Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Zdicích registrováno celkem 17 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 4 125 obyvatel Zdic dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Zdicích. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 7 na 17, tedy přibližně o 142,9 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 4 125 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Zdicích. V posledním dostupném roce připadá přibližně 9,70 praktiků, 4,85 stomatologických pracovišť, 2,42 pediatrických ordinací, 2,42 gynekologických míst a 4,85 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Zdicích. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samostatná ordinace lékaře specialisty s počtem 4 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně všeobecné praktické lékařství s počtem 4 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Zdicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 4 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2024, kdy bylo evidováno 4 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 3, tedy přibližně 300,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 9,70.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr.Jiří Švamberg | +420721605214 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MONSALUS s.r.o. | Zdice, Čs. armády 895 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Jana SMOLOVÁ, s.r.o. | Zdice, Čs. armády 969 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Ludmila Štulcová | Zdice, Palackého náměstí 878 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Zdicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2000, kdy bylo evidováno 1 míst. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0, tedy přibližně 0,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,42.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. František Klika | +420311685177 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Zdicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2000, kdy bylo evidováno 2 míst. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0, tedy přibližně 0,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 4,85.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Monika Růžičková | +420311685674 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. František Hentsch | Zdice, Palackého náměstí 21 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Zdicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2000, kdy bylo evidováno 1 míst. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0, tedy přibližně 0,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,42.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Richard Švamberk | +420777934040 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Zdicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2022, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,42.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mgr. Patricie Podskalská | Zdice, Čs. armády 71 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Zdicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VK Polymedica s.r.o. | +420601117032 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| JESSENIA a.s., Rehabilitační nemocnice Beroun | +420311745000 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| PhDr. René Zahradníková s.r.o. | +420603816245 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mayesta Beroun s.r.o. | +420721020026 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| NH Hospital a.s., Nemocnice Hořovice | +420251627500 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Zdicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2024, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 4,85.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alza.cz a.s., Lékárna | Zdice, Čs. armády 894 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| ÚPK AGRO, Lékárna Zdice | Zdice, Čs. armády 894 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Zdicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2004, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,42.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| OPTIKA LOOK s.r.o. | +420606782466 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 4 | 9,70 |
| 2024 | 4 | 9,70 |
| 2023 | 3 | 7,28 |
| 2022 | 3 | 7,22 |
| 2021 | 2 | 4,94 |
| 2020 | 2 | 4,79 |
| 2019 | 2 | 4,76 |
| 2018 | 2 | 4,79 |
| 2017 | 2 | 4,81 |
| 2016 | 2 | 4,84 |
| 2015 | 2 | 4,85 |
| 2014 | 2 | 4,85 |
| 2013 | 2 | 4,85 |
| 2012 | 2 | 4,89 |
| 2011 | 2 | 4,93 |
| 2010 | 2 | 5,03 |
| 2009 | 1 | 2,50 |
| 2008 | 1 | 2,48 |
| 2007 | 1 | 2,52 |
| 2006 | 1 | 2,53 |
| 2005 | 1 | 2,57 |
| 2004 | 1 | 2,59 |
| 2003 | 1 | 2,62 |
| 2002 | 1 | 2,62 |
| 2001 | 1 | 2,62 |
| 2000 | 1 | 2,60 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 4,85 |
| 2024 | 2 | 4,85 |
| 2023 | 2 | 4,85 |
| 2022 | 2 | 4,81 |
| 2021 | 2 | 4,94 |
| 2020 | 2 | 4,79 |
| 2019 | 2 | 4,76 |
| 2018 | 2 | 4,79 |
| 2017 | 2 | 4,81 |
| 2016 | 2 | 4,84 |
| 2015 | 2 | 4,85 |
| 2014 | 2 | 4,85 |
| 2013 | 2 | 4,85 |
| 2012 | 2 | 4,89 |
| 2011 | 2 | 4,93 |
| 2010 | 2 | 5,03 |
| 2009 | 2 | 5,01 |
| 2008 | 2 | 4,96 |
| 2007 | 2 | 5,04 |
| 2006 | 2 | 5,06 |
| 2005 | 2 | 5,13 |
| 2004 | 2 | 5,18 |
| 2003 | 2 | 5,24 |
| 2002 | 2 | 5,23 |
| 2001 | 2 | 5,25 |
| 2000 | 2 | 5,19 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,42 |
| 2024 | 1 | 2,42 |
| 2023 | 1 | 2,43 |
| 2022 | 1 | 2,41 |
| 2021 | 1 | 2,47 |
| 2020 | 1 | 2,39 |
| 2019 | 1 | 2,38 |
| 2018 | 1 | 2,39 |
| 2017 | 1 | 2,40 |
| 2016 | 1 | 2,42 |
| 2015 | 1 | 2,42 |
| 2014 | 1 | 2,42 |
| 2013 | 1 | 2,43 |
| 2012 | 1 | 2,45 |
| 2011 | 1 | 2,46 |
| 2010 | 1 | 2,52 |
| 2009 | 1 | 2,50 |
| 2008 | 1 | 2,48 |
| 2007 | 1 | 2,52 |
| 2006 | 1 | 2,53 |
| 2005 | 1 | 2,57 |
| 2004 | 1 | 2,59 |
| 2003 | 1 | 2,62 |
| 2002 | 1 | 2,62 |
| 2001 | 1 | 2,62 |
| 2000 | 1 | 2,60 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,42 |
| 2024 | 1 | 2,42 |
| 2023 | 1 | 2,43 |
| 2022 | 1 | 2,41 |
| 2021 | 1 | 2,47 |
| 2020 | 1 | 2,39 |
| 2019 | 1 | 2,38 |
| 2018 | 1 | 2,39 |
| 2017 | 1 | 2,40 |
| 2016 | 1 | 2,42 |
| 2015 | 1 | 2,42 |
| 2014 | 1 | 2,42 |
| 2013 | 1 | 2,43 |
| 2012 | 1 | 2,45 |
| 2011 | 1 | 2,46 |
| 2010 | 1 | 2,52 |
| 2009 | 1 | 2,50 |
| 2008 | 1 | 2,48 |
| 2007 | 1 | 2,52 |
| 2006 | 1 | 2,53 |
| 2005 | 1 | 2,57 |
| 2004 | 1 | 2,59 |
| 2003 | 1 | 2,62 |
| 2002 | 1 | 2,62 |
| 2001 | 1 | 2,62 |
| 2000 | 1 | 2,60 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 4,85 |
| 2024 | 2 | 4,85 |
| 2023 | 1 | 2,43 |
| 2022 | 1 | 2,41 |
| 2021 | 1 | 2,47 |
| 2020 | 1 | 2,39 |
| 2019 | 1 | 2,38 |
| 2018 | 1 | 2,39 |
| 2017 | 1 | 2,40 |
| 2016 | 1 | 2,42 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,42 |
| 2024 | 1 | 2,42 |
| 2023 | 1 | 2,43 |
| 2022 | 1 | 2,41 |
| 2021 | 1 | 2,47 |
| 2020 | 1 | 2,39 |
| 2019 | 1 | 2,38 |
| 2018 | 1 | 2,39 |
| 2017 | 1 | 2,40 |
| 2016 | 1 | 2,42 |
| 2015 | 1 | 2,42 |
| 2014 | 1 | 2,42 |
| 2013 | 1 | 2,43 |
| 2012 | 1 | 2,45 |
| 2011 | 1 | 2,46 |
| 2010 | 1 | 2,52 |
| 2009 | 1 | 2,50 |
| 2008 | 1 | 2,48 |
| 2007 | 1 | 2,52 |
| 2006 | 1 | 2,53 |
| 2005 | 1 | 2,57 |
| 2004 | 1 | 2,59 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| MONSALUS s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Zdice | Čs. armády 895 | MONSALUS s.r.o. | 1.10.2024 |
| Alza.cz a.s., Lékárna | Lékárna | Zdice | Čs. armády 894 | Alza.cz a.s. | 1.5.2024 |
| Mgr. Patricie Podskalská | Samostatné zařízení fyzioterapeuta | Zdice | Čs. armády 71 | PhDr. Patricie Podskalská | 21.11.2022 |
| MUDr. Jana SMOLOVÁ, s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Zdice | Čs. armády 969 | MUDr. Jana SMOLOVÁ, s.r.o. | 1.1.2022 |
| ÚPK AGRO, Lékárna Zdice | Lékárna | Zdice | Čs. armády 894 | ÚPK AGRO | 26.5.2016 |
| Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, příspěvková organizace | Zdravotnická zachranná služba | Zdice | Čs. armády 18 | Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, příspěvková organizace | 1.1.2011 |
| MUDr.Jiří Švamberg | Zařízení závodní preventivní péče | Zdice | 85 | MUDr.Jiří Švamberg | 1.1.2010 |
| MUDr. Eduard Kroupa | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Zdice | Čs. armády 969 | MUDr. Eduard Kroupa | 1.1.2008 |
| Jan Holman, soukromý zubní technik | Samostatná stomatologická laboratoř | Zdice | Žižkova 166 | Jan Holman | 15.1.2004 |
| OPTIKA LOOK s.r.o. | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Zdice | Husova 964 | OPTIKA LOOK s.r.o. | 2.1.2004 |
| MUDr. Tomáš Jedlička | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Zdice | Palackého náměstí 878 | MUDr. Tomáš JEDLIČKA | 1.1.2000 |
| MUDr. Richard Švamberk | Samostatná ordinace PL - gynekologa | Zdice | Čs. armády 895 | MUDr. Richard Švamberk | 1.1.1994 |
| MUDr. Ludmila Štulcová | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Zdice | Palackého náměstí 878 | MUDr. Ludmila Štulcová | 1.9.1993 |
| MUDr. Monika Růžičková | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Zdice | Čs. armády 895 | MUDr. Monika Růžičková | 1.3.1993 |
| MUDr. Miloslav Kučera | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Zdice | Palackého náměstí 878 | MUDr. Miloslav Kučera | 1.12.1992 |
| MUDr. František Hentsch | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Zdice | Palackého náměstí 21 | MUDr. František Hentsch, zubní lékař | 1.12.1992 |
| MUDr. František Klika | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Zdice | Palackého náměstí 878 | MUDr. František Klika | 1.9.1992 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Zdicích, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné