Zdravotnictví v Lučanech nad Nisou

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Lučanech nad Nisou registrováno celkem 7 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 1 958 obyvatel Lučan nad Nisou dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.

Populace
1 958
Změna v řadě: 26,1 %
Aktivní zařízení
7
Přibližně 35,75 na 10 000 obyvatel
Praktičtí lékaři
1
Asi 5,11 na 10 000 obyvatel
Nejčastější typ
Zdravotní péče v ústavech sociální p.
Počet míst: 5
Albrechtice v Jizerských horách
 (Jablonec nad Nisou)
Bedřichov
 (Jablonec nad Nisou)
Dalešice
 (Jablonec nad Nisou)
Desná
 (Jablonec nad Nisou)
Držkov
 (Jablonec nad Nisou)
Frýdštejn
 (Jablonec nad Nisou)
Harrachov
 (Jablonec nad Nisou)
Jablonec nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Janov nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Jenišovice
 (Jablonec nad Nisou)
Jílové u Držkova
 (Jablonec nad Nisou)
Jiřetín pod Bukovou
 (Jablonec nad Nisou)
Josefův Důl
 (Jablonec nad Nisou)
Koberovy
 (Jablonec nad Nisou)
Kořenov
 (Jablonec nad Nisou)
Líšný
 (Jablonec nad Nisou)
Loužnice
 (Jablonec nad Nisou)
Lučany nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Malá Skála
 (Jablonec nad Nisou)
Maršovice
 (Jablonec nad Nisou)
Nová Ves nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Pěnčín
 (Jablonec nad Nisou)
Plavy
 (Jablonec nad Nisou)
Pulečný
 (Jablonec nad Nisou)
Radčice
 (Jablonec nad Nisou)
Rádlo
 (Jablonec nad Nisou)
Rychnov u Jablonce nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Skuhrov
 (Jablonec nad Nisou)
Smržovka
 (Jablonec nad Nisou)
Tanvald
 (Jablonec nad Nisou)
Velké Hamry
 (Jablonec nad Nisou)
Vlastiboř
 (Jablonec nad Nisou)
Zásada
 (Jablonec nad Nisou)
Železný Brod
 (Jablonec nad Nisou)
Zlatá Olešnice
 (Jablonec nad Nisou)

Počet aktivních zařízení a populace v čase

Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Lučanech nad Nisou. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 1 na 3, tedy přibližně o 200,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 1 958 obyvatel.

Struktura péče v čase

Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Lučanech nad Nisou. V posledním dostupném roce připadá přibližně 5,11 praktiků, 5,11 stomatologických pracovišť, 0,00 pediatrických ordinací, 0,00 gynekologických míst a 0,00 lékáren na 10 000 obyvatel.

Nejčastější typy zařízení

Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Lučanech nad Nisou. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Zdravotní péče v ústavech sociální p. s počtem 5 míst.

Nejčastější obory péče

Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně Všeobecná sestra s počtem 5 aktivních míst.

Praktičtí lékaři a populace v čase

Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Lučanech nad Nisou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2000, kdy bylo evidováno 1 míst. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0, tedy přibližně 0,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,11.

Praktičtí lékaři – Seznam lékařů

Praktičtí lékaři v Lučanech nad Nisou tvoří základ místní primární péče. Níže uvedený přehled pomáhá rychle odlišit ordinace s použitelným kontaktem od těch, kde je dostupný jen evidenční záznam. Aktuálně je zde zobrazeno 1 pracovišť. Telefonní kontakt poskytovatele je uveden u 1 z nich. E-mailový kontakt je uveden u 1 pracovišť. Nejnovější zde zobrazené pracoviště má datum zahájení činnosti 1.5.2000.
ZařízeníKontakt poskytovatele
MUDr. Rudolf Hanuštiak, praktický lékař+420483300026

Pediatři a populace v čase

Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Lučanech nad Nisou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.

Pediatři – Seznam lékařů

V Lučanech nad Nisou nyní neevidujeme žádného pediatra přímo v obci, proto níže uvádíme nejbližší dostupné alternativy z širšího okolí. Pro rodiny Lučan nad Nisou jde o orientační přehled návazné dětské péče. Telefonní kontakt poskytovatele je uveden u 15 zobrazených pracovišť.
ZařízeníKontakt poskytovatele
MUDr. Pavlína Nedvědová+420483383263
Pediatrie Jablonec nad Nisou s.r.o.+420723625678
PEDIJUN s.r.o.+420483704542
MUDr. Hana Mourková s.r.o.+420483712788
Pediamar s.r.o.+420483314943

Stomatologové a populace v čase

Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Lučanech nad Nisou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2019, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,11.

Stomatologové – Seznam lékařů

Stomatologická péče patří v Lučanech nad Nisou mezi nejčastěji hledané ambulantní služby. Níže uvedený přehled pomáhá rychleji dohledat pracoviště, která mají veřejně dostupný kontakt nebo jasně identifikovatelnou adresu. Aktuálně je zde zobrazeno 1 pracovišť. Telefonní kontakt poskytovatele je uveden u 1 z nich. Nejnovější zde zobrazené pracoviště má datum zahájení činnosti 1.2.2019.
ZařízeníKontakt poskytovatele
Šťastné zuby, s. r. o.+420777917117

Gynekologové a populace v čase

Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Lučanech nad Nisou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.

Gynekologové – Seznam lékařů

V Lučanech nad Nisou nyní neevidujeme žádnou gynekologickou ordinaci přímo v obci, proto uvádíme seznam dostupných alternativ gynekologické péče z blízkého okolí. Telefonní kontakt poskytovatele je uveden u 13 zobrazených pracovišť.
ZařízeníKontakt poskytovatele
SGYN s.r.o.+420777641410
Vivegyn s.r.o.+420606075627
MUDr. Olga Novenková Macharáčková s.r.o.+420483300292
BIS GYN s.r.o.+420777955604
MUDr. JÖRGOVÁ s.r.o.+420483314686

Fyzioterapeuti a populace v čase

Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Lučanech nad Nisou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.

Fyzioterapeuti – Seznam lékařů

V Lučanech nad Nisou nejsou registrovaní fyzioterapeuté. Pokud potřebujete ulevit od bolesti zad, kloubů či páteře, našli jsme fyzio-kliniky v blízkém okolí. Kvalitní fyzioterapeut vám napraví vadné držení těla, pomůže s neurologickou rehabilitací, ale i psychosomatickými obtížemi. Telefonní kontakt poskytovatele je uveden u 33 zobrazených pracovišť.
ZařízeníKontakt poskytovatele
Helena Kolářová, rehabilitace+420774272757
EurekoFyzio, s.r.o.+420603396250
BAD WEBERBERG s.r.o.+420725045145
AVE Železný Brod s.r.o.+420483389270
Marcela Marková, DiS.+420607570378

Psychologové a psychiatři a populace v čase

Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Lučanech nad Nisou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.

Psychologové a psychiatři – Seznam lékařů

V Lučanech nad Nisou nyní neevidujeme žádné psychology ani psychiatry přímo v obci, proto níže uvádíme nejbližší dostupné alternativy z širšího okolí. Pro obyvatele Lučan nad Nisou je to orientační přehled návazné duševní péče. Telefonní kontakt poskytovatele je uveden u 11 zobrazených pracovišť.
ZařízeníKontakt poskytovatele
PsychClinic s.r.o.+420483320083
MUDr. Petra Pokorná+420725964758
MUDr. Petra Kordová+420483341267
MUDr. Jindra Friedrichová+420736105209
MUDr. Jana Machanderová+420605263065

Lékárny a populace v čase

Graf zachycuje vývoj lékáren v Lučanech nad Nisou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 provozoven. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.

Lékárny – Seznam lékařů

V Lučanech nad Nisou nyní neevidujeme žádnou lékárnu přímo v obci, proto níže uvádíme nejbližší dostupné alternativy z širšího okolí. Pro obyvatele Lučan nad Nisou jde o přehled míst, kde lze řešit běžný výdej léčiv. Telefonní kontakt poskytovatele je uveden u 22 zobrazených pracovišť.
ZařízeníKontakt poskytovatele
Pražská lékárnická s.r.o., Lékárna SANO Na poliklinice+420736500456
BENU Česká republika s.r.o., BENU lékárna+420212812812
Lékárna Na Poliklinice, s.r.o., Lékárna U Anděla+420488588272
ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s., Dr. Max Lékárna+420597575211
ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s., Dr. Max Lékárna+420597575211

Oční ordinace a populace v čase

Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Lučanech nad Nisou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.

Oční ordinace – Seznam lékařů

V Lučanech nad Nisou nyní neevidujeme žádnou oční ordinaci přímo v obci, proto níže uvádíme nejbližší dostupné alternativy z širšího okolí. Pro obyvatele Lučan nad Nisou jde o rychlý přehled návazné oftalmologické péče. Telefonní kontakt poskytovatele je uveden u 6 zobrazených pracovišť.
ZařízeníKontakt poskytovatele
Oční klinika Horní Počernice, s.r.o.+420281865664
Oční klinika Horní Počernice, s.r.o.+420281865664
VFF s.r.o.+420720672919
Oční Jablonec s.r.o.+420483313794
MUDr. Kateřina Fűrstová, oční ambulance+420483341226

Praktičtí lékaři

Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.

RokPočetNa 10 000 obyvatel
202515,11
202415,15
202315,05
202215,12
202115,23
202015,25
201915,29
201815,38
201715,46
201615,58
201515,71
201415,74
201315,71
201215,75
201115,71
201015,53
200915,60
200815,61
200715,66
200615,75
200515,81
200415,99
200316,11
200216,22
200116,32
200016,44

Stomatologie

Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.

RokPočetNa 10 000 obyvatel
202515,11
202415,15
202315,05
202215,12
202115,23
202015,25
201915,29
201800,00
201700,00
201600,00
201500,00
201400,00
201300,00
201200,00
201100,00
201000,00
200900,00
200800,00
200700,00
200600,00
200500,00
200400,00
200300,00
200200,00
200100,00
200000,00

Pediatrie

Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.

RokPočetNa 10 000 obyvatel
202500,00
202400,00
202300,00
202200,00
202100,00
202000,00
201900,00
201800,00
201700,00
201600,00
201500,00
201400,00
201300,00
201200,00
201100,00
201000,00
200900,00
200800,00
200700,00
200600,00
200500,00
200400,00
200300,00
200200,00
200100,00
200000,00

Gynekologie

Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.

RokPočetNa 10 000 obyvatel
202500,00
202400,00
202300,00
202200,00
202100,00
202000,00
201900,00
201800,00
201700,00
201600,00
201500,00
201400,00
201300,00
201200,00
201100,00
201000,00
200900,00
200800,00
200700,00
200600,00
200500,00
200400,00
200300,00
200200,00
200100,00
200000,00

Lékárny

Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.

RokPočetNa 10 000 obyvatel
202500,00
202400,00
202300,00
202200,00
202100,00
202000,00
201900,00
201800,00
201700,00
201600,00
201500,00
201400,00
201300,00
201200,00
201100,00
201000,00
200900,00
200800,00
200700,00
200600,00
200500,00
200400,00
200300,00
200200,00
200100,00
200000,00

Psycholog / psychiatrie

Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.

RokPočetNa 10 000 obyvatel
202500,00
202400,00
202300,00
202200,00
202100,00
202000,00
201900,00
201800,00
201700,00
201600,00
201500,00
201400,00
201300,00
201200,00
201100,00
201000,00
200900,00
200800,00
200700,00
200600,00
200500,00
200400,00
200300,00
200200,00
200100,00
200000,00

Logopedie

Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.

RokPočetNa 10 000 obyvatel
202500,00
202400,00
202300,00
202200,00
202100,00
202000,00
201900,00
201800,00
201700,00
201600,00
201500,00
201400,00
201300,00
201200,00
201100,00
201000,00
200900,00
200800,00
200700,00
200600,00
200500,00
200400,00
200300,00
200200,00
200100,00
200000,00

Oční ordinace

Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.

RokPočetNa 10 000 obyvatel
202500,00
202400,00
202300,00
202200,00
202100,00
202000,00
201900,00
201800,00
201700,00
201600,00
201500,00
201400,00
201300,00
201200,00
201100,00
201000,00
200900,00
200800,00
200700,00
200600,00
200500,00
200400,00
200300,00
200200,00
200100,00
200000,00

Nejnověji registrovaná aktivní zařízení

Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.

ZařízeníTypObecAdresaPoskytovatelRegistrace
Domov MaxovZdravotní péče v ústavech sociální p.Lučany nad Nisou171Domov Maxov5.9.2026
Domov MaxovZdravotní péče v ústavech sociální p.Lučany nad Nisou169Domov Maxov5.9.2026
Domov MaxovZdravotní péče v ústavech sociální p.Lučany nad Nisou210Domov Maxov5.9.2026
Domov MaxovZdravotní péče v ústavech sociální p.Lučany nad Nisou82Domov Maxov5.9.2026
Šťastné zuby, s. r. o.Samostatná ordinace PL - stomatologaLučany nad Nisou207Šťastné zuby, s. r. o.1.2.2019
Domov MaxovZdravotní péče v ústavech sociální p.Lučany nad Nisou181Domov Maxov1.1.2007
MUDr. Rudolf Hanuštiak, praktický lékařSamost. ordinace všeob. prakt. lékařeLučany nad Nisou633MUDr. Rudolf Hanuštiak1.5.2000

Mapa aktivních zdravotnických zařízení

Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Lučanech nad Nisou, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.

Filtry mapy: bez omezení.