Chrást: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Chrástu máme k dispozici 3 měření s posledním záznamem k 12.4.2018. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 41,4 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 19,9 dB. V roce 2024 existovalo 812 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 772 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
3
Poslední záznam: 12.4.2018
O2 ~ rychlost 4G
33,9 Mb/s
Kvalita příjmu: 19,9 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
41,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 18,8 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
20,3 Mb/s
Kvalita příjmu: 14,5 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Chrást
 (Plzeň-město)
Chválenice
 (Plzeň-město)
Dýšina
 (Plzeň-město)
Kyšice
 (Plzeň-město)
Letkov
 (Plzeň-město)
Lhůta
 (Plzeň-město)
Losiná
 (Plzeň-město)
Mokrouše
 (Plzeň-město)
Nezbavětice
 (Plzeň-město)
Nezvěstice
 (Plzeň-město)
Plzeň
 (Plzeň-město)
Šťáhlavy
 (Plzeň-město)
Starý Plzenec
 (Plzeň-město)
Štěnovický Borek
 (Plzeň-město)
Tymákov
 (Plzeň-město)

Chrást: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Chrástu vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 41,4 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 33,9 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 20,3 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 19,9 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -64,3 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Chrástu přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 1 41,4 Mb/s 18,8 dB -65,1 dBm
5,0
O2 1 33,9 Mb/s 19,9 dB -64,3 dBm
4,0
Vodafone 1 20,3 Mb/s 14,5 dB -73,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Chrást: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Chrástu na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 95,1 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Chrástu vám pomůže více než 5 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Chrástu zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Chrástu (okrese Plzeň-město) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 812 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 772 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 95,1 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 40 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 806 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 767 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 95,2 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 39 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 4 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 788 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 788 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 823 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 823 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 819 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 819 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
812
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
772
Podíl vůči NGA: 95,1 %
Posun 100+ Mb/s
772
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 41,4 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Chrástu v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
12.4.2018 12:22 Vodafone / 4G Chrást, Chrást u Plzně DL avg 20,3 Mb/s, medián 20,4 Mb/s, RSRP -73,2 dBm, SINR 14,5 dB 129804
12.4.2018 12:16 T-Mobile / 4G Chrást, Chrást u Plzně DL avg 41,4 Mb/s, medián 42,8 Mb/s, RSRP -65,1 dBm, SINR 18,8 dB 72274189
12.4.2018 12:15 O2 / 4G Chrást, Chrást u Plzně DL avg 33,9 Mb/s, medián 36,5 Mb/s, RSRP -64,3 dBm, SINR 19,9 dB 72274178

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Chrástu zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
tř. Čs. odboje 66
Benátská 34
Dolanská 34
Úzká 34
V Podlesí 34
Vilová 32
9. května 28
Polní 22
Zahradní 20
Dlouhá 19