Kriminalita v Lučanech nad Nisou

V aktuálně zpracovaných policejních datech evidujeme v Lučanech nad Nisou celkem 4 171 deliktů. V posledním dostupném roce připadá na 1 958 obyvatel kolem 1 169,56 deliktů (na 10 000 obyvatel), což ukazuje na výrazně nadprůměrnou intenzitu. Níže najdete také sekci poslední události a interaktivní mapu kde lze nalézt všechny přestupky, krádeže, podvody, drogové delikty, dopravní nehody i násilné trestné činy v okolí Lučan nad Nisou.

Populace
1 958
Demografický základ lokality
Celkem deliktů
4 171
Poslední rok: 1 169,56 na 10 000 obyv.
Objasněné
3 681
Poslední rok: 79,6 %
Neobjasněné
416
Podíl: 10,0 %

Co se přihodilo v posledních dnech?

Výchozí přehled zobrazuje závažnější kriminální události v Lučanech nad Nisou z posledních dní. Výpis lze libovolně filtrovat dle typu (násilná, krádeže, toxikománie, vloupání, podvody, požáry). Nejnovější policejní záznam z kategorie "závažnějších" trestných činů datujeme přibližně před 745 hodinami.

Datum a čas Skupina Podskupina Stav Obec
30.7.2026 20:01
Podvody
Podvody
neobjasněno
Lučany nad Nisou
přibližně před 31 dny se v okolí Lučan nad Nisou objevila událost ve skupině Podvody, konkrétně PODVODY (kód 54).
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
30.7.2026 04:17
Jiná majetková
Jiná majetková
zjištěn pravděpodobný pachatel
Lučany nad Nisou
přibližně před 31 dny se v okolí Lučan nad Nisou objevila událost ve skupině Jiná majetková, konkrétně OSTATNÍ MAJETKOVÁ TRESTNÁ ČINNOST (kód 55).
17.7.2026 18:25
Krádeže vloupáním
Krádeže vloupáním
neobjasněno
Lučany nad Nisou
přibližně před 44 dny se v okolí Lučan nad Nisou objevila událost ve skupině Krádeže vloupáním, konkrétně KRÁDEŽE VLOUPÁNÍM (kód 18).
9.7.2026 15:15
Podvody
Podvody
neobjasněno
Lučany nad Nisou
přibližně před 52 dny se v okolí Lučan nad Nisou objevila událost ve skupině Podvody, konkrétně PODVODY (kód 54).
26.6.2026 12:18
Krádeže vloupáním
Krádeže vloupáním
neobjasněno
Lučany nad Nisou
přibližně před 65 dny se v okolí Lučan nad Nisou objevila událost ve skupině Krádeže vloupáním, konkrétně KRÁDEŽE VLOUPÁNÍM (kód 18).
Albrechtice v Jizerských horách
 (Jablonec nad Nisou)
Bedřichov
 (Jablonec nad Nisou)
Dalešice
 (Jablonec nad Nisou)
Desná
 (Jablonec nad Nisou)
Držkov
 (Jablonec nad Nisou)
Frýdštejn
 (Jablonec nad Nisou)
Harrachov
 (Jablonec nad Nisou)
Jablonec nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Janov nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Jenišovice
 (Jablonec nad Nisou)
Jílové u Držkova
 (Jablonec nad Nisou)
Jiřetín pod Bukovou
 (Jablonec nad Nisou)
Josefův Důl
 (Jablonec nad Nisou)
Koberovy
 (Jablonec nad Nisou)
Kořenov
 (Jablonec nad Nisou)
Líšný
 (Jablonec nad Nisou)
Loužnice
 (Jablonec nad Nisou)
Lučany nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Malá Skála
 (Jablonec nad Nisou)
Maršovice
 (Jablonec nad Nisou)
Nová Ves nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Pěnčín
 (Jablonec nad Nisou)
Plavy
 (Jablonec nad Nisou)
Pulečný
 (Jablonec nad Nisou)
Radčice
 (Jablonec nad Nisou)
Rádlo
 (Jablonec nad Nisou)
Rychnov u Jablonce nad Nisou
 (Jablonec nad Nisou)
Skuhrov
 (Jablonec nad Nisou)
Smržovka
 (Jablonec nad Nisou)
Tanvald
 (Jablonec nad Nisou)
Velké Hamry
 (Jablonec nad Nisou)
Vlastiboř
 (Jablonec nad Nisou)
Zásada
 (Jablonec nad Nisou)
Železný Brod
 (Jablonec nad Nisou)
Zlatá Olešnice
 (Jablonec nad Nisou)

Kriminalita a populace v čase

Graf porovnává počet zveřejněných deliktů v Lučanech nad Nisou s vývojem počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 167 deliktů. Nejvyšší roční objem připadl na rok 2016 s hodnotou 463. Nejnižší hodnota v řadě připadla na rok 2013 s počtem 67. Oproti začátku sledované řady jde o změnu +100, tedy asi 149,3 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to v posledním roce představuje přibližně 1 169,56 deliktů při populaci kolem 1 958 obyvatel. Aktuálně to ukazuje na výrazně nadprůměrnou intenzitu.

Vývoj hlavních skupin deliktů v čase

Jak je vidět v grafu, v delším horizontu v Lučanech nad Nisou nejčastěji převažují delikty typu Krádeže vloupáním, následované kategorií Jiná majetková. Přestupky jsou zde záměrně vynechány, aby nepřehlušily vývoj závažnějších skupin. Vedoucí kategorie tvoří v souhrnu přibližně 29,2 % všech zde zobrazených nepřestupkových případů.

Objasněnost v čase

Graf zachycuje podíl případů se stavem zjištěn pravděpodobný pachatel v Lučanech nad Nisou v jednotlivých letech. V posledním dostupném roce vychází objasněnost přibližně na 79,64 %. Nejvyšší podíl v celé řadě připadl na rok 2015 s hodnotou 92,59 %.

Kriminalita na 10 000 obyvatel

Graf ukazuje roční intenzitu kriminality po přepočtu na 10 000 obyvatel. To je užitečné hlavně pro srovnání lokalit s odlišně velkou populací.

Co se dělo v posledních dnech

Denní řada ukazuje tempo zveřejňování deliktů v Lučanech nad Nisou za posledních 30 dní. Nejvyšší denní počet v tomto okně připadl na 11.8.2026 s hodnotou 3. Poslední den v řadě má evidovanou hodnotu 3.

Nejčastější konkrétní typy přestupků

Tabulka shrnuje nejčastější konkrétní typy přestupků v Lučanech nad Nisou podle hlavní klasifikace v importovaných policejních datech.

Typ přestupkuPočet
PŘ – BESIP3 042
PŘ – veřejný pořádek240
PŘ – majetek218
PŘ – ostatní159
PŘ – alkohol a toxi138

Trestné činy a podvody

Tabulka shrnuje nejčastější konkrétní nepřestupkové delikty v Lučanech nad Nisou, tedy především trestné činy, podvody a další závažnější kategorie.

Typ deliktuPočet
Krádeže vloupáním98
Jiná majetková84
Krádeže62
Toxikománie38
Podvody31
Obecně nebezpečná23
Násilná21
Dopravní nehody18
Požáry výbuchy1

Srovnání obce s největšími obcemi stejného okresu

Tabulka a graf porovnávají aktuální obec s pěti populačně největšími obcemi stejného okresu. Vedle absolutního počtu evidovaných deliktů v posledním roce je doplněn i přepočet na 10 000 obyvatel, aby bylo srovnání férovější.

ObecPopulacePoslední rokNa 10 000 obyv.
Lučany nad Nisou1 958167852,9
Jablonec nad Nisou46 20612 0672 611,6
Železný Brod5 993407679,1
Tanvald5 941555934,2
Smržovka3 9013931 007,4
Desná2 986161539,2

Vývoj deliktů: aktuální obec vs. největší obce okresu

Liniový graf porovnává roční vývoj celkového počtu evidovaných deliktů v aktuální obci a v pěti populačně největších obcích v blízkosti stejného okresu. Díky tomu je vidět, zda se místní vývoj drží podobně jako v hlavních centrech okresu, nebo se od nich dlouhodobě odlišuje.

Vývoj skupin kriminality po letech

Každý tab představuje jeden rok a pod ním je vždy sumarizovaná tabulka skupin deliktů. Přestupky jsou zde záměrně vynechány, aby nepřekryly významnější trestní kategorie.

SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Krádeže vloupáním6116,7
Podvody500,0
Jiná majetková4250,0
Krádeže200,0
Násilná2150,0
Dopravní nehody11100,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Jiná majetková9444,4
Podvody600,0
Krádeže3133,3
Toxikománie33100,0
Dopravní nehody22100,0
Násilná2150,0
Krádeže vloupáním100,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Krádeže vloupáním9222,2
Krádeže3133,3
Toxikománie33100,0
Násilná22100,0
Podvody200,0
Dopravní nehody11100,0
Obecně nebezpečná100,0
Požáry, výbuchy100,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Krádeže vloupáním12325,0
Krádeže4125,0
Podvody400,0
Jiná majetková33100,0
Toxikománie3266,7
Dopravní nehody22100,0
Násilná22100,0
Obecně nebezpečná2150,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Krádeže vloupáním7228,6
Jiná majetková6466,7
Krádeže5120,0
Toxikománie33100,0
Dopravní nehody22100,0
Podvody200,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Krádeže vloupáním8112,5
Jiná majetková4250,0
Obecně nebezpečná4250,0
Toxikománie44100,0
Krádeže3133,3
Dopravní nehody22100,0
Podvody200,0
Násilná11100,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Jiná majetková13969,2
Krádeže vloupáním10330,0
Toxikománie7571,4
Krádeže6233,3
Obecně nebezpečná4125,0
Dopravní nehody33100,0
Násilná11100,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Jiná majetková161168,8
Krádeže vloupáním14428,6
Toxikománie7685,7
Krádeže5240,0
Dopravní nehody22100,0
Násilná22100,0
Obecně nebezpečná22100,0
Podvody2150,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Krádeže vloupáním18950,0
Jiná majetková14750,0
Krádeže11218,2
Obecně nebezpečná3266,7
Podvody3133,3
Dopravní nehody11100,0
Násilná11100,0
Toxikománie11100,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Jiná majetková8450,0
Krádeže6116,7
Krádeže vloupáním600,0
Násilná6233,3
Obecně nebezpečná200,0
Podvody2150,0
Dopravní nehody11100,0
Toxikománie11100,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Krádeže13538,5
Jiná majetková7342,9
Krádeže vloupáním7228,6
Toxikománie6583,3
Obecně nebezpečná5480,0
Násilná22100,0
Podvody2150,0
Dopravní nehody11100,0
SkupinaCelkemObjasněnéObjasněnost %
Krádeže100,0
Podvody100,0

Mapa kriminality

Mapa zobrazuje aktuálně načtené delikty v Lučanech nad Nisou. Barva markeru odpovídá hlavní skupině deliktu. Po kliknutí na bod se zobrazí detailní údaje. Filtry mapy se aplikují automaticky změnou selectů, bez tlačítka.

Filtry mapy: bez omezení.

Nejnovější evidované delikty

Tato tabulka zobrazuje nejnovější delikty podle vám zvolených filtrů na mapě kriminálních činů. Na mapě si tedy vyfiltrujte cokoli od dopravních přestupků, přes násilnou trestnou činnost (vraždy, loupeže, podvody, vloupání) až po podvody, toxikománii či extrémizmus.

Datum a čas Skupina Podskupina Popis Relevance Stav Obec
30.8.2026 12:42 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
30.8.2026 11:45 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
29.8.2026 21:25 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
29.8.2026 10:30 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
29.8.2026 10:09 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
24.8.2026 23:00 Přestupky PŘ – majetek Proti majetku Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
20.8.2026 19:21 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
20.8.2026 11:35 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
20.8.2026 10:19 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou
15.8.2026 15:33 Přestupky PŘ – BESIP Na úseku BESIP a silničního hospodářství Místo spáchání zjištěn pravděpodobný pachatel Lučany nad Nisou