Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.11.2026) je v Vamberku registrováno celkem 11 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 4 580 obyvatel Vamberku dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Vamberku. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 1 na 11, tedy přibližně o 1 000,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 4 580 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Vamberku. V posledním dostupném roce připadá přibližně 6,55 praktiků, 4,37 stomatologických pracovišť, 0,00 pediatrických ordinací, 2,18 gynekologických míst a 4,37 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Vamberku. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Lékárna s počtem 2 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně všeobecné praktické lékařství s počtem 3 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Vamberku ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 3 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2021, kdy bylo evidováno 3 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 3. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 6,55.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AB-MED s.r.o. | +420704605477 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| VAMMED s.r.o. | +420494541224 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MEDIGATE care s.r.o. | +420494544478 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Vamberku ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Lucie Korotvičková | +420494623940 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Ordinace pro děti a dorost Rychnov nad Kněžnou, s.r.o. | +420494661919 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Julie Tichá, s.r.o. | +420494515620 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| PEDIATRIE Abel s.r.o. | +420494383469 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Alice Rottová | +420494515621 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Vamberku ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 4,37.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Freemed s.r.o. | +420736419151 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Petrák stomatologie s.r.o. | +420721200244 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Vamberku ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2012, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,18.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| GyVa s.r.o. | +420732149310 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Vamberku ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2009, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 2,18.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rehabilitace Vamberk, s.r.o. | josef.kulhavy@seznam.cz | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Vamberku ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barvy duše s.r.o. | +420703676630 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| PhDr. Ľudmila Langrová | +420605168521 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Vestra Clinics s.r.o. | +420604363823 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Lucie Hornová | +420731619821 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Zita Hucková | +420603513069 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Vamberku ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2025, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1, tedy přibližně 100,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 4,37.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pražská lékárnická s.r.o., Lékárna U černého orla | +420736500456 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Martina Bačinová, Lékárna NIKA | +420494544477 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Vamberku ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Radka Šimková | +420494377288 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oftex, s.r.o. | Rychnov nad Kněžnou, Komenského 44 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| OPHTHA GATE, s.r.o. | Rychnov nad Kněžnou, Komenského 44 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| VISUS, spol. s r.o. | Kostelec nad Orlicí, Pod Branou 331 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| VISUS, spol. s r.o. | Dobruška, Pulická 99 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 3 | 6,55 |
| 2024 | 3 | 6,57 |
| 2023 | 3 | 6,42 |
| 2022 | 3 | 6,51 |
| 2021 | 3 | 6,62 |
| 2020 | 2 | 4,37 |
| 2019 | 2 | 4,38 |
| 2018 | 2 | 4,41 |
| 2017 | 2 | 4,41 |
| 2016 | 2 | 4,35 |
| 2015 | 1 | 2,18 |
| 2014 | 1 | 2,19 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 4,37 |
| 2024 | 2 | 4,38 |
| 2023 | 2 | 4,28 |
| 2022 | 2 | 4,34 |
| 2021 | 2 | 4,42 |
| 2020 | 2 | 4,37 |
| 2019 | 2 | 4,38 |
| 2018 | 2 | 4,41 |
| 2017 | 2 | 4,41 |
| 2016 | 2 | 4,35 |
| 2015 | 2 | 4,37 |
| 2014 | 1 | 2,19 |
| 2013 | 1 | 2,18 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 2,18 |
| 2024 | 1 | 2,19 |
| 2023 | 1 | 2,14 |
| 2022 | 1 | 2,17 |
| 2021 | 1 | 2,21 |
| 2020 | 1 | 2,18 |
| 2019 | 1 | 2,19 |
| 2018 | 1 | 2,21 |
| 2017 | 1 | 2,20 |
| 2016 | 1 | 2,18 |
| 2015 | 1 | 2,18 |
| 2014 | 1 | 2,19 |
| 2013 | 1 | 2,18 |
| 2012 | 1 | 2,15 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 4,37 |
| 2024 | 1 | 2,19 |
| 2023 | 1 | 2,14 |
| 2022 | 1 | 2,17 |
| 2021 | 1 | 2,21 |
| 2020 | 1 | 2,18 |
| 2019 | 1 | 2,19 |
| 2018 | 1 | 2,21 |
| 2017 | 1 | 2,20 |
| 2016 | 1 | 2,18 |
| 2015 | 1 | 2,18 |
| 2014 | 1 | 2,19 |
| 2013 | 1 | 2,18 |
| 2012 | 1 | 2,15 |
| 2011 | 1 | 2,14 |
| 2010 | 1 | 2,14 |
| 2009 | 1 | 2,13 |
| 2008 | 1 | 2,13 |
| 2007 | 1 | 2,13 |
| 2006 | 1 | 2,12 |
| 2005 | 1 | 2,11 |
| 2004 | 1 | 2,10 |
| 2003 | 1 | 2,10 |
| 2002 | 1 | 2,09 |
| 2001 | 1 | 2,08 |
| 2000 | 1 | 2,07 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| Pražská lékárnická s.r.o., Lékárna U černého orla | Lékárna | Vamberk | Žamberecká 26 | Pražská lékárnická s.r.o. | 1.12.2025 |
| AB-MED s.r.o. | Zařízení závodní preventivní péče | Vamberk | Smetanovo nábřeží 334 | AB-MED s.r.o. | 8.12.2021 |
| VAMMED s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Vamberk | Tyršova 928 | VAMMED s.r.o. | 1.2.2016 |
| Freemed s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Vamberk | Náměstí Dr. Lützowa 345 | Freemed s.r.o. | 1.9.2015 |
| MEDIGATE care s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Vamberk | Hlavsova 51 | MEDIGATE care s.r.o. | 1.1.2014 |
| Petrák stomatologie s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Vamberk | Náměstí Dr. Lützowa 244 | Petrák stomatologie s.r.o. | 1.10.2013 |
| GyVa s.r.o. | Samostatná ordinace PL - gynekologa | Vamberk | Tyršova 928 | GyVa s.r.o. | 1.1.2012 |
| Rehabilitace Vamberk, s.r.o. | Samostatné zařízení fyzioterapeuta | Vamberk | Hlavsova 51 | Rehabilitace Vamberk, s.r.o. | 1.4.2009 |
| LDZ, s.r.o. | Zdravotní péče v ústavech sociální p. | Vamberk | Na Kameni 116 | LDZ, s.r.o. | 2.2.2009 |
| Mgr. Pavlína Kulhavá | Samostatné zařízení logopeda | Vamberk | Struha 789 | Mgr. Pavlína Kulhavá | 1.1.2007 |
| Mgr. Martina Bačinová, Lékárna NIKA | Lékárna | Vamberk | Hlavsova 51 | Mgr. Martina Bačinová | 1.9.1999 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Vamberku, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Níže jsou záznamy v Vamberku, které byly evidovány v dřívějších importech NRPZS, ale v aktuálně importovaném datasetu již nejsou vedeny jako aktivní. Může jít o ukončení činnosti, přesun pracoviště nebo změnu registrace; bez výslovného data ukončení v otevřených datech důvod ani přesný den nedovozujeme.
| Zařízení | Obor / typ | Obec | Adresa | Ukončení / stav |
|---|---|---|---|---|
| Sanovia, a.s., Lékárna U Černého orla | praktické lékárenství | Vamberk | Žamberecká 26 | Aktuálně neevidováno |
| MUDr. Jana Klapalová | ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí | Vamberk | Náměstí Dr. Lützowa 253 | Aktuálně neevidováno |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné