Chřibská: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Chřibské máme k dispozici 12 měření s posledním záznamem k 1.6.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 62,5 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 28,6 dB. V roce 2024 existovalo 456 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 328 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
12
Poslední záznam: 1.6.2023
O2 ~ rychlost 4G
55,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 11,8 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
62,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 14,8 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
20,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 28,6 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Arnoltice
 (Děčín)
Benešov nad Ploučnicí
 (Děčín)
Bynovec
 (Děčín)
Česká Kamenice
 (Děčín)
Chřibská
 (Děčín)
Děčín
 (Děčín)
Dobkovice
 (Děčín)
Dobrná
 (Děčín)
Dolní Habartice
 (Děčín)
Dolní Podluží
 (Děčín)
Dolní Poustevna
 (Děčín)
Doubice
 (Děčín)
Františkov nad Ploučnicí
 (Děčín)
Heřmanov
 (Děčín)
Horní Habartice
 (Děčín)
Horní Podluží
 (Děčín)
Hřensko
 (Děčín)
Huntířov
 (Děčín)
Janov
 (Děčín)
Janská
 (Děčín)
Jetřichovice
 (Děčín)
Jílové
 (Děčín)
Jiřetín pod Jedlovou
 (Děčín)
Jiříkov
 (Děčín)
Kámen
 (Děčín)
Krásná Lípa
 (Děčín)
Kunratice
 (Děčín)
Kytlice
 (Děčín)
Labská Stráň
 (Děčín)
Lipová
 (Děčín)
Lobendava
 (Děčín)
Ludvíkovice
 (Děčín)
Malá Veleň
 (Děčín)
Malšovice
 (Děčín)
Markvartice
 (Děčín)
Merboltice
 (Děčín)
Mikulášovice
 (Děčín)
Rumburk
 (Děčín)
Růžová
 (Děčín)
Rybniště
 (Děčín)
Šluknov
 (Děčín)
Srbská Kamenice
 (Děčín)
Staré Křečany
 (Děčín)
Starý Šachov
 (Děčín)
Těchlovice
 (Děčín)
Valkeřice
 (Děčín)
Varnsdorf
 (Děčín)
Velká Bukovina
 (Děčín)
Velký Šenov
 (Děčín)
Verneřice
 (Děčín)
Veselé
 (Děčín)
Vilémov
 (Děčín)

Chřibská: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Chřibské vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 62,5 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 55,5 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 20,7 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 28,6 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -68,7 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Chřibské přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 62,5 Mb/s 14,8 dB -89,2 dBm
5,0
O2 2 55,5 Mb/s 11,8 dB -85,6 dBm
4,0
Vodafone 2 20,7 Mb/s 28,6 dB -68,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 2 71,2 Mb/s 21,7 dB -89,1 dBm
5,0
Vodafone 2 46,5 Mb/s 25,1 dB -80,2 dBm
4,0
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 1 41,4 Mb/s 27,4 dB -75,3 dBm
5,0
O2 1 14,8 Mb/s 8,5 dB -70,2 dBm
4,0
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Chřibská: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Chřibské na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 71,9 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Chřibské vám pomůže více než 5 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Chřibské zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Chřibské (okrese Děčín) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 456 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 328 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 71,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 128 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 431 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 293 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 68,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 138 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 326 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 326 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 316 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 316 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 274 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 274 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
456
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
328
Podíl vůči NGA: 71,9 %
Posun 100+ Mb/s
328
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Solidní pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 62,5 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Chřibské v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
1.6.2023 11:33 O2 / 2G Chřibská RX -60,7 dBm, C/I 27,5 dB 46015
1.6.2023 11:22 O2 / 4G Chřibská DL avg 55,5 Mb/s, medián 56,6 Mb/s, RSRP -85,6 dBm, SINR 11,8 dB 122644826
1.6.2023 11:13 T-Mobile / 2G Chřibská RX -66,4 dBm, C/I 28,0 dB 22882
1.6.2023 11:13 Vodafone / 2G Chřibská RX -69,9 dBm, C/I 27,9 dB 33832
1.6.2023 11:02 T-Mobile / 4G Chřibská DL avg 62,5 Mb/s, medián 63,5 Mb/s, RSRP -89,2 dBm, SINR 14,8 dB 122644757
1.6.2023 11:01 Vodafone / 4G Chřibská DL avg 20,7 Mb/s, medián 19,7 Mb/s, RSRP -68,7 dBm, SINR 28,6 dB 574476
25.9.2019 14:27 Vodafone / 2G Chřibská, Dolní Chřibská RX -60,0 dBm, C/I 28,4 dB 33833
25.9.2019 14:16 Vodafone / 4G Chřibská, Dolní Chřibská DL avg 46,4 Mb/s, medián 46,9 Mb/s, RSRP -80,2 dBm, SINR 25,1 dB 574477
25.9.2019 14:08 O2 / 2G Chřibská, Dolní Chřibská RX -76,3 dBm, C/I 26,1 dB 46017
25.9.2019 13:57 O2 / 4G Chřibská, Dolní Chřibská DL avg 71,2 Mb/s, medián 75,5 Mb/s, RSRP -89,1 dBm, SINR 21,7 dB 122644738
29.3.2018 10:09 O2 / 4G Chřibská DL avg 14,8 Mb/s, medián 16,4 Mb/s, RSRP -70,2 dBm, SINR 8,5 dB 122644736
29.3.2018 09:52 Vodafone / 4G Chřibská DL avg 41,4 Mb/s, medián 43,3 Mb/s, RSRP -75,3 dBm, SINR 27,4 dB 574476

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Chřibské zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.