Šluknov: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Šluknově máme k dispozici 3 měření s posledním záznamem k 25.7.2018. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází O2 s hodnotou 12,2 Mb/s, což ukazuje na celkově slabší mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 17,1 dB. V roce 2024 existovalo 1 620 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 1 603 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
3
Poslední záznam: 25.7.2018
O2 ~ rychlost 4G
12,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 17,1 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
11,6 Mb/s
Kvalita příjmu: 3,1 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
—
Bez dostatečných dat

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Arnoltice
 (Děčín)
Benešov nad Ploučnicí
 (Děčín)
Bynovec
 (Děčín)
Česká Kamenice
 (Děčín)
Chřibská
 (Děčín)
Děčín
 (Děčín)
Dobkovice
 (Děčín)
Dobrná
 (Děčín)
Dolní Habartice
 (Děčín)
Dolní Podluží
 (Děčín)
Dolní Poustevna
 (Děčín)
Doubice
 (Děčín)
Františkov nad Ploučnicí
 (Děčín)
Heřmanov
 (Děčín)
Horní Habartice
 (Děčín)
Horní Podluží
 (Děčín)
Hřensko
 (Děčín)
Huntířov
 (Děčín)
Janov
 (Děčín)
Janská
 (Děčín)
Jetřichovice
 (Děčín)
Jílové
 (Děčín)
Jiřetín pod Jedlovou
 (Děčín)
Jiříkov
 (Děčín)
Kámen
 (Děčín)
Krásná Lípa
 (Děčín)
Kunratice
 (Děčín)
Kytlice
 (Děčín)
Labská Stráň
 (Děčín)
Lipová
 (Děčín)
Lobendava
 (Děčín)
Ludvíkovice
 (Děčín)
Malá Veleň
 (Děčín)
Malšovice
 (Děčín)
Markvartice
 (Děčín)
Merboltice
 (Děčín)
Mikulášovice
 (Děčín)
Rumburk
 (Děčín)
Růžová
 (Děčín)
Rybniště
 (Děčín)
Šluknov
 (Děčín)
Srbská Kamenice
 (Děčín)
Staré Křečany
 (Děčín)
Starý Šachov
 (Děčín)
Těchlovice
 (Děčín)
Valkeřice
 (Děčín)
Varnsdorf
 (Děčín)
Velká Bukovina
 (Děčín)
Velký Šenov
 (Děčín)
Verneřice
 (Děčín)
Veselé
 (Děčín)
Vilémov
 (Děčín)

Šluknov: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Šluknově vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 12,2 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 11,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 17,1 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -88,0 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Šluknově přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 2 12,2 Mb/s 17,1 dB -88,0 dBm
5,0
T-Mobile 1 11,6 Mb/s 3,1 dB -98,4 dBm
4,0
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Šluknov: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Šluknově na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 99,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Šluknově vám pomůže více než 53 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Šluknova (okrese Děčín) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 620 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 1 603 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 99,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 17 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 53 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 572 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 1 536 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 97,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 36 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 46 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 619 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 619 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 612 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 612 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 609 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 609 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
1 620
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
1 603
Podíl vůči NGA: 99,0 %
Posun 100+ Mb/s
1 603
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: O2 · 12,2 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Šluknově v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
25.7.2018 11:33 O2 / 4G Šluknov, Království, Království-dolní část DL avg 10,3 Mb/s, medián 10,4 Mb/s, RSRP -93,0 dBm, SINR 7,0 dB 122662658
25.7.2018 10:54 T-Mobile / 4G Šluknov, Království, Království-dolní část DL avg 11,6 Mb/s, medián 11,0 Mb/s, RSRP -98,4 dBm, SINR 3,1 dB 122662668
9.3.2018 12:10 O2 / 4G Šluknov, Šluknov-střed DL avg 14,1 Mb/s, medián 12,7 Mb/s, RSRP -83,0 dBm, SINR 27,1 dB 120481536

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Šluknově zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
T. G. Masaryka 63
Dr. Edvarda Beneše 55
Rumburská 42
Sídliště 41
Budišínská 36
Karlova 36
Svojsíkova 34
B. Němcové 31
nám. Míru 26
Sokolská 25