Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Týně nad Vltavou máme k dispozici 32 měření s posledním záznamem k 8.3.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází O2 s hodnotou 20,8 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 12,8 dB. V roce 2024 existovalo 2 301 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 2 301 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Týně nad Vltavou vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 20,8 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 14,9 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 11,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 12,8 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -89,7 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Týně nad Vltavou přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 7 | 20,8 Mb/s | 12,8 dB | -89,7 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 8 | 14,9 Mb/s | 10,2 dB | -93,3 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 8 | 11,6 Mb/s | 12,1 dB | -91,8 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 2 | 55,7 Mb/s | 26,9 dB | -82,9 dBm | 5,0 |
| O2 | 2 | 38,1 Mb/s | 22,7 dB | -83,1 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 2 | 32,3 Mb/s | 23,7 dB | -92,3 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 1 | 37,8 Mb/s | 14,8 dB | -76,0 dBm | 5,0 |
| O2 | 1 | 30,2 Mb/s | 14,0 dB | -75,1 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 1 | 21,0 Mb/s | 22,0 dB | -74,9 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Týně nad Vltavou na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Týně nad Vltavou vám pomůže více než 102 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Týna nad Vltavou (okrese České Budějovice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 301 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 2 301 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 0 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 102 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 100 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 2 071 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 98,6 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 29 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 85 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 085 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 085 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 279 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 279 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 244 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 244 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Týně nad Vltavou v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 8.3.2023 13:58 | Vodafone / 2G | Týn nad Vltavou, Jarošovice | RX -66,9 dBm, C/I 28,2 dB | 39260 |
| 8.3.2023 13:47 | Vodafone / 4G | Týn nad Vltavou, Jarošovice | DL avg 6,6 Mb/s, medián 6,8 Mb/s, RSRP -87,9 dBm, SINR 7,8 dB | 221707 |
| 8.3.2023 13:42 | O2 / 2G | Týn nad Vltavou, Jarošovice | RX -67,6 dBm, C/I 28,0 dB | 59701 |
| 8.3.2023 13:42 | T-Mobile / 2G | Týn nad Vltavou, Jarošovice | RX -71,1 dBm, C/I 27,4 dB | 40267 |
| 8.3.2023 13:31 | O2 / 4G | Týn nad Vltavou, Jarošovice | DL avg 21,5 Mb/s, medián 22,5 Mb/s, RSRP -82,9 dBm, SINR 14,5 dB | 94825216 |
| 8.3.2023 13:30 | T-Mobile / 4G | Týn nad Vltavou, Jarošovice | DL avg 20,6 Mb/s, medián 20,3 Mb/s, RSRP -84,3 dBm, SINR 15,7 dB | 94825227 |
| 8.3.2023 12:53 | T-Mobile / 2G | Týn nad Vltavou, Netěchovice | RX -77,7 dBm, C/I 27,7 dB | 40267 |
| 8.3.2023 12:42 | T-Mobile / 4G | Týn nad Vltavou, Netěchovice | DL avg 12,1 Mb/s, medián 11,8 Mb/s, RSRP -91,8 dBm, SINR 9,2 dB | 95060748 |
| 8.3.2023 12:38 | O2 / 2G | Týn nad Vltavou, Netěchovice | RX -79,5 dBm, C/I 26,4 dB | 53756 |
| 8.3.2023 12:36 | Vodafone / 2G | Týn nad Vltavou, Netěchovice | RX -68,6 dBm, C/I 28,1 dB | 16941 |
| 8.3.2023 12:27 | O2 / 4G | Týn nad Vltavou, Netěchovice | DL avg 23,7 Mb/s, medián 25,5 Mb/s, RSRP -85,3 dBm, SINR 12,8 dB | 95060737 |
| 8.3.2023 12:25 | Vodafone / 4G | Týn nad Vltavou, Netěchovice | DL avg 19,2 Mb/s, medián 20,7 Mb/s, RSRP -87,2 dBm, SINR 18,7 dB | 221707 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Týně nad Vltavou zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Havlíčkova | 62 |
| Budějovická | 54 |
| Zadní Podskalí | 48 |
| Nádražní | 47 |
| Hlinecká | 39 |
| Orlická | 38 |
| Pod lesem | 37 |
| Písecká | 35 |
| Sakařova | 34 |
| Jiráskova | 33 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné