Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Žalanech máme k dispozici 13 měření s posledním záznamem k 27.6.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 6,6 Mb/s, což ukazuje na celkově slabší mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 2,5 dB. V roce 2024 existovalo 218 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 218 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Žalanech vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 6,6 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 5,0 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí —. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 2,5 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -109,5 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Žalanech přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 2 | 6,6 Mb/s | 2,5 dB | -109,5 dBm | 5,0 |
| O2 | 2 | 5,0 Mb/s | 2,0 dB | -110,5 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 1 | — | — | — | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 2 | 85,5 Mb/s | 16,5 dB | -97,1 dBm | 5,0 |
| Vodafone | 2 | 62,1 Mb/s | 21,4 dB | -96,8 dBm | 4,0 |
| O2 | 2 | 60,7 Mb/s | 13,5 dB | -97,5 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 1 | 31,4 Mb/s | 16,3 dB | -80,4 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 1 | 12,5 Mb/s | 16,2 dB | -80,2 dBm | 4,0 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Žalanech na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Žalanech vám pomůže více než 3 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Žalanům zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Žalan (okrese Teplice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 218 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 218 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 0 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 3 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 238 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 208 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 87,4 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 30 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 3 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 236 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 236 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 236 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 236 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 234 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 234 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Žalanech v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 27.6.2023 11:57 | O2 / 2G | Žalany, Černčice u Žalan, Černčice, Žalany | RX -90,3 dBm, C/I 22,2 dB | 40105 |
| 27.6.2023 11:45 | O2 / 4G | Žalany, Černčice u Žalan, Černčice, Žalany | DL avg 5,0 Mb/s, medián 5,0 Mb/s, RSRP -110,5 dBm, SINR 2,0 dB | 107630337 |
| 27.6.2023 11:42 | Vodafone / 2G | Žalany, Černčice u Žalan, Černčice, Žalany | RX -93,0 dBm, C/I 14,5 dB | 22832 |
| 27.6.2023 11:39 | T-Mobile / 2G | Žalany, Černčice u Žalan, Černčice, Žalany | RX -94,4 dBm, C/I 20,5 dB | 20698 |
| 27.6.2023 11:27 | T-Mobile / 4G | Žalany, Černčice u Žalan, Černčice, Žalany | DL avg 6,6 Mb/s, medián 6,7 Mb/s, RSRP -109,5 dBm, SINR 2,5 dB | 107630348 |
| 16.5.2022 09:58 | T-Mobile / 2G | Žalany | RX -59,7 dBm, C/I 28,2 dB | 27903 |
| 16.5.2022 09:45 | T-Mobile / 4G | Žalany | DL avg 85,5 Mb/s, medián 89,5 Mb/s, RSRP -97,1 dBm, SINR 16,5 dB | 107630359 |
| 16.5.2022 09:37 | Vodafone / 2G | Žalany | RX -64,8 dBm, C/I 28,2 dB | 22292 |
| 16.5.2022 09:25 | Vodafone / 4G | Žalany | DL avg 62,1 Mb/s, medián 63,2 Mb/s, RSRP -96,8 dBm, SINR 21,4 dB | 229378 |
| 16.5.2022 09:10 | O2 / 2G | Žalany | RX -71,6 dBm, C/I 27,0 dB | 25836 |
| 16.5.2022 08:58 | O2 / 4G | Žalany | DL avg 60,7 Mb/s, medián 62,2 Mb/s, RSRP -97,5 dBm, SINR 13,5 dB | 107630428 |
| 28.7.2020 09:41 | T-Mobile / 4G | Žalany | DL avg 12,5 Mb/s, medián 7,0 Mb/s, RSRP -80,2 dBm, SINR 16,2 dB | 107630348 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Žalanech zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Pražská | 93 |
| Černčická | 28 |
| Rtýňská | 18 |
| U Farmy | 15 |
| Kostomlatská | 14 |
| Lesní | 13 |
| U Kapličky | 10 |
| Lelovská | 7 |
| U Schodů | 7 |
| Ke Hřišti | 4 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné