Starý Plzenec: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Starém Plzenci máme k dispozici 3 měření s posledním záznamem k 3.5.2018. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 43,5 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 23,4 dB. V roce 2024 existovalo 2 046 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 1 917 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
3
Poslední záznam: 3.5.2018
O2 ~ rychlost 4G
32,1 Mb/s
Kvalita příjmu: 23,4 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
43,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 22,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
26,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 20,0 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Chrást
 (Plzeň-město)
Chválenice
 (Plzeň-město)
Dýšina
 (Plzeň-město)
Kyšice
 (Plzeň-město)
Letkov
 (Plzeň-město)
Lhůta
 (Plzeň-město)
Losiná
 (Plzeň-město)
Mokrouše
 (Plzeň-město)
Nezbavětice
 (Plzeň-město)
Nezvěstice
 (Plzeň-město)
Plzeň
 (Plzeň-město)
Šťáhlavy
 (Plzeň-město)
Starý Plzenec
 (Plzeň-město)
Štěnovický Borek
 (Plzeň-město)
Tymákov
 (Plzeň-město)

Starý Plzenec: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Starém Plzenci vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 43,5 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 32,1 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 26,0 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 23,4 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -74,4 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Starém Plzenci přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 1 43,5 Mb/s 22,0 dB -79,7 dBm
5,0
O2 1 32,1 Mb/s 23,4 dB -78,2 dBm
4,0
Vodafone 1 26,0 Mb/s 20,0 dB -74,4 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Starý Plzenec: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Starém Plzenci na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 93,7 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Starém Plzenci vám pomůže více než 20 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Starého Plzence (okrese Plzeň-město) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 2 046 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 1 917 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 93,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 129 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 20 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 755 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 1 287 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 73,3 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 468 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 21 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 738 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 738 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 980 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 980 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 2 048 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 2 048 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
2 046
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
1 917
Podíl vůči NGA: 93,7 %
Posun 100+ Mb/s
1 917
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 43,5 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Starém Plzenci v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v Starém Plzenci aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (3). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (1), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika a bezdrát. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Jine Sluzby.

FirmaTypy sítí
LENTUS Trading, s.r.o.
IČO 45352488
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
LUBOŠ ZAHRADIL
IČO 73690872
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Mraknet s.r.o.
IČO 28055853
Bezdrát, Jiné sítě, Optika
Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
3.5.2018 11:28 O2 / 4G Starý Plzenec DL avg 32,1 Mb/s, medián 30,0 Mb/s, RSRP -78,2 dBm, SINR 23,4 dB 207634178
3.5.2018 11:28 T-Mobile / 4G Starý Plzenec DL avg 43,5 Mb/s, medián 42,4 Mb/s, RSRP -79,7 dBm, SINR 22,0 dB 207634189
3.5.2018 11:28 Vodafone / 4G Starý Plzenec DL avg 26,0 Mb/s, medián 25,3 Mb/s, RSRP -74,4 dBm, SINR 20,0 dB 587533

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Starém Plzenci zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
K Jezu 72
Bezručova 57
Radyňská 54
Heydukova 53
Máchova 49
Smetanova 48
K lomu 46
Mikoláše Alše 41
Tymákovská 40
Sládkova 38