Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.11.2026) je v Českém Meziříčí registrováno celkem 6 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 2 044 obyvatel Českého Meziříčí dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Českém Meziříčí. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 0 na 5. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 2 044 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Českém Meziříčí. V posledním dostupném roce připadá přibližně 4,89 praktiků, 4,89 stomatologických pracovišť, 0,00 pediatrických ordinací, 0,00 gynekologických míst a 4,89 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Českém Meziříčí. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Domácí zdravotní péče s počtem 1 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně Všeobecná sestra s počtem 2 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Českém Meziříčí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2012, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 4,89.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Oblastní nemocnice Náchod a.s., PL pro dospělé | +420491601111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Českém Meziříčí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Lucie Korotvičková | +420494623940 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Ordinace pro děti a dorost Rychnov nad Kněžnou, s.r.o. | +420494661919 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Julie Tichá, s.r.o. | +420494515620 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| PEDIATRIE Abel s.r.o. | +420494383469 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Alice Rottová | +420494515621 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Českém Meziříčí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ZubyHK s.r.o. | České Meziříčí, Záhumenská 445 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Českém Meziříčí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Pavel Trpák s.r.o. | +420603856464 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Slavomír Dorko s.r.o. | +420739026851 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Tošovský František s.r.o. | +420494622770 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oblastní nemocnice Náchod a.s., Nemocnice Rychnov nad Kněžnou | +420491601111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| GYN-POR praxe s.r.o. | +420604272728 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Českém Meziříčí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mgr. Šárka Jarošová | +420605044773 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Tomáš Helmich | +420731821651 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Lucie Melounová | +420739057446 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| REHASFOR s.r.o. | +420775974102 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Bc. Markéta Langová | +420604861432 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Českém Meziříčí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Barvy duše s.r.o. | +420703676630 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| PhDr. Ľudmila Langrová | +420605168521 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Vestra Clinics s.r.o. | +420604363823 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Lucie Hornová | +420731619821 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Zita Hucková | +420603513069 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Českém Meziříčí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2016, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 4,89.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PharmDr. Veronika Zychová, Lékárna PRIMULA | +420494661285 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Českém Meziříčí ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Radka Šimková | +420494377288 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oftex, s.r.o. | Rychnov nad Kněžnou, Komenského 44 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| OPHTHA GATE, s.r.o. | Rychnov nad Kněžnou, Komenského 44 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| VISUS, spol. s r.o. | Kostelec nad Orlicí, Pod Branou 331 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| VISUS, spol. s r.o. | Dobruška, Pulická 99 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 4,89 |
| 2024 | 1 | 4,93 |
| 2023 | 1 | 4,91 |
| 2022 | 1 | 4,97 |
| 2021 | 1 | 5,08 |
| 2020 | 1 | 5,10 |
| 2019 | 1 | 5,12 |
| 2018 | 1 | 5,19 |
| 2017 | 1 | 5,26 |
| 2016 | 1 | 5,37 |
| 2015 | 1 | 5,39 |
| 2014 | 1 | 5,35 |
| 2013 | 1 | 5,40 |
| 2012 | 1 | 5,44 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 4,89 |
| 2024 | 1 | 4,93 |
| 2023 | 1 | 4,91 |
| 2022 | 1 | 4,97 |
| 2021 | 1 | 5,08 |
| 2020 | 1 | 5,10 |
| 2019 | 1 | 5,12 |
| 2018 | 1 | 5,19 |
| 2017 | 1 | 5,26 |
| 2016 | 1 | 5,37 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| ZubyHK s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | České Meziříčí | Záhumenská 445 | ZubyHK s.r.o. | 1.3.2026 |
| Adéla Chamrádová | Samostatné zařízení nelékaře - jiné | České Meziříčí | Záhumenská 445 | Adéla Chamrádová | 1.4.2024 |
| Mgr. Zuzana Luňáková - agentura domácí péče s.r.o. | Domácí zdravotní péče | České Meziříčí | Záhumenská 475 | Mgr. Zuzana Luňáková - agentura domácí péče s.r.o. | 1.1.2021 |
| PharmDr. Veronika Zychová, Lékárna PRIMULA | Lékárna | České Meziříčí | Záhumenská 445 | PharmDr. Veronika Zychová | 1.1.2016 |
| Oblastní nemocnice Náchod a.s., PL pro dospělé | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | České Meziříčí | Záhumenská 445 | Oblastní nemocnice Náchod a.s. | 1.1.2012 |
| Domov Dědina | Zdravotní péče v ústavech sociální p. | České Meziříčí | Na Štěpnici 506 | Domov Dědina | 1.1.2007 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Českém Meziříčí, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Níže jsou záznamy v Českém Meziříčí, které byly evidovány v dřívějších importech NRPZS, ale v aktuálně importovaném datasetu již nejsou vedeny jako aktivní. Může jít o ukončení činnosti, přesun pracoviště nebo změnu registrace; bez výslovného data ukončení v otevřených datech důvod ani přesný den nedovozujeme.
| Zařízení | Obor / typ | Obec | Adresa | Ukončení / stav |
|---|---|---|---|---|
| Domov Dědina | Všeobecná sestra | České Meziříčí | 23 | Aktuálně neevidováno |
| MUDr. Dita Bergmanová | zubní lékařství | České Meziříčí | Záhumenská 445 | Aktuálně neevidováno |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné