Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Bolaticích registrováno celkem 13 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 4 508 obyvatel Bolatic dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Bolaticích. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 2 na 12, tedy přibližně o 500,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 4 508 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Bolaticích. V posledním dostupném roce připadá přibližně 6,65 praktiků, 4,44 stomatologických pracovišť, 2,22 pediatrických ordinací, 2,22 gynekologických míst a 2,22 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Bolaticích. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře s počtem 2 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně všeobecné praktické lékařství s počtem 3 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Bolaticích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 3 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2019, kdy bylo evidováno 3 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2, tedy přibližně 200,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 6,65.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| General practitioner s.r.o. | +420595952707 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Jana Jankova | +420553773680 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Lenka Jantošíková | Bolatice, Hlučínská 96/1 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Bolaticích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2009, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,22.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mediclinic a.s. | Bolatice, Opavská 119/7 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Bolaticích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2014, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 4,44.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DaJOBoldent s.r.o. | +420553655063 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MDDr. Anna Enderová | +420553654571 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Bolaticích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,22.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| GynPorCentrum s.r.o. | +420606792691 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Bolaticích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V kruhu s.r.o. | +420734331013 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| NEUREX LG s.r.o. | +420595685205 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Psychiatrická nemocnice v Opavě | +420553695111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| ZeHa Medica s.r.o. | +420603930093 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Fakultní nemocnice Ostrava, RÚ Hrabyně | +420597371111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Bolaticích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lacan.cz s.r.o. | +420725833647 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| NEUREX LG s.r.o. | +420595685205 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Psychiatrická nemocnice v Opavě | +420553695111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Fakultní nemocnice Ostrava, RÚ Hrabyně | +420597371111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Fakultní nemocnice Ostrava, RÚ Hrabyně, Chuchelná | +420597371111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Bolaticích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2025, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,22.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lékárna U Zlaté rybky s.r.o., OOVL | Bolatice, Hlučínská 684/6 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Bolaticích ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Margita Filipová | +420553671363 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Psychiatrická nemocnice v Opavě | +420553695111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Margita Filipová | +420553671363 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a.s., ambulance oční | +420595633051 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. JURAJ ŠIMIČÁK | +420605290542 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 3 | 6,65 |
| 2024 | 3 | 6,62 |
| 2023 | 3 | 6,67 |
| 2022 | 3 | 6,71 |
| 2021 | 3 | 6,76 |
| 2020 | 3 | 6,67 |
| 2019 | 3 | 6,67 |
| 2018 | 2 | 4,47 |
| 2017 | 2 | 4,48 |
| 2016 | 2 | 4,50 |
| 2015 | 2 | 4,49 |
| 2014 | 2 | 4,48 |
| 2013 | 1 | 2,25 |
| 2012 | 1 | 2,25 |
| 2011 | 1 | 2,26 |
| 2010 | 1 | 2,28 |
| 2009 | 1 | 2,29 |
| 2008 | 1 | 2,30 |
| 2007 | 1 | 2,34 |
| 2006 | 1 | 2,35 |
| 2005 | 1 | 2,36 |
| 2004 | 1 | 2,37 |
| 2003 | 1 | 2,39 |
| 2002 | 1 | 2,40 |
| 2001 | 1 | 2,41 |
| 2000 | 1 | 2,41 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 4,44 |
| 2024 | 2 | 4,42 |
| 2023 | 2 | 4,44 |
| 2022 | 2 | 4,48 |
| 2021 | 2 | 4,51 |
| 2020 | 2 | 4,45 |
| 2019 | 2 | 4,45 |
| 2018 | 2 | 4,47 |
| 2017 | 2 | 4,48 |
| 2016 | 2 | 4,50 |
| 2015 | 2 | 4,49 |
| 2014 | 2 | 4,48 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,22 |
| 2024 | 1 | 2,21 |
| 2023 | 1 | 2,22 |
| 2022 | 1 | 2,24 |
| 2021 | 1 | 2,25 |
| 2020 | 1 | 2,22 |
| 2019 | 1 | 2,22 |
| 2018 | 1 | 2,23 |
| 2017 | 1 | 2,24 |
| 2016 | 1 | 2,25 |
| 2015 | 1 | 2,25 |
| 2014 | 1 | 2,24 |
| 2013 | 1 | 2,25 |
| 2012 | 1 | 2,25 |
| 2011 | 1 | 2,26 |
| 2010 | 1 | 2,28 |
| 2009 | 1 | 2,29 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,22 |
| 2024 | 1 | 2,21 |
| 2023 | 1 | 2,22 |
| 2022 | 1 | 2,24 |
| 2021 | 1 | 2,25 |
| 2020 | 1 | 2,22 |
| 2019 | 1 | 2,22 |
| 2018 | 1 | 2,23 |
| 2017 | 1 | 2,24 |
| 2016 | 1 | 2,25 |
| 2015 | 1 | 2,25 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,22 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| Dermalefnerova s.r.o. | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Bolatice | Opavská 119/7 | Dermalefnerova s.r.o. | 1.7.2026 |
| Lékárna U Zlaté rybky s.r.o., OOVL | Lékárna | Bolatice | Hlučínská 684/6 | Lékárna U Zlaté rybky s.r.o. | 1.7.2025 |
| Dům sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích | Zdravotní péče v ústavech sociální p. | Bolatice | Družstevní 1058/15 | Dům sociálních služeb sv. Kateřiny v Bolaticích | 28.3.2023 |
| Mgr. Klára Dominiková | Samostatné zařízení nelékaře - jiné | Bolatice | Opavská 119/7 | Mgr. Klára Dominiková | 26.2.2020 |
| General practitioner s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Bolatice | Opavská 119/7 | General practitioner s.r.o. | 14.1.2019 |
| DZS PRAJZSKÁ, s.r.o. | Zdravotnická dopravní služba | Bolatice | Hornická 431/18 | DZS PRAJZSKÁ, s.r.o. | 1.8.2016 |
| GynPorCentrum s.r.o. | Samostatná ordinace PL - gynekologa | Bolatice | Opavská 119/7 | GynPorCentrum s.r.o. | 1.1.2015 |
| DaJOBoldent s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Bolatice | 1. máje 883/59 | DaJOBoldent s.r.o. | 1.10.2014 |
| MUDr. Lenka Jantošíková | Zařízení závodní preventivní péče | Bolatice | Hlučínská 96/1 | MUDr. Lenka Jantošíková | 1.6.2014 |
| MDDr. Anna Enderová | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Bolatice | Opavská 119/7 | MDDr. Anna Enderová | 15.1.2014 |
| Mediclinic a.s. | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Bolatice | Opavská 119/7 | Mediclinic a.s. | 20.5.2009 |
| MUDr. Jana Jankova | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Bolatice | Hlučínská 684/6 | MUDr. Jana Jankova | 1.9.1993 |
| Inge Čichoňová | Samostatná stomatologická laboratoř | Bolatice | Opavská 119/7 | Inge Čichoňová | 1.1.1993 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Bolaticích, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Níže jsou záznamy v Bolaticích, které byly evidovány v dřívějších importech NRPZS, ale v aktuálně importovaném datasetu již nejsou vedeny jako aktivní. Může jít o ukončení činnosti, přesun pracoviště nebo změnu registrace; bez výslovného data ukončení v otevřených datech důvod ani přesný den nedovozujeme.
| Zařízení | Obor / typ | Obec | Adresa | Ukončení / stav |
|---|---|---|---|---|
| MUDr. Táňa Lefnerová | dermatovenerologie | Bolatice | Opavská 119/7 | Aktuálně neevidováno |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné