Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Ludgeřovicích registrováno celkem 11 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 4 959 obyvatel Ludgeřovic dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Ludgeřovicích. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 1 na 11, tedy přibližně o 1 000,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 4 959 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Ludgeřovicích. V posledním dostupném roce připadá přibližně 6,05 praktiků, 2,02 stomatologických pracovišť, 2,02 pediatrických ordinací, 0,00 gynekologických míst a 4,03 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Ludgeřovicích. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře s počtem 3 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně všeobecné praktické lékařství s počtem 3 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Ludgeřovicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 3 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2021, kdy bylo evidováno 3 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2, tedy přibližně 200,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 6,05.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. PUDICH s.r.o. | +420595052343 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Erich Pudich | +420595052343 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MEDIPRAKTIK DH s.r.o. | medipraktikdh@seznam.cz | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Ludgeřovicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2009, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,02.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medicusprakticus s.r.o. | +420595052216 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Ludgeřovicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2009, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,02.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Čeglová s.r.o. | +420595052342 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Ludgeřovicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| GYNENATAL s.r.o. | +420558649502 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| FEMISALVA s.r.o. | +420724486665 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| VITALIJ SMETANSKYJ | +420773959652 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| VITALIJ SMETANSKYJ | +420773959652 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Michael Kozák | +420737085216 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Ludgeřovicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V kruhu s.r.o. | +420734331013 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| NEUREX LG s.r.o. | +420595685205 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Psychiatrická nemocnice v Opavě | +420553695111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| ZeHa Medica s.r.o. | +420603930093 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Fakultní nemocnice Ostrava, RÚ Hrabyně | +420597371111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Ludgeřovicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lacan.cz s.r.o. | +420725833647 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| NEUREX LG s.r.o. | +420595685205 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Psychiatrická nemocnice v Opavě | +420553695111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Fakultní nemocnice Ostrava, RÚ Hrabyně | +420597371111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Fakultní nemocnice Ostrava, RÚ Hrabyně, Chuchelná | +420597371111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Ludgeřovicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2020, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 4,03.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Health and Beauty shops s.r.o., Lékárna LEMON | +420725249813 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Magnolia Pharm s.r.o. | +420732750687 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Ludgeřovicích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Margita Filipová | +420553671363 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Psychiatrická nemocnice v Opavě | +420553695111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Margita Filipová | +420553671363 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a.s., ambulance oční | +420595633051 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. JURAJ ŠIMIČÁK | +420605290542 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 3 | 6,05 |
| 2024 | 3 | 6,01 |
| 2023 | 3 | 6,02 |
| 2022 | 3 | 6,05 |
| 2021 | 3 | 6,08 |
| 2020 | 2 | 4,02 |
| 2019 | 2 | 4,04 |
| 2018 | 2 | 4,07 |
| 2017 | 2 | 4,10 |
| 2016 | 2 | 4,11 |
| 2015 | 2 | 4,17 |
| 2014 | 2 | 4,21 |
| 2013 | 2 | 4,19 |
| 2012 | 2 | 4,21 |
| 2011 | 2 | 4,24 |
| 2010 | 2 | 4,22 |
| 2009 | 2 | 4,25 |
| 2008 | 2 | 4,26 |
| 2007 | 1 | 2,14 |
| 2006 | 1 | 2,15 |
| 2005 | 1 | 2,16 |
| 2004 | 1 | 2,16 |
| 2003 | 1 | 2,16 |
| 2002 | 1 | 2,16 |
| 2001 | 1 | 2,17 |
| 2000 | 1 | 2,19 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,02 |
| 2024 | 1 | 2,00 |
| 2023 | 1 | 2,01 |
| 2022 | 1 | 2,02 |
| 2021 | 1 | 2,03 |
| 2020 | 1 | 2,01 |
| 2019 | 1 | 2,02 |
| 2018 | 1 | 2,03 |
| 2017 | 1 | 2,05 |
| 2016 | 1 | 2,06 |
| 2015 | 1 | 2,09 |
| 2014 | 1 | 2,10 |
| 2013 | 1 | 2,09 |
| 2012 | 1 | 2,10 |
| 2011 | 1 | 2,12 |
| 2010 | 1 | 2,11 |
| 2009 | 1 | 2,13 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,02 |
| 2024 | 1 | 2,00 |
| 2023 | 1 | 2,01 |
| 2022 | 1 | 2,02 |
| 2021 | 1 | 2,03 |
| 2020 | 1 | 2,01 |
| 2019 | 1 | 2,02 |
| 2018 | 1 | 2,03 |
| 2017 | 1 | 2,05 |
| 2016 | 1 | 2,06 |
| 2015 | 1 | 2,09 |
| 2014 | 1 | 2,10 |
| 2013 | 1 | 2,09 |
| 2012 | 1 | 2,10 |
| 2011 | 1 | 2,12 |
| 2010 | 1 | 2,11 |
| 2009 | 1 | 2,13 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 4,03 |
| 2024 | 2 | 4,01 |
| 2023 | 2 | 4,02 |
| 2022 | 2 | 4,04 |
| 2021 | 2 | 4,05 |
| 2020 | 2 | 4,02 |
| 2019 | 1 | 2,02 |
| 2018 | 1 | 2,03 |
| 2017 | 1 | 2,05 |
| 2016 | 1 | 2,06 |
| 2015 | 1 | 2,09 |
| 2014 | 1 | 2,10 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| Salvacor s.r.o. | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Ludgeřovice | Markvartovická 1200/59 | Salvacor s.r.o. | 12.5.2024 |
| MEDIPRAKTIK DH s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Ludgeřovice | Markvartovická 1200/59 | MEDIPRAKTIK DH s.r.o. | 1.5.2021 |
| Health and Beauty shops s.r.o., Lékárna LEMON | Lékárna | Ludgeřovice | Markvartovická 1200/59 | Health and Beauty shops s.r.o. | 1.9.2020 |
| Kardio Pudich s.r.o. | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Ludgeřovice | Markvartovická 1200/59 | Kardio Pudich s.r.o. | 1.9.2017 |
| Magnolia Pharm s.r.o. | Lékárna | Ludgeřovice | Hlučínská 183/126 | Magnolia Pharm s.r.o. | 1.12.2014 |
| Optika Novum s.r.o. | Oční optika | Ludgeřovice | Markvartovická 67/52 | Optika Novum s.r.o. | 29.7.2013 |
| DZS Körner, s.r.o. | Zdravotnická dopravní služba | Ludgeřovice | Nad Vodárnou 1364/6 | DZS Körner, s.r.o. | 1.7.2011 |
| Medicusprakticus s.r.o. | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Ludgeřovice | Hlučínská 530/22 | Medicusprakticus s.r.o. | 1.8.2009 |
| MUDr. Čeglová s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Ludgeřovice | Markvartovická 1200/59 | MUDr. Čeglová s.r.o. | 1.1.2009 |
| MUDr. PUDICH s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Ludgeřovice | Markvartovická 1200/59 | MUDr. PUDICH s.r.o. | 1.1.2008 |
| MUDr. Erich Pudich | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Ludgeřovice | Markvartovická 1200/59 | MUDr. Erich Pudich | 1.1.1993 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Ludgeřovicích, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné