Losiná: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Losiné máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 10.7.2020. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 19,0 Mb/s, což ukazuje na celkově slabší mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 15,9 dB. V roce 2024 existovalo 555 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 507 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
6
Poslední záznam: 10.7.2020
O2 ~ rychlost 4G
13,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 15,9 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
19,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 15,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
12,8 Mb/s
Kvalita příjmu: 9,7 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Chrást
 (Plzeň-město)
Chválenice
 (Plzeň-město)
Dýšina
 (Plzeň-město)
Kyšice
 (Plzeň-město)
Letkov
 (Plzeň-město)
Lhůta
 (Plzeň-město)
Losiná
 (Plzeň-město)
Mokrouše
 (Plzeň-město)
Nezbavětice
 (Plzeň-město)
Nezvěstice
 (Plzeň-město)
Plzeň
 (Plzeň-město)
Šťáhlavy
 (Plzeň-město)
Starý Plzenec
 (Plzeň-město)
Štěnovický Borek
 (Plzeň-město)
Tymákov
 (Plzeň-město)

Losiná: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Losiné vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 19,0 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 13,5 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 12,8 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 15,9 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -82,8 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Losiné přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 19,0 Mb/s 15,0 dB -82,8 dBm
5,0
O2 2 13,5 Mb/s 15,9 dB -84,1 dBm
4,0
Vodafone 2 12,8 Mb/s 9,7 dB -84,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Losiná: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Losiné na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 91,4 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Losiné vám pomůže více než 5 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Losiné zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Losiné (okrese Plzeň-město) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 555 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 507 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 91,4 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 48 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 540 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 505 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 93,5 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 35 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 546 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 546 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 679 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 679 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 671 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 671 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
555
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
507
Podíl vůči NGA: 91,4 %
Posun 100+ Mb/s
507
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 19,0 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Losiné v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
10.7.2020 11:47 Vodafone / 2G Losiná, Losiná u Plzně RX -63,5 dBm, C/I 28,3 dB 18235
10.7.2020 11:36 Vodafone / 4G Losiná, Losiná u Plzně DL avg 12,8 Mb/s, medián 13,1 Mb/s, RSRP -84,2 dBm, SINR 9,7 dB 129292
10.7.2020 11:31 T-Mobile / 2G Losiná, Losiná u Plzně RX -73,6 dBm, C/I 28,0 dB 20673
10.7.2020 11:20 T-Mobile / 4G Losiná, Losiná u Plzně DL avg 19,0 Mb/s, medián 14,3 Mb/s, RSRP -82,8 dBm, SINR 15,0 dB 205056269
10.7.2020 11:15 O2 / 2G Losiná, Losiná u Plzně RX -58,8 dBm, C/I 28,1 dB 14147
10.7.2020 11:04 O2 / 4G Losiná, Losiná u Plzně DL avg 13,5 Mb/s, medián 11,0 Mb/s, RSRP -84,1 dBm, SINR 15,9 dB 205056258

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Losiné zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.