Hostomice: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Hostomicích máme k dispozici 9 měření s posledním záznamem k 6.4.2022. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 72,0 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 18,6 dB. V roce 2024 existovalo 280 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 280 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
9
Poslední záznam: 6.4.2022
O2 ~ rychlost 4G
—
Bez dostatečných dat
T-Mobile ~ rychlost 4G
—
Bez dostatečných dat
Vodafone ~ rychlost 4G
72,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 18,6 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bílina
 (Teplice)
Bořislav
 (Teplice)
Bystřany
 (Teplice)
Bžany
 (Teplice)
Dubí
 (Teplice)
Duchcov
 (Teplice)
Háj u Duchcova
 (Teplice)
Hostomice
 (Teplice)
Hrob
 (Teplice)
Hrobčice
 (Teplice)
Jeníkov
 (Teplice)
Kladruby
 (Teplice)
Košťany
 (Teplice)
Kostomlaty pod Milešovkou
 (Teplice)
Krupka
 (Teplice)
Lahošť
 (Teplice)
Ledvice
 (Teplice)
Lukov
 (Teplice)
Měrunice
 (Teplice)
Mikulov
 (Teplice)
Modlany
 (Teplice)
Moldava
 (Teplice)
Novosedlice
 (Teplice)
Ohníč
 (Teplice)
Osek
 (Teplice)
Proboštov
 (Teplice)
Rtyně nad Bílinou
 (Teplice)
Srbice
 (Teplice)
Světec
 (Teplice)
Teplice
 (Teplice)
Újezdeček
 (Teplice)
Zabrušany
 (Teplice)
Žalany
 (Teplice)
Žim
 (Teplice)

Hostomice: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Hostomicích vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 72,0 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 18,6 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -89,2 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Hostomicích přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 72,0 Mb/s 18,6 dB -89,2 dBm
5,0
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 3 12,6 Mb/s 10,2 dB -83,3 dBm
5,0
O2 3 6,5 Mb/s 9,9 dB -84,7 dBm
4,0
Vodafone 1 — — —
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Hostomice: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Hostomicích na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Hostomicích vám pomůže více než 3 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Hostomicím zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Hostomic (okrese Teplice) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 280 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 280 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 100,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 0 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 3 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 280 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 277 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 98,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 3 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 2 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 283 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 283 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 282 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 282 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 283 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 283 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
280
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
280
Podíl vůči NGA: 100,0 %
Posun 100+ Mb/s
280
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 72,0 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Hostomicích v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
6.4.2022 10:55 Vodafone / 2G Hostomice, Hostomice nad Bílinou RX -55,4 dBm, C/I 28,3 dB 20851
6.4.2022 10:43 Vodafone / 4G Hostomice, Hostomice nad Bílinou DL avg 72,0 Mb/s, medián 74,1 Mb/s, RSRP -89,2 dBm, SINR 18,6 dB 153601
13.10.2020 07:49 Vodafone / 2G Hostomice, Hostomice nad Bílinou RX -58,0 dBm, C/I 28,2 dB 20851
13.10.2020 07:31 O2 / 2G Hostomice, Hostomice nad Bílinou RX -71,3 dBm, C/I 26,1 dB 15884
13.10.2020 07:14 T-Mobile / 2G Hostomice, Hostomice nad Bílinou RX -68,0 dBm, C/I 27,8 dB 44654
12.10.2020 13:51 T-Mobile / 2G Hostomice, Hostomice nad Bílinou RX -79,8 dBm, C/I 25,7 dB 28474
12.10.2020 13:39 T-Mobile / 4G Hostomice, Hostomice nad Bílinou DL avg 12,6 Mb/s, medián 11,9 Mb/s, RSRP -83,3 dBm, SINR 10,2 dB 107591947
12.10.2020 13:09 O2 / 2G Hostomice, Hostomice nad Bílinou RX -74,1 dBm, C/I 25,1 dB 15884
12.10.2020 12:56 O2 / 4G Hostomice, Hostomice nad Bílinou DL avg 6,5 Mb/s, medián 5,8 Mb/s, RSRP -84,7 dBm, SINR 9,9 dB 107591936

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Hostomicích zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Husova 48
Vrbenského 41
Čapkova 38
Školní náměstí 25
Havlíčkova 21
Jiráskova 20
Ferrerova 15
Komenského 14
Palackého 14
5. května 8