| 13:00 | 3 |
| 12:00 | 3 |
| 11:00 | 1 |
| 10:00 | 0 |
| 09:00 | 1 |
| 08:00 | 0 |
| 07:00 | 1 |
| 06:00 | 1 |
| 05:00 | 0 |
| 04:00 | 0 |
| 03:00 | 1 |
| 02:00 | 0 |
| 01:00 | 1 |
| 00:00 | 0 |
Přehled hlavních příčin dopravních nehod v této lokalitě. Hodí se hlavně pro rychlé posouzení, jaké faktory se v nehodovosti opakují nejčastěji.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| bezohledná, agresivní, neohleduplná jízda | 1 |
| při vjíždění na silnici | 2 |
| nezvládnutí řízení vozidla | 2 |
| nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem | 2 |
| jízda po nesprávné straně vozovky, vjetí do protisměru | 2 |
| vjetí na nezpevněnou komunikaci | 3 |
| nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky (náledí, výtluky, bláto, mokrý povrch apod.) | 4 |
| nepřizpůsobení rychlosti vlastnostem vozidla a nákladu | 6 |
| řidič se plně nevěnoval řízení vozidla | 10 |
| nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky (zatáčka, klesání, stoupání, šířka vozovky apod.) | 14 |
Tabulka doplňuje graf druhů nehod o přesné pořadí a absolutní četnosti. Umožňuje rychle srovnat, které typy kolizí v lokalitě dominují.
| Období / kategorie | Počet nehod |
|---|---|
| srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným | 1 |
| srážka s domácím zvířetem | 1 |
| srážka s chodcem | 1 |
| nehoda | 9 |
| srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem | 11 |
| srážka s pevnou překážkou | 31 |
Tabulka shrnuje silnice s nejvyšším počtem evidovaných nehod v Žimuticích. Tato data vám pomohou odhalit silnice, úseky a tahy s nejvyšší nehodovostí, následky na zdraví zúčastněných i finančními škodami. Aktuálně vychází jako nejrizikovější III/1472 s počtem 20 nehod.
| Silnice | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| III/1472 | 20 | 0 | 1 | 9 | 1,1 mil. Kč | 24.6.2025 07:00 |
| III/12220 | 13 | 0 | 2 | 4 | 581 000 Kč | 9.7.2025 13:00 |
| II/159 | 11 | 0 | 1 | 8 | 1,0 mil. Kč | 23.10.2025 13:00 |
| II/147 | 8 | 0 | 1 | 3 | 805 000 Kč | 5.5.2025 00:00 |
| III/10570 | 2 | 0 | 0 | 2 | 113 000 Kč | 17.8.2019 15:00 |
Tato tabulka přináší přehled konkrétních úseků, oblastí, tahů a TMC segmentů a umožňuje jít pod úroveň celé silnice a identifikovat konkrétní úseky, kde se nehody koncentrují nejvíce. Jak vidíte, u sledovaných nehod nebyl zaznamenán konkrétní segmen či úsek komunikace ve směru k Žimuticím.
| Silnice | TMC segment | Úsek / oblast | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Žádná data. | ||||||||
Zajímá vás, na jakých místech v Žimuticích se bourá nejvíce? Tato tabulka poskytuje detailní informace o konkrétních křižovatkách a kritických úsecích, kde dochází k největšímu množství dopravních nehod. Jako nejproblematičtější místo zde aktuálně vychází část silnice III/1472 směr Hněvkovice, kde bylo zaznamenáno 15 nehod. Celová bilance v tomto úseku: usmrcených (0), těžce zraněných (0) a lehce zraněných (8). Celková škoda zde dosáhla 613 000 Kč a poslední nehoda je evidována k datu 24.6.2025 07:00. Na interaktivní mapě najdete přehlednou vizualizaci všech historických dopravních nehod v Žimuticích.
| Silnice | TMC point | Místo | Obec | Nehody | Usmrcení | Těžce | Lehce | Škoda | Poslední nehoda |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III/1472 | 46211 | Hněvkovice | — | 15 | 0 | 0 | 8 | 613 000 Kč | 24.6.2025 07:00 |
| III/12220 | 46230 | Zdymadlo Hněvkovice I | — | 13 | 0 | 2 | 4 | 581 000 Kč | 9.7.2025 13:00 |
| II/159 | 55536 | odb. Smilovice | — | 11 | 0 | 1 | 8 | 1,0 mil. Kč | 23.10.2025 13:00 |
| II/147 | 7081 | Žimutice | — | 8 | 0 | 1 | 3 | 805 000 Kč | 5.5.2025 00:00 |
| III/1472 | 46209 | Pořežany | — | 5 | 0 | 1 | 1 | 497 000 Kč | 3.1.2022 14:00 |
| III/10570 | 46218 | Tuchonice | — | 2 | 0 | 0 | 2 | 113 000 Kč | 17.8.2019 15:00 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné