Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Rumburku máme k dispozici 14 měření s posledním záznamem k 15.6.2022. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 67,7 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 17,8 dB. V roce 2024 existovalo 3 002 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 3 002 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Rumburku vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 67,7 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 35,0 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 30,4 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 17,8 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -79,6 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Rumburku přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 3 | 67,7 Mb/s | 17,8 dB | -79,6 dBm | 5,0 |
| O2 | 4 | 35,0 Mb/s | 15,9 dB | -95,5 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 4 | 30,4 Mb/s | 14,0 dB | -101,7 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 1 | 48,4 Mb/s | 22,7 dB | -85,3 dBm | 5,0 |
| O2 | 1 | 24,7 Mb/s | 18,9 dB | -82,3 dBm | 4,0 |
| Vodafone | 1 | 12,5 Mb/s | 10,8 dB | -89,1 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Rumburku na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Rumburku vám pomůže více než 84 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Rumburka (okrese Děčín) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 3 002 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 3 002 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 100,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 0 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 84 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 965 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 2 958 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 99,8 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 7 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 74 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 942 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 942 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 933 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 933 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 2 932 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 2 932 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Rumburku v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v Rumburku aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (2). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (1), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Komunikační služby.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| LIBOR PETR IČO 64678539 | Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
| UPTIME s.r.o. IČO 27271552 | Bezdrát, Jiné sítě Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 15.6.2022 10:55 | T-Mobile / 2G | Rumburk, Horní Jindřichov | RX -83,2 dBm, C/I 25,2 dB | 22904 |
| 15.6.2022 10:44 | T-Mobile / 4G | Rumburk, Horní Jindřichov | DL avg 49,6 Mb/s, medián 49,8 Mb/s, RSRP -99,0 dBm, SINR 15,0 dB | 122665227 |
| 15.6.2022 10:35 | O2 / 2G | Rumburk, Horní Jindřichov | RX -72,5 dBm, C/I 28,2 dB | 46039 |
| 15.6.2022 10:24 | O2 / 4G | Rumburk, Horní Jindřichov | DL avg 61,3 Mb/s, medián 63,8 Mb/s, RSRP -106,8 dBm, SINR 15,4 dB | 122665306 |
| 15.6.2022 10:16 | Vodafone / 2G | Rumburk, Horní Jindřichov | RX -73,6 dBm, C/I 27,2 dB | 23112 |
| 9.3.2022 11:58 | T-Mobile / 2G | Rumburk, Dolní Křečany, Poustka-Popluží | RX -73,8 dBm, C/I 25,8 dB | 20799 |
| 9.3.2022 11:46 | T-Mobile / 4G | Rumburk, Dolní Křečany, Poustka-Popluží | DL avg 11,3 Mb/s, medián 11,0 Mb/s, RSRP -104,4 dBm, SINR 13,0 dB | 120455959 |
| 9.3.2022 11:38 | O2 / 2G | Rumburk, Dolní Křečany, Poustka-Popluží | RX -77,3 dBm, C/I 26,0 dB | 46144 |
| 9.3.2022 11:26 | O2 / 4G | Rumburk, Dolní Křečany, Poustka-Popluží | DL avg 8,8 Mb/s, medián 8,1 Mb/s, RSRP -84,1 dBm, SINR 16,3 dB | 120455938 |
| 9.3.2022 11:16 | Vodafone / 2G | Rumburk, Dolní Křečany, Poustka-Popluží | RX -70,3 dBm, C/I 26,7 dB | 24272 |
| 9.3.2022 11:04 | Vodafone / 4G | Rumburk, Dolní Křečany, Poustka-Popluží | DL avg 67,7 Mb/s, medián 70,7 Mb/s, RSRP -79,6 dBm, SINR 17,8 dB | 716293 |
| 16.2.2018 12:02 | Vodafone / 4G | Rumburk, Podhájí, Rumburk | DL avg 12,5 Mb/s, medián 12,7 Mb/s, RSRP -89,1 dBm, SINR 10,8 dB | 717325 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Rumburku zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Jiříkovská | 102 |
| Krásnolipská | 84 |
| Rolnická | 84 |
| V Podhájí | 78 |
| Bezručova | 77 |
| Vojtěcha Kováře | 75 |
| Třída 9. května | 71 |
| 2. polské armády | 66 |
| Kalná | 60 |
| Železničářů | 60 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné