Mobilní data, tarify a pevný internet v okrese Plzeň-jih

V jednotlivých obcích okresu Plzeň-jih bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 359 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.

Celkem měření
359
Poslední záznam: 7.5.2024
O2 ~ rychlost 4G
0,9 Mb/s
Kvalita příjmu: 1,0 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
1,4 Mb/s
Kvalita příjmu: -4,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
9,8 Mb/s
Kvalita příjmu: -0,6 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Blovice
 (Plzeň-jih)
Bolkov
 (Plzeň-jih)
Borovno
 (Plzeň-jih)
Borovy
 (Plzeň-jih)
Buková
 (Plzeň-jih)
Bukovec
 (Plzeň-jih)
Čečovice
 (Plzeň-jih)
Černovice
 (Plzeň-jih)
Chlum
 (Plzeň-jih)
Chlumčany
 (Plzeň-jih)
Chlumy
 (Plzeň-jih)
Chocenice
 (Plzeň-jih)
Chotěšov
 (Plzeň-jih)
Čižice
 (Plzeň-jih)
Čížkov
 (Plzeň-jih)
Čmelíny
 (Plzeň-jih)
Dnešice
 (Plzeň-jih)
Dobřany
 (Plzeň-jih)
Dolce
 (Plzeň-jih)
Dolní Lukavice
 (Plzeň-jih)
Drahkov
 (Plzeň-jih)
Holýšov
 (Plzeň-jih)
Honezovice
 (Plzeň-jih)
Horní Kamenice
 (Plzeň-jih)
Horní Lukavice
 (Plzeň-jih)
Horšice
 (Plzeň-jih)
Hradec
 (Plzeň-jih)
Hradiště
 (Plzeň-jih)
Jarov
 (Plzeň-jih)
Kasejovice
 (Plzeň-jih)
Kbel
 (Plzeň-jih)
Klášter
 (Plzeň-jih)
Kotovice
 (Plzeň-jih)
Kozlovice
 (Plzeň-jih)
Kramolín
 (Plzeň-jih)
Kvíčovice
 (Plzeň-jih)
Letiny
 (Plzeň-jih)
Líšina
 (Plzeň-jih)
Lisov
 (Plzeň-jih)
Louňová
 (Plzeň-jih)
Lužany
 (Plzeň-jih)
Měcholupy
 (Plzeň-jih)
Merklín
 (Plzeň-jih)
Mileč
 (Plzeň-jih)
Milínov
 (Plzeň-jih)
Míšov
 (Plzeň-jih)
Mladý Smolivec
 (Plzeň-jih)
Mohelnice
 (Plzeň-jih)
Nebílovy
 (Plzeň-jih)
Nekvasovy
 (Plzeň-jih)
Nepomuk
 (Plzeň-jih)
Netunice
 (Plzeň-jih)
Neuměř
 (Plzeň-jih)
Neurazy
 (Plzeň-jih)
Nezdice
 (Plzeň-jih)
Nezdřev
 (Plzeň-jih)
Nová Ves
 (Plzeň-jih)
Nové Mitrovice
 (Plzeň-jih)
Oplot
 (Plzeň-jih)
Oselce
 (Plzeň-jih)
Otěšice
 (Plzeň-jih)
Polánka
 (Plzeň-jih)
Prádlo
 (Plzeň-jih)
Předenice
 (Plzeň-jih)
Přestavlky
 (Plzeň-jih)
Přeštice
 (Plzeň-jih)
Příchovice
 (Plzeň-jih)
Ptenín
 (Plzeň-jih)
Radkovice
 (Plzeň-jih)
Řenče
 (Plzeň-jih)
Roupov
 (Plzeň-jih)
Seč
 (Plzeň-jih)
Sedliště
 (Plzeň-jih)
Skašov
 (Plzeň-jih)
Soběkury
 (Plzeň-jih)
Spálené Poříčí
 (Plzeň-jih)
Srby
 (Plzeň-jih)
Štěnovice
 (Plzeň-jih)
Štichov
 (Plzeň-jih)
Stod
 (Plzeň-jih)
Střelice
 (Plzeň-jih)
Střížovice
 (Plzeň-jih)
Tojice
 (Plzeň-jih)
Třebčice
 (Plzeň-jih)
Týniště
 (Plzeň-jih)
Únětice
 (Plzeň-jih)
Útušice
 (Plzeň-jih)
Ves Touškov
 (Plzeň-jih)
Vlčí
 (Plzeň-jih)
Vlčtejn
 (Plzeň-jih)
Vrčeň
 (Plzeň-jih)
Všekary
 (Plzeň-jih)
Vstiš
 (Plzeň-jih)
Žákava
 (Plzeň-jih)
Zdemyslice
 (Plzeň-jih)
Ždírec
 (Plzeň-jih)
Zemětice
 (Plzeň-jih)
Žinkovy
 (Plzeň-jih)
Životice
 (Plzeň-jih)

Plzeň-jih: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v okrese Plzeň-jih vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 9,8 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 1,4 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 0,9 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 1,0 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -100,3 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 7 9,8 Mb/s -0,6 dB -107,8 dBm
5,0
T-Mobile 7 1,4 Mb/s -4,0 dB -108,1 dBm
4,0
O2 5 0,9 Mb/s 1,0 dB -100,3 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 68,5 Mb/s 18,2 dB -96,8 dBm
5,0
T-Mobile 2 62,5 Mb/s 15,3 dB -90,5 dBm
4,0
O2 2 58,3 Mb/s 15,8 dB -83,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 31,3 Mb/s 16,6 dB -89,5 dBm
5,0
Vodafone 2 24,5 Mb/s 22,6 dB -83,1 dBm
4,0
O2 2 23,7 Mb/s 13,2 dB -91,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 13,8 Mb/s 11,8 dB -98,2 dBm
5,0
Vodafone 2 13,3 Mb/s 7,9 dB -96,8 dBm
4,0
O2 2 13,0 Mb/s 10,4 dB -99,1 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 18,4 Mb/s 11,1 dB -104,9 dBm
5,0
Vodafone 2 14,7 Mb/s 8,8 dB -108,2 dBm
4,0
O2 2 14,7 Mb/s 12,6 dB -102,5 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 97 26,0 Mb/s 13,2 dB -96,9 dBm
5,0
Vodafone 95 20,1 Mb/s 15,0 dB -94,8 dBm
4,0
O2 94 19,6 Mb/s 12,5 dB -95,0 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 8 43,2 Mb/s 16,8 dB -82,3 dBm
5,0
Vodafone 10 27,8 Mb/s 21,1 dB -77,8 dBm
4,0
O2 12 22,8 Mb/s 16,5 dB -79,4 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Plzeň-jih: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 97,9 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 605 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 27 653 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 27 069 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 97,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 584 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 605 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 27 128 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 26 487 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 97,6 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 641 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 568 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 25 360 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 25 360 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 26 784 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 26 784 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 22 343 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 22 343 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
27 653
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
27 069
Podíl vůči NGA: 97,9 %
Posun 100+ Mb/s
27 069
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 9,8 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v okrese Plzeň-jih aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (19). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (11), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Přenos dat.

FirmaTypy sítí
AGONA systems s.r.o.
IČO 29085730
Bezdrát, Jiné sítě, Optika
Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
ARENIS s.r.o.
IČO 28022599
Bezdrát, Jiné sítě, Optika
Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
ČETES - TRUST NETWORK s.r.o.
IČO 29161932
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
ČETES, a.s.
IČO 24808873
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
ERCOM networking s.r.o.
IČO 28001516
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika
Kovové vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
7.5.2024 13:13 Vodafone / 2G Dobřany RX -87,5 dBm, C/I 27,7 dB 22893
7.5.2024 13:02 Vodafone / 4G Dobřany DL avg 0,9 Mb/s, medián 0,8 Mb/s, RSRP -109,6 dBm, SINR -1,0 dB 126733
7.5.2024 12:57 T-Mobile / 2G Dobřany RX -94,6 dBm, C/I 21,3 dB 24206
7.5.2024 12:41 O2 / 2G Dobřany RX -93,4 dBm, C/I 16,6 dB 54064
7.5.2024 11:16 Vodafone / 2G Dobřany RX -88,0 dBm, C/I 24,9 dB 30863
7.5.2024 11:01 T-Mobile / 2G Dobřany RX -85,4 dBm, C/I 25,4 dB 5164
7.5.2024 10:50 T-Mobile / 4G Dobřany DL avg 1,0 Mb/s, medián 0,7 Mb/s, RSRP -105,6 dBm, SINR -4,4 dB 207759628
7.5.2024 10:45 O2 / 2G Dobřany RX -84,5 dBm, C/I 23,7 dB 14107
7.5.2024 10:34 O2 / 4G Dobřany DL avg 0,9 Mb/s, medián 0,7 Mb/s, RSRP -100,3 dBm, SINR 1,0 dB 207759617
7.5.2024 10:16 O2 / 2G Dobřany RX -80,7 dBm, C/I 24,5 dB 14107
7.5.2024 09:59 Vodafone / 2G Dobřany RX -85,7 dBm, C/I 26,8 dB 22893
7.5.2024 09:48 Vodafone / 4G Dobřany DL avg 27,2 Mb/s, medián 27,4 Mb/s, RSRP -100,7 dBm, SINR 3,1 dB 126733

Obce s nejlepší průměrnou 4G rychlostí

Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.

ObecPrůměrná 4G rychlostPočet měřeníPoslední záznam
Buková 69,9 Mb/s 3 24.1.2019
Sedliště 65,7 Mb/s 3 15.11.2019
Stod 63,1 Mb/s 3 28.7.2023
Vrčeň 52,1 Mb/s 3 14.1.2019
Prádlo 50,5 Mb/s 3 13.12.2018
Nebílovy 50,4 Mb/s 3 7.1.2019
Netunice 48,3 Mb/s 3 8.11.2019
Přeštice 43,6 Mb/s 3 11.4.2018
Blovice 42,4 Mb/s 3 3.1.2018
Dolce 39,7 Mb/s 3 7.1.2019
Letiny 39,0 Mb/s 2 25.1.2018
Skašov 37,5 Mb/s 3 7.1.2019
Srby 35,5 Mb/s 3 15.11.2019
Všekary 34,1 Mb/s 3 9.12.2019
Měcholupy 32,6 Mb/s 3 7.1.2019

Obce s nejlepším 2G RX level

Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.

ObecPrůměrný 2G RX levelPočet měřeníPoslední záznam
Sedliště -58,8 dBm 3 15.11.2019
Všekary -60,7 dBm 3 9.12.2019
Vlčtejn -61,5 dBm 3 8.11.2019
Životice -64,5 dBm 3 22.11.2019
Oselce -67,1 dBm 3 31.1.2022
Stod -67,5 dBm 3 28.7.2023
Netunice -68,2 dBm 3 8.11.2019
Třebčice -68,4 dBm 3 3.12.2019
Střelice -68,6 dBm 3 4.12.2019
Borovno -69,0 dBm 3 23.10.2019
Nezdřev -73,6 dBm 3 22.11.2019
Polánka -75,8 dBm 3 22.11.2019
Neuměř -77,5 dBm 3 9.12.2019
Kramolín -77,6 dBm 2 22.11.2019
Milínov -78,0 dBm 2 23.10.2019

Obce s nejvyšší dostupností 100+ Mb/s

Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.

Obec100+ Mb/sPodnikatelé Rok
Přeštice 1 940 57 2024
Blovice 1 620 45 2024
Dobřany 1 616 20 2024
Spálené Poříčí 1 270 23 2024
Holýšov 1 042 13 2024
Chotěšov 987 21 2024
Nepomuk 970 5 2024
Stod 957 8 2024
Kasejovice 704 12 2024
Štěnovice 608 4 2024
Chlumčany 594 9 2024
Čížkov 567 30 2024
Dolní Lukavice 546 13 2024
Příchovice 523 6 2024
Merklín 519 7 2024

Obce s nejširší infrastrukturou NGA

Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.

ObecNGA / 30+ Mb/sPodnikateléRok
Přeštice 1 940 100 2024
Dobřany 1 636 49 2024
Blovice 1 620 90 2024
Spálené Poříčí 1 270 47 2024
Holýšov 1 042 25 2024
Chotěšov 989 61 2024
Stod 970 17 2024
Nepomuk 970 13 2024
Kasejovice 704 24 2024
Štěnovice 669 12 2024
Chlumčany 594 38 2024
Čížkov 567 51 2024
Dolní Lukavice 546 32 2024
Příchovice 523 15 2024
Merklín 519 15 2024

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Plzeňská (Dobřany) 95
třída 1. máje (Holýšov) 85
Hradecká (Stod) 73
Husova (Přeštice) 73
Plzeňská (Spálené Poříčí) 69
Hlávkova (Přeštice) 68
Plzeňská (Stod) 67
Komenského (Chlumčany) 65
Pod Makovým vrchem (Holýšov) 65
Politických vězňů (Holýšov) 63