Varnsdorf: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Varnsdorfu máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 29.1.2018. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 43,0 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 13,4 dB. V roce 2024 existovalo 3 222 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 3 222 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
6
Poslední záznam: 29.1.2018
O2 ~ rychlost 4G
21,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 11,1 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
17,1 Mb/s
Kvalita příjmu: 5,4 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
43,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 13,4 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Arnoltice
 (Děčín)
Benešov nad Ploučnicí
 (Děčín)
Bynovec
 (Děčín)
Česká Kamenice
 (Děčín)
Chřibská
 (Děčín)
Děčín
 (Děčín)
Dobkovice
 (Děčín)
Dobrná
 (Děčín)
Dolní Habartice
 (Děčín)
Dolní Podluží
 (Děčín)
Dolní Poustevna
 (Děčín)
Doubice
 (Děčín)
Františkov nad Ploučnicí
 (Děčín)
Heřmanov
 (Děčín)
Horní Habartice
 (Děčín)
Horní Podluží
 (Děčín)
Hřensko
 (Děčín)
Huntířov
 (Děčín)
Janov
 (Děčín)
Janská
 (Děčín)
Jetřichovice
 (Děčín)
Jílové
 (Děčín)
Jiřetín pod Jedlovou
 (Děčín)
Jiříkov
 (Děčín)
Kámen
 (Děčín)
Krásná Lípa
 (Děčín)
Kunratice
 (Děčín)
Kytlice
 (Děčín)
Labská Stráň
 (Děčín)
Lipová
 (Děčín)
Lobendava
 (Děčín)
Ludvíkovice
 (Děčín)
Malá Veleň
 (Děčín)
Malšovice
 (Děčín)
Markvartice
 (Děčín)
Merboltice
 (Děčín)
Mikulášovice
 (Děčín)
Rumburk
 (Děčín)
Růžová
 (Děčín)
Rybniště
 (Děčín)
Šluknov
 (Děčín)
Srbská Kamenice
 (Děčín)
Staré Křečany
 (Děčín)
Starý Šachov
 (Děčín)
Těchlovice
 (Děčín)
Valkeřice
 (Děčín)
Varnsdorf
 (Děčín)
Velká Bukovina
 (Děčín)
Velký Šenov
 (Děčín)
Verneřice
 (Děčín)
Veselé
 (Děčín)
Vilémov
 (Děčín)

Varnsdorf: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Varnsdorfu vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 43,0 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 21,4 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 17,1 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 13,4 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -81,3 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Varnsdorfu přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 43,0 Mb/s 13,4 dB -87,3 dBm
5,0
O2 2 21,4 Mb/s 11,1 dB -81,3 dBm
4,0
T-Mobile 2 17,1 Mb/s 5,4 dB -84,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Varnsdorf: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Varnsdorfu na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Varnsdorfu vám pomůže více než 89 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Varnsdorfu (okrese Děčín) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 222 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 3 222 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 100,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 0 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 89 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 178 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 3 172 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 99,8 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 6 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 97 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 169 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 3 169 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 161 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 3 161 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 149 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 3 149 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
3 222
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
3 222
Podíl vůči NGA: 100,0 %
Posun 100+ Mb/s
3 222
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 43,0 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Varnsdorfu v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v Varnsdorfu aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (3). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (3), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pronájem okruhů a Pevný internet.

FirmaTypy sítí
Metropolitní sítě s.r.o.
IČO 04006364
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Jiná síť || Kovové vedení || Optické vedení || Silové rozvody || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
NorthNET, s.r.o.
IČO 17446180
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Výběžek.NET, s.r.o.
IČO 27316289
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
29.1.2018 10:33 T-Mobile / 4G Varnsdorf, Střed-východ DL avg 19,1 Mb/s, medián 19,7 Mb/s, RSRP -81,2 dBm, SINR 5,0 dB 120450829
29.1.2018 10:17 Vodafone / 4G Varnsdorf, Střed-východ DL avg 45,3 Mb/s, medián 46,1 Mb/s, RSRP -87,1 dBm, SINR 11,7 dB 717058
29.1.2018 10:01 O2 / 4G Varnsdorf, Střed-východ DL avg 15,4 Mb/s, medián 16,6 Mb/s, RSRP -82,4 dBm, SINR 6,2 dB 120412417
19.1.2018 10:07 Vodafone / 4G Varnsdorf, U Mělníka DL avg 40,6 Mb/s, medián 41,1 Mb/s, RSRP -87,4 dBm, SINR 15,1 dB 717058
19.1.2018 09:51 T-Mobile / 4G Varnsdorf, U Mělníka DL avg 15,2 Mb/s, medián 15,2 Mb/s, RSRP -88,1 dBm, SINR 5,8 dB 120450829
19.1.2018 09:32 O2 / 4G Varnsdorf, U Mělníka DL avg 27,5 Mb/s, medián 27,4 Mb/s, RSRP -80,1 dBm, SINR 15,9 dB 120412417

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Varnsdorfu zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Karlova 103
Komenského 78
Raisova 71
Petra Bezruče 57
Národní 54
Pohraniční Stráže 51
Poštovní 48
Kollárova 47
Československých letců 46
Hřbitovní 45