Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Modlanech máme k dispozici 14 měření s posledním záznamem k 17.4.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 28,7 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 18,2 dB. V roce 2024 existovalo 397 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 396 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Modlanech vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 28,7 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 21,2 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 17,2 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 18,2 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -60,9 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Modlanech přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 2 | 28,7 Mb/s | 18,2 dB | -62,8 dBm | 5,0 |
| O2 | 2 | 21,2 Mb/s | 9,2 dB | -60,9 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 2 | 17,2 Mb/s | 13,0 dB | -61,8 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 2 | 6,0 Mb/s | 2,7 dB | -107,1 dBm | 5,0 |
| O2 | 2 | 2,0 Mb/s | -1,7 dB | -105,4 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 1 | — | — | — | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 1 | 23,4 Mb/s | 9,0 dB | -79,4 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 1 | 12,7 Mb/s | 0,8 dB | -80,8 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 1 | 8,2 Mb/s | 12,3 dB | -83,9 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Modlanech na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 99,7 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Modlanech vám pomůže více než 12 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Modlanům zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Modlan (okrese Teplice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 397 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 396 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 99,7 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 12 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 388 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 307 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 79,1 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 81 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 12 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 383 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 383 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 373 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 373 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 368 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 368 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Modlanech v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 17.4.2023 11:25 | O2 / 2G | Modlany | RX -49,3 dBm, C/I 27,9 dB | 15843 |
| 28.2.2023 10:23 | O2 / 4G | Modlany | DL avg 21,2 Mb/s, medián 22,7 Mb/s, RSRP -60,9 dBm, SINR 9,2 dB | 107832576 |
| 28.2.2023 10:18 | T-Mobile / 2G | Modlany | RX -69,4 dBm, C/I 28,0 dB | 21461 |
| 28.2.2023 10:06 | T-Mobile / 4G | Modlany | DL avg 28,7 Mb/s, medián 28,0 Mb/s, RSRP -62,8 dBm, SINR 18,2 dB | 107832587 |
| 28.2.2023 10:01 | Vodafone / 2G | Modlany | RX -47,0 dBm, C/I 28,1 dB | 38431 |
| 28.2.2023 09:49 | Vodafone / 4G | Modlany | DL avg 17,2 Mb/s, medián 17,8 Mb/s, RSRP -61,8 dBm, SINR 13,0 dB | 1163276 |
| 31.5.2022 10:17 | T-Mobile / 2G | Modlany, Suché, Suché, Modlany | RX -83,4 dBm, C/I 27,0 dB | 25411 |
| 31.5.2022 09:58 | O2 / 2G | Modlany, Suché, Suché, Modlany | RX -82,4 dBm, C/I 26,0 dB | 15891 |
| 31.5.2022 09:45 | O2 / 4G | Modlany, Suché, Suché, Modlany | DL avg 1,9 Mb/s, medián 1,7 Mb/s, RSRP -105,4 dBm, SINR -1,7 dB | 107794176 |
| 31.5.2022 09:38 | Vodafone / 2G | Modlany, Suché, Suché, Modlany | RX -82,1 dBm, C/I 27,9 dB | 38432 |
| 31.5.2022 09:25 | Vodafone / 4G | Modlany, Suché, Suché, Modlany | DL avg 6,0 Mb/s, medián 5,8 Mb/s, RSRP -107,1 dBm, SINR 2,7 dB | 954892 |
| 9.4.2018 09:20 | O2 / 4G | Modlany, Kvítkov u Modlan, Drahkov, Modlany | DL avg 23,4 Mb/s, medián 24,2 Mb/s, RSRP -79,4 dBm, SINR 9,0 dB | 107822337 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Modlanech zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Žádná data. | |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné