Telekomunikace / Zlínský kraj /Uherské Hradiště

Mobilní data, tarify a pevný internet v okrese Uherské Hradiště

V jednotlivých obcích okresu Uherské Hradiště bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 92 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.

Celkem měření
92
Poslední záznam: 4.10.2022
O2 ~ rychlost 4G
67,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 13,0 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
53,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 24,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
24,1 Mb/s
Kvalita příjmu: 6,7 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Babice
 (Uherské Hradiště)
Bánov
 (Uherské Hradiště)
Bílovice
 (Uherské Hradiště)
Bojkovice
 (Uherské Hradiště)
Boršice
 (Uherské Hradiště)
Boršice u Blatnice
 (Uherské Hradiště)
Břestek
 (Uherské Hradiště)
Březolupy
 (Uherské Hradiště)
Březová
 (Uherské Hradiště)
Buchlovice
 (Uherské Hradiště)
Bystřice pod Lopeníkem
 (Uherské Hradiště)
Částkov
 (Uherské Hradiště)
Dolní Němčí
 (Uherské Hradiště)
Drslavice
 (Uherské Hradiště)
Hluk
 (Uherské Hradiště)
Horní Němčí
 (Uherské Hradiště)
Hostějov
 (Uherské Hradiště)
Hostětín
 (Uherské Hradiště)
Hradčovice
 (Uherské Hradiště)
Huštěnovice
 (Uherské Hradiště)
Jalubí
 (Uherské Hradiště)
Jankovice
 (Uherské Hradiště)
Kněžpole
 (Uherské Hradiště)
Komňa
 (Uherské Hradiště)
Korytná
 (Uherské Hradiště)
Košíky
 (Uherské Hradiště)
Kostelany nad Moravou
 (Uherské Hradiště)
Kudlovice
 (Uherské Hradiště)
Kunovice
 (Uherské Hradiště)
Lopeník
 (Uherské Hradiště)
Medlovice
 (Uherské Hradiště)
Mistřice
 (Uherské Hradiště)
Modrá
 (Uherské Hradiště)
Nedachlebice
 (Uherské Hradiště)
Nedakonice
 (Uherské Hradiště)
Nezdenice
 (Uherské Hradiště)
Nivnice
 (Uherské Hradiště)
Ořechov
 (Uherské Hradiště)
Ostrožská Lhota
 (Uherské Hradiště)
Ostrožská Nová Ves
 (Uherské Hradiště)
Osvětimany
 (Uherské Hradiště)
Pašovice
 (Uherské Hradiště)
Pitín
 (Uherské Hradiště)
Podolí
 (Uherské Hradiště)
Polešovice
 (Uherské Hradiště)
Popovice
 (Uherské Hradiště)
Prakšice
 (Uherské Hradiště)
Rudice
 (Uherské Hradiště)
Salaš
 (Uherské Hradiště)
Slavkov
 (Uherské Hradiště)
Staré Hutě
 (Uherské Hradiště)
Staré Město
 (Uherské Hradiště)
Starý Hrozenkov
 (Uherské Hradiště)
Strání
 (Uherské Hradiště)
Stříbrnice
 (Uherské Hradiště)
Stupava
 (Uherské Hradiště)
Suchá Loz
 (Uherské Hradiště)
Šumice
 (Uherské Hradiště)
Sušice
 (Uherské Hradiště)
Svárov
 (Uherské Hradiště)
Topolná
 (Uherské Hradiště)
Traplice
 (Uherské Hradiště)
Tučapy
 (Uherské Hradiště)
Tupesy
 (Uherské Hradiště)
Uherské Hradiště
 (Uherské Hradiště)
Uherský Brod
 (Uherské Hradiště)
Uherský Ostroh
 (Uherské Hradiště)
Újezdec
 (Uherské Hradiště)
Vápenice
 (Uherské Hradiště)
Vážany
 (Uherské Hradiště)
Velehrad
 (Uherské Hradiště)
Veletiny
 (Uherské Hradiště)
Vlčnov
 (Uherské Hradiště)
Vyškovec
 (Uherské Hradiště)
Záhorovice
 (Uherské Hradiště)
Žítková
 (Uherské Hradiště)
Zlámanec
 (Uherské Hradiště)
Zlechov
 (Uherské Hradiště)

Uherské Hradiště: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v okrese Uherské Hradiště vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 67,4 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 53,2 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 24,1 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 24,0 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -58,4 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 2 67,4 Mb/s 13,0 dB -88,6 dBm
5,0
T-Mobile 2 53,2 Mb/s 24,0 dB -58,4 dBm
4,0
Vodafone 2 24,1 Mb/s 6,7 dB -89,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 16 30,1 Mb/s 15,7 dB -89,1 dBm
5,0
O2 16 29,3 Mb/s 14,6 dB -93,0 dBm
4,0
Vodafone 18 24,8 Mb/s 17,6 dB -92,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 9 34,6 Mb/s 17,5 dB -89,7 dBm
5,0
T-Mobile 14 32,2 Mb/s 15,5 dB -87,1 dBm
4,0
O2 13 28,8 Mb/s 17,5 dB -85,0 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Uherské Hradiště: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 76,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 530 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 47 867 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 36 380 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 76,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 11 487 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 530 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 47 346 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 32 073 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 67,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 15 273 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 557 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 46 752 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 46 752 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 45 848 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 45 848 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 46 024 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 46 024 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
47 867
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
36 380
Podíl vůči NGA: 76,0 %
Posun 100+ Mb/s
36 380
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Solidní pevné připojení
Mobilní vítěz: O2 · 67,4 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v okrese Uherské Hradiště aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (22). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (15), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Přenos dat.

FirmaTypy sítí
Aircraft Industries, a.s.
IČO 27174841
Jiné sítě
Centrum otevřená škola, příspěvková organizace
IČO 70956588
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
GEMNET s.r.o.
IČO 27663752
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
HAKMAN - elektromontáže s.r.o.
IČO 25538292
Jiné sítě
Ing. Libor Matuštík
IČO 68127251
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika
Kovové vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
4.10.2022 10:10 T-Mobile / 2G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod RX -47,0 dBm, C/I 28,3 dB 32524
4.10.2022 09:58 T-Mobile / 4G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod DL avg 53,2 Mb/s, medián 55,8 Mb/s, RSRP -58,4 dBm, SINR 24,0 dB 232284427
4.10.2022 09:52 O2 / 2G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod RX -47,0 dBm, C/I 28,3 dB 18576
4.10.2022 09:40 O2 / 4G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod DL avg 67,4 Mb/s, medián 71,4 Mb/s, RSRP -88,6 dBm, SINR 13,0 dB 232284616
4.10.2022 09:34 Vodafone / 2G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod RX -58,2 dBm, C/I 28,2 dB 46852
4.10.2022 09:22 Vodafone / 4G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod DL avg 24,1 Mb/s, medián 23,9 Mb/s, RSRP -89,6 dBm, SINR 6,7 dB 634882
23.10.2019 14:39 Vodafone / 2G Salaš, Salaš u Velehradu RX -58,4 dBm, C/I 28,2 dB 27501
23.10.2019 14:28 Vodafone / 4G Salaš, Salaš u Velehradu DL avg 17,9 Mb/s, medián 17,5 Mb/s, RSRP -82,4 dBm, SINR 16,7 dB 1183500
23.10.2019 13:57 Vodafone / 2G Stupava RX -54,9 dBm, C/I 28,2 dB 20095
23.10.2019 13:57 T-Mobile / 2G Stupava RX -75,3 dBm, C/I 28,1 dB 17143
23.10.2019 13:56 O2 / 2G Stupava RX -55,9 dBm, C/I 28,3 dB 28591
23.10.2019 13:45 Vodafone / 4G Stupava DL avg 62,2 Mb/s, medián 63,1 Mb/s, RSRP -80,8 dBm, SINR 28,1 dB 1167628

Obce s nejlepší průměrnou 4G rychlostí

Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.

ObecPrůměrná 4G rychlostPočet měřeníPoslední záznam
Bojkovice 80,6 Mb/s 2 12.7.2018
Stupava 59,4 Mb/s 3 23.10.2019
Uherské Hradiště 52,6 Mb/s 3 10.5.2018
Částkov 52,0 Mb/s 3 13.2.2019
Kunovice 48,2 Mb/s 3 4.10.2022
Hostětín 43,1 Mb/s 2 3.1.2019
Slavkov 36,1 Mb/s 3 2.3.2018
Jankovice 36,0 Mb/s 3 2.3.2018
Žítková 35,5 Mb/s 3 23.10.2019
Drslavice 35,0 Mb/s 2 25.1.2018
Vážany 33,0 Mb/s 3 18.1.2018
Medlovice 32,2 Mb/s 3 18.1.2018
Košíky 29,0 Mb/s 2 18.1.2019
Lopeník 26,5 Mb/s 3 14.1.2019
Veletiny 23,7 Mb/s 2 25.1.2018

Obce s nejlepším 2G RX level

Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.

ObecPrůměrný 2G RX levelPočet měřeníPoslední záznam
Kunovice -50,8 dBm 3 4.10.2022
Žítková -56,9 dBm 3 23.10.2019
Salaš -58,4 dBm 1 23.10.2019
Stupava -62,0 dBm 3 23.10.2019
Vápenice -70,8 dBm 3 23.10.2019
Hostějov -82,9 dBm 2 23.10.2019
Vyškovec -83,4 dBm 3 23.10.2019

Obce s nejvyšší dostupností 100+ Mb/s

Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.

Obec100+ Mb/sPodnikatelé Rok
Uherské Hradiště 5 365 140 2024
Uherský Brod 2 155 83 2024
Staré Město 2 094 35 2024
Kunovice 1 911 20 2024
Uherský Ostroh 1 219 16 2024
Ostrožská Nová Ves 1 158 12 2024
Buchlovice 962 12 2024
Boršice 842 2 2024
Polešovice 767 7 2024
Bánov 755 3 2024
Hluk 709 7 2024
Babice 668 3 2024
Jalubí 607 3 2024
Dolní Němčí 597 3 2024
Zlechov 589 4 2024

Obce s nejširší infrastrukturou NGA

Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.

ObecNGA / 30+ Mb/sPodnikateléRok
Uherské Hradiště 5 365 225 2024
Uherský Brod 4 699 189 2024
Staré Město 2 095 79 2024
Kunovice 1 911 45 2024
Hluk 1 634 16 2024
Uherský Ostroh 1 503 34 2024
Bojkovice 1 338 57 2024
Vlčnov 1 332 9 2024
Nivnice 1 216 9 2024
Strání 1 212 14 2024
Ostrožská Nová Ves 1 189 22 2024
Buchlovice 995 36 2024
Dolní Němčí 926 10 2024
Boršice 843 10 2024
Polešovice 796 14 2024

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Hlavní (Hluk) 258
Smraďavka (Buchlovice) 235
Dědina (Ostrožská Nová Ves) 175
Solná cesta (Uherské Hradiště) 171
Bezručova čtvrť (Bojkovice) 168
Vinohradská (Uherské Hradiště) 161
Průmyslová (Uherské Hradiště) 159
Nivnická (Dolní Němčí) 152
Revoluční (Uherské Hradiště) 135
1. máje (Uherské Hradiště) 133