Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Kamenném Újezdě máme k dispozici 23 měření s posledním záznamem k 1.9.2022. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 31,5 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 14,0 dB. V roce 2024 existovalo 1 046 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 1 031 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Kamenném Újezdě vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 31,5 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 31,1 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 20,7 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 14,0 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -90,2 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Kamenném Újezdě přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 6 | 31,5 Mb/s | 14,0 dB | -90,6 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 6 | 31,1 Mb/s | 13,2 dB | -90,2 dBm | 4,0 |
| O2 | 5 | 20,7 Mb/s | 8,4 dB | -93,0 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 2 | 65,7 Mb/s | 13,7 dB | -88,0 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 27,7 Mb/s | 16,0 dB | -86,4 dBm | 4,0 |
| O2 | 2 | 14,5 Mb/s | 10,0 dB | -84,2 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Kamenném Újezdě na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 98,6 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Kamenném Újezdě vám pomůže více než 29 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Kamennému Újezdu zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Kamenného Újezdu (okrese České Budějovice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 046 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 1 031 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 98,6 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 15 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 29 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 016 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 1 002 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 98,6 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 14 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 26 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 996 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 996 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 122 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 122 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 082 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 082 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Kamenném Újezdě v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v Kamenném Újezdě aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (1). V evidenci se vedle optiky objevují hlavně bezdrát. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Jine Sluzby a Tv Signal.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| ROMAN GRONSKÝ IČO 62505882 | Bezdrát, Jiné sítě Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 1.9.2022 13:06 | Vodafone / 2G | Kamenný Újezd, Opalice | RX -75,1 dBm, C/I 28,4 dB | 32243 |
| 1.9.2022 12:55 | Vodafone / 4G | Kamenný Újezd, Opalice | DL avg 4,2 Mb/s, medián 4,0 Mb/s, RSRP -100,4 dBm, SINR 4,8 dB | 163597 |
| 1.9.2022 12:48 | O2 / 2G | Kamenný Újezd, Opalice | RX -77,7 dBm, C/I 25,2 dB | 57475 |
| 1.9.2022 12:48 | T-Mobile / 2G | Kamenný Újezd, Opalice | RX -74,4 dBm, C/I 26,8 dB | 23719 |
| 1.9.2022 12:37 | O2 / 4G | Kamenný Újezd, Opalice | DL avg 11,3 Mb/s, medián 10,5 Mb/s, RSRP -88,3 dBm, SINR 10,1 dB | 79895298 |
| 1.9.2022 12:37 | T-Mobile / 4G | Kamenný Újezd, Opalice | DL avg 9,5 Mb/s, medián 10,1 Mb/s, RSRP -91,1 dBm, SINR 14,4 dB | 79895309 |
| 1.9.2022 12:08 | T-Mobile / 2G | Kamenný Újezd, Rančice | RX -71,3 dBm, C/I 27,9 dB | 22256 |
| 1.9.2022 11:57 | T-Mobile / 4G | Kamenný Újezd, Rančice | DL avg 11,8 Mb/s, medián 12,6 Mb/s, RSRP -84,7 dBm, SINR 5,6 dB | 79895307 |
| 1.9.2022 11:52 | Vodafone / 2G | Kamenný Újezd, Rančice | RX -76,6 dBm, C/I 27,6 dB | 11915 |
| 1.9.2022 11:52 | O2 / 2G | Kamenný Újezd, Rančice | RX -75,0 dBm, C/I 25,2 dB | 59435 |
| 1.9.2022 11:41 | Vodafone / 4G | Kamenný Újezd, Rančice | DL avg 67,1 Mb/s, medián 72,3 Mb/s, RSRP -94,4 dBm, SINR 17,4 dB | 166658 |
| 1.9.2022 11:40 | O2 / 4G | Kamenný Újezd, Rančice | DL avg 30,1 Mb/s, medián 32,6 Mb/s, RSRP -97,7 dBm, SINR 6,7 dB | 94799708 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Kamenném Újezdě zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Plavnická | 79 |
| Budějovická | 58 |
| Dělnická | 55 |
| Náměstí | 55 |
| 5. května | 37 |
| Plavská | 35 |
| Na Dolech | 34 |
| Nádražní | 32 |
| Šumavská | 30 |
| Na Parcelách | 29 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné