Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Benešově nad Ploučnicí registrováno celkem 6 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 3 485 obyvatel Benešova nad Ploučnicí dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Benešově nad Ploučnicí. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 1 na 6, tedy přibližně o 500,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 3 485 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Benešově nad Ploučnicí. V posledním dostupném roce připadá přibližně 5,74 praktiků, 0,00 stomatologických pracovišť, 2,87 pediatrických ordinací, 2,87 gynekologických míst a 2,87 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Benešově nad Ploučnicí. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře s počtem 2 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně všeobecné praktické lékařství s počtem 2 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Benešově nad Ploučnicí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2013, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1, tedy přibližně 100,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,74.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pavel Vácha s.r.o. | +420412586578 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Petra Kmínková | +420737168290 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Benešově nad Ploučnicí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2013, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,87.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Poliklinika u sv. Vojtěcha s. r. o. | +420604753836 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Benešově nad Ploučnicí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dmytro Yevsiukov | +420736762379 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MDDr. Ondřej Bolfík | +420737501440 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MDDr. Jan Fidler - stomatologie s.r.o. | +420777598949 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MDDr. Jan Kmínek | +420604185363 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| DENTAL PRO s.r.o. | +420417536388 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Benešově nad Ploučnicí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,87.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Vendula Pilecká | +420606590060 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Benešově nad Ploučnicí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2013, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,87.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pavel Vácha s.r.o. | +420412586578 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Benešově nad Ploučnicí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PhDr. Mgr., Bc. et Mgr. Ivana Posch | +420603156997 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| ARTPHILIA s.r.o. | +420603820036 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Petra Vamberská | +420792755508 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| ASSEQUOR s.r.o. | +420736482255 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Supportpsych, s.r.o. | +420475209779 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Benešově nad Ploučnicí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2019, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,87.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lékárna U Hedviky s.r.o., Lékárna Na Radnici | +420487861136 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Benešově nad Ploučnicí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Oční ordinace MUDr. Patrik Pořádek s.r.o. | +420603571117 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oční Děčín s.r.o. | +420412512738 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Krajská zdravotní, a.s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., amb. | +420477114126 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Krajská zdravotní, a.s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., amb., odb.místnost | +420477114126 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Krajská zdravotní, a.s. - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., pracoviště Rumburk | +420477114126 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 5,74 |
| 2024 | 2 | 5,67 |
| 2023 | 2 | 5,60 |
| 2022 | 2 | 5,55 |
| 2021 | 2 | 5,60 |
| 2020 | 2 | 5,47 |
| 2019 | 2 | 5,43 |
| 2018 | 2 | 5,38 |
| 2017 | 2 | 5,32 |
| 2016 | 2 | 5,30 |
| 2015 | 2 | 5,29 |
| 2014 | 2 | 5,23 |
| 2013 | 2 | 5,22 |
| 2012 | 1 | 2,55 |
| 2011 | 1 | 2,54 |
| 2010 | 1 | 2,53 |
| 2009 | 1 | 2,51 |
| 2008 | 1 | 2,50 |
| 2007 | 1 | 2,50 |
| 2006 | 1 | 2,48 |
| 2005 | 1 | 2,48 |
| 2004 | 1 | 2,48 |
| 2003 | 1 | 2,47 |
| 2002 | 1 | 2,49 |
| 2001 | 1 | 2,45 |
| 2000 | 1 | 2,46 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,87 |
| 2024 | 1 | 2,84 |
| 2023 | 1 | 2,80 |
| 2022 | 1 | 2,78 |
| 2021 | 1 | 2,80 |
| 2020 | 1 | 2,73 |
| 2019 | 1 | 2,72 |
| 2018 | 1 | 2,69 |
| 2017 | 1 | 2,66 |
| 2016 | 1 | 2,65 |
| 2015 | 1 | 2,64 |
| 2014 | 1 | 2,62 |
| 2013 | 1 | 2,61 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,87 |
| 2024 | 1 | 2,84 |
| 2023 | 1 | 2,80 |
| 2022 | 1 | 2,78 |
| 2021 | 1 | 2,80 |
| 2020 | 1 | 2,73 |
| 2019 | 1 | 2,72 |
| 2018 | 1 | 2,69 |
| 2017 | 1 | 2,66 |
| 2016 | 1 | 2,65 |
| 2015 | 1 | 2,64 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,87 |
| 2024 | 1 | 2,84 |
| 2023 | 1 | 2,80 |
| 2022 | 1 | 2,78 |
| 2021 | 1 | 2,80 |
| 2020 | 1 | 2,73 |
| 2019 | 1 | 2,72 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| Lékárna U Hedviky s.r.o., Lékárna Na Radnici | Lékárna | Benešov nad Ploučnicí | náměstí Míru 1 | Lékárna U Hedviky s.r.o. | 25.11.2019 |
| MUDr. Vendula Pilecká | Samostatná ordinace PL - gynekologa | Benešov nad Ploučnicí | Děčínská 461 | MUDr. Vendula Pilecká | 1.11.2015 |
| Pavel Vácha s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Benešov nad Ploučnicí | Cihelní 706 | Pavel Vácha s.r.o. | 1.7.2013 |
| Poliklinika u sv. Vojtěcha s. r. o. | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Benešov nad Ploučnicí | Děčínská 352 | Poliklinika u sv. Vojtěcha s. r. o. | 1.1.2013 |
| MUDr. Štěpán Hós | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Benešov nad Ploučnicí | Cihelní 602 | MUDr. Štěpán Hós | 1.8.2001 |
| MUDr. Petra Kmínková | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Benešov nad Ploučnicí | Komenského 462 | MUDr. Petra Kmínková | 1.12.2000 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Benešově nad Ploučnicí, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné