Dýšina: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Dýšině máme k dispozici 9 měření s posledním záznamem k 16.1.2024. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 80,2 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 24,3 dB. V roce 2024 existovalo 648 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 648 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
9
Poslední záznam: 16.1.2024
O2 ~ rychlost 4G
33,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 7,0 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
48,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 1,6 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
80,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 24,3 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Chrást
 (Plzeň-město)
Chválenice
 (Plzeň-město)
Dýšina
 (Plzeň-město)
Kyšice
 (Plzeň-město)
Letkov
 (Plzeň-město)
Lhůta
 (Plzeň-město)
Losiná
 (Plzeň-město)
Mokrouše
 (Plzeň-město)
Nezbavětice
 (Plzeň-město)
Nezvěstice
 (Plzeň-město)
Plzeň
 (Plzeň-město)
Šťáhlavy
 (Plzeň-město)
Starý Plzenec
 (Plzeň-město)
Štěnovický Borek
 (Plzeň-město)
Tymákov
 (Plzeň-město)

Dýšina: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Dýšině vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 80,2 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 48,4 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 33,4 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 24,3 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -78,5 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Dýšině přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 80,2 Mb/s 24,3 dB -78,5 dBm
5,0
T-Mobile 2 48,4 Mb/s 1,6 dB -93,0 dBm
4,0
O2 2 33,4 Mb/s 7,0 dB -92,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 1 30,5 Mb/s 20,6 dB -74,1 dBm
5,0
T-Mobile 1 27,1 Mb/s 9,7 dB -74,5 dBm
4,0
O2 1 18,9 Mb/s 3,3 dB -73,9 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Dýšina: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Dýšině na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Dýšině vám pomůže více než 14 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Dýšině zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Dýšiny (okrese Plzeň-město) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 648 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 648 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 100,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 0 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 14 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 645 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 645 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 100,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 0 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 15 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 632 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 632 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 619 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 619 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 629 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 629 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
648
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
648
Podíl vůči NGA: 100,0 %
Posun 100+ Mb/s
648
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 80,2 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Dýšině v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
16.1.2024 11:55 O2 / 2G Dýšina RX -77,6 dBm, C/I 27,2 dB 60301
16.1.2024 11:43 O2 / 4G Dýšina DL avg 33,4 Mb/s, medián 33,6 Mb/s, RSRP -92,2 dBm, SINR 7,0 dB 204979456
16.1.2024 11:31 Vodafone / 2G Dýšina RX -47,7 dBm, C/I 28,3 dB 25232
16.1.2024 11:20 Vodafone / 4G Dýšina DL avg 80,2 Mb/s, medián 87,7 Mb/s, RSRP -78,5 dBm, SINR 24,3 dB 530693
16.1.2024 11:11 T-Mobile / 2G Dýšina RX -72,4 dBm, C/I 27,4 dB 20957
16.1.2024 11:00 T-Mobile / 4G Dýšina DL avg 48,4 Mb/s, medián 48,6 Mb/s, RSRP -93,0 dBm, SINR 1,6 dB 204979467
13.2.2018 11:24 Vodafone / 4G Dýšina DL avg 30,4 Mb/s, medián 29,9 Mb/s, RSRP -74,1 dBm, SINR 20,6 dB 540428
13.2.2018 11:23 T-Mobile / 4G Dýšina, Dýšina-průmyslová zóna DL avg 27,1 Mb/s, medián 26,2 Mb/s, RSRP -74,5 dBm, SINR 9,7 dB 204979468
13.2.2018 11:23 O2 / 4G Dýšina DL avg 18,9 Mb/s, medián 18,0 Mb/s, RSRP -73,9 dBm, SINR 3,3 dB 204979457

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Dýšině zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Přátelství 69
5. května 41
Školní 34
Lesní 28
V. Brožíka 27
Do Křemší 24
Horomyslická 23
Luční 22
K Chlumu 21
Novohuťská 20