Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Modré Hůrce máme k dispozici 12 měření s posledním záznamem k 12.10.2021. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 55,7 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 25,5 dB. V roce 2024 existovalo 44 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 42 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Modré Hůrce vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 55,7 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 51,0 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 11,7 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 25,5 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -72,2 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Modré Hůrce přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 2 | 55,7 Mb/s | 25,5 dB | -75,6 dBm | 5,0 |
| O2 | 2 | 51,0 Mb/s | 23,5 dB | -72,2 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 2 | 11,7 Mb/s | 7,6 dB | -99,9 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 2 | 51,9 Mb/s | 21,9 dB | -80,0 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 51,5 Mb/s | 21,7 dB | -79,7 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 2 | 17,0 Mb/s | 11,5 dB | -96,8 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Modré Hůrce na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 95,5 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Modré Hůrce vám pomůže více než 3 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Modré Hůrce zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Modré Hůrky (okrese České Budějovice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 44 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 42 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 95,5 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 3 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 43 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 43 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 0 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 3 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 43 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 43 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 45 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 45 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 45 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 45 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Modré Hůrce v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 12.10.2021 11:38 | T-Mobile / 2G | Modrá Hůrka | RX -71,3 dBm, C/I 28,1 dB | 41976 |
| 12.10.2021 11:26 | T-Mobile / 4G | Modrá Hůrka | DL avg 55,7 Mb/s, medián 59,6 Mb/s, RSRP -75,6 dBm, SINR 25,5 dB | 94858509 |
| 12.10.2021 11:21 | O2 / 2G | Modrá Hůrka | RX -64,8 dBm, C/I 27,3 dB | 59541 |
| 12.10.2021 11:21 | Vodafone / 2G | Modrá Hůrka | RX -82,9 dBm, C/I 26,7 dB | 34353 |
| 12.10.2021 11:10 | O2 / 4G | Modrá Hůrka | DL avg 51,0 Mb/s, medián 53,0 Mb/s, RSRP -72,2 dBm, SINR 23,5 dB | 94858498 |
| 12.10.2021 11:10 | Vodafone / 4G | Modrá Hůrka | DL avg 11,7 Mb/s, medián 11,9 Mb/s, RSRP -99,9 dBm, SINR 7,6 dB | 221963 |
| 17.12.2019 12:18 | T-Mobile / 2G | Modrá Hůrka, Pořežánky | RX -68,2 dBm, C/I 28,3 dB | 41976 |
| 17.12.2019 12:14 | Vodafone / 2G | Modrá Hůrka, Pořežánky | RX -73,6 dBm, C/I 28,4 dB | 34353 |
| 17.12.2019 12:14 | O2 / 2G | Modrá Hůrka, Pořežánky | RX -58,0 dBm, C/I 28,3 dB | 59541 |
| 17.12.2019 12:06 | T-Mobile / 4G | Modrá Hůrka, Pořežánky | DL avg 51,5 Mb/s, medián 54,0 Mb/s, RSRP -79,7 dBm, SINR 21,7 dB | 94858509 |
| 17.12.2019 12:03 | Vodafone / 4G | Modrá Hůrka, Pořežánky | DL avg 17,0 Mb/s, medián 16,8 Mb/s, RSRP -96,8 dBm, SINR 11,5 dB | 221963 |
| 17.12.2019 12:03 | O2 / 4G | Modrá Hůrka, Pořežánky | DL avg 51,8 Mb/s, medián 54,3 Mb/s, RSRP -80,0 dBm, SINR 21,9 dB | 94858498 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Modré Hůrce zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Žádná data. | |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné