Heřmaň: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Heřmani máme k dispozici 5 měření s posledním záznamem k 3.1.2020. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 40,7 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 27,0 dB. V roce 2024 existovalo 97 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 95 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
5
Poslední záznam: 3.1.2020
O2 ~ rychlost 4G
26,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 25,8 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
40,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 27,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
33,9 Mb/s
Kvalita příjmu: 23,5 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Adamov
 (České Budějovice)
Bečice
 (České Budějovice)
Borek
 (České Budějovice)
Borovany
 (České Budějovice)
Borovnice
 (České Budějovice)
Boršov nad Vltavou
 (České Budějovice)
Bošilec
 (České Budějovice)
Branišov
 (České Budějovice)
Břehov
 (České Budějovice)
Čakov
 (České Budějovice)
Čejkovice
 (České Budějovice)
Čenkov u Bechyně
 (České Budějovice)
České Budějovice
 (České Budějovice)
Chotýčany
 (České Budějovice)
Chrášťany
 (České Budějovice)
Čížkrajice
 (České Budějovice)
Dasný
 (České Budějovice)
Dívčice
 (České Budějovice)
Dobrá Voda u Českých Budějovic
 (České Budějovice)
Dobšice
 (České Budějovice)
Dolní Bukovsko
 (České Budějovice)
Doubravice
 (České Budějovice)
Doudleby
 (České Budějovice)
Drahotěšice
 (České Budějovice)
Dražíč
 (České Budějovice)
Dříteň
 (České Budějovice)
Dubičné
 (České Budějovice)
Dubné
 (České Budějovice)
Dynín
 (České Budějovice)
Habří
 (České Budějovice)
Hartmanice
 (České Budějovice)
Heřmaň
 (České Budějovice)
Hlavatce
 (České Budějovice)
Hlincová Hora
 (České Budějovice)
Hluboká nad Vltavou
 (České Budějovice)
Homole
 (České Budějovice)
Horní Kněžeklady
 (České Budějovice)
Horní Stropnice
 (České Budějovice)
Hosín
 (České Budějovice)
Hosty
 (České Budějovice)
Hradce
 (České Budějovice)
Hranice
 (České Budějovice)
Hrdějovice
 (České Budějovice)
Hůry
 (České Budějovice)
Hvozdec
 (České Budějovice)
Jankov
 (České Budějovice)
Jílovice
 (České Budějovice)
Jivno
 (České Budějovice)
Kamenná
 (České Budějovice)
Kamenný Újezd
 (České Budějovice)
Komařice
 (České Budějovice)
Kvítkovice
 (České Budějovice)
Ledenice
 (České Budějovice)
Libín
 (České Budějovice)
Libníč
 (České Budějovice)
Lipí
 (České Budějovice)
Lišov
 (České Budějovice)
Litvínovice
 (České Budějovice)
Ločenice
 (České Budějovice)
Mazelov
 (České Budějovice)
Mladošovice
 (České Budějovice)
Modrá Hůrka
 (České Budějovice)
Mokrý Lom
 (České Budějovice)
Mydlovary
 (České Budějovice)
Nákří
 (České Budějovice)
Nedabyle
 (České Budějovice)
Neplachov
 (České Budějovice)
Nová Ves
 (České Budějovice)
Nové Hrady
 (České Budějovice)
Olešnice
 (České Budějovice)
Olešník
 (České Budějovice)
Ostrolovský Újezd
 (České Budějovice)
Petříkov
 (České Budějovice)
Pištín
 (České Budějovice)
Planá
 (České Budějovice)
Plav
 (České Budějovice)
Radošovice
 (České Budějovice)
Římov
 (České Budějovice)
Roudné
 (České Budějovice)
Rudolfov
 (České Budějovice)
Sedlec
 (České Budějovice)
Ševětín
 (České Budějovice)
Slavče
 (České Budějovice)
Srubec
 (České Budějovice)
Staré Hodějovice
 (České Budějovice)
Štěpánovice
 (České Budějovice)
Strážkovice
 (České Budějovice)
Střížov
 (České Budějovice)
Strýčice
 (České Budějovice)
Svatý Jan nad Malší
 (České Budějovice)
Temelín
 (České Budějovice)
Trhové Sviny
 (České Budějovice)
Týn nad Vltavou
 (České Budějovice)
Úsilné
 (České Budějovice)
Včelná
 (České Budějovice)
Vidov
 (České Budějovice)
Vitín
 (České Budějovice)
Vlkov
 (České Budějovice)
Vrábče
 (České Budějovice)
Vráto
 (České Budějovice)
Všemyslice
 (České Budějovice)
Záboří
 (České Budějovice)
Žabovřesky
 (České Budějovice)
Zahájí
 (České Budějovice)
Žár
 (České Budějovice)
Závraty
 (České Budějovice)
Žimutice
 (České Budějovice)
Zliv
 (České Budějovice)
Zvíkov
 (České Budějovice)

Heřmaň: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Heřmani vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 40,7 Mb/s, následovaná operátorem Vodafone s rychlostí 33,9 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 26,2 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 27,0 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -71,2 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Heřmani přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 40,7 Mb/s 27,0 dB -78,6 dBm
5,0
Vodafone 2 33,9 Mb/s 23,5 dB -73,3 dBm
4,0
O2 1 26,2 Mb/s 25,8 dB -71,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Heřmaň: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Heřmani na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 97,9 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Heřmani vám pomůže více než 5 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Heřmani zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Heřmaně (okrese České Budějovice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 97 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 95 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 97,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 2 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 106 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 93 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 87,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 13 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 105 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 105 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 140 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 140 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 139 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 139 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
97
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
95
Podíl vůči NGA: 97,9 %
Posun 100+ Mb/s
95
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 40,7 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Heřmani v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
3.1.2020 13:13 T-Mobile / 2G Heřmaň, Heřmaň u Českých Budějovic RX -67,8 dBm, C/I 27,8 dB 22211
3.1.2020 13:06 Vodafone / 2G Heřmaň, Heřmaň u Českých Budějovic RX -47,5 dBm, C/I 28,4 dB 31971
3.1.2020 13:02 T-Mobile / 4G Heřmaň, Heřmaň u Českých Budějovic DL avg 40,7 Mb/s, medián 42,5 Mb/s, RSRP -78,6 dBm, SINR 27,0 dB 95286027
3.1.2020 12:55 Vodafone / 4G Heřmaň, Heřmaň u Českých Budějovic DL avg 33,9 Mb/s, medián 34,5 Mb/s, RSRP -73,3 dBm, SINR 23,5 dB 164363
3.1.2020 12:54 O2 / 4G Heřmaň, Heřmaň u Českých Budějovic DL avg 26,2 Mb/s, medián 24,4 Mb/s, RSRP -71,2 dBm, SINR 25,8 dB 95286016

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Heřmani zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.