Kunovice: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Kunovicích máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 4.10.2022. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází O2 s hodnotou 67,4 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 24,0 dB. V roce 2024 existovalo 1 911 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 1 911 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
6
Poslední záznam: 4.10.2022
O2 ~ rychlost 4G
67,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 13,0 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
53,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 24,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
24,1 Mb/s
Kvalita příjmu: 6,7 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Babice
 (Uherské Hradiště)
Bánov
 (Uherské Hradiště)
Bílovice
 (Uherské Hradiště)
Bojkovice
 (Uherské Hradiště)
Boršice
 (Uherské Hradiště)
Boršice u Blatnice
 (Uherské Hradiště)
Břestek
 (Uherské Hradiště)
Březolupy
 (Uherské Hradiště)
Březová
 (Uherské Hradiště)
Buchlovice
 (Uherské Hradiště)
Bystřice pod Lopeníkem
 (Uherské Hradiště)
Částkov
 (Uherské Hradiště)
Dolní Němčí
 (Uherské Hradiště)
Drslavice
 (Uherské Hradiště)
Hluk
 (Uherské Hradiště)
Horní Němčí
 (Uherské Hradiště)
Hostějov
 (Uherské Hradiště)
Hostětín
 (Uherské Hradiště)
Hradčovice
 (Uherské Hradiště)
Huštěnovice
 (Uherské Hradiště)
Jalubí
 (Uherské Hradiště)
Jankovice
 (Uherské Hradiště)
Kněžpole
 (Uherské Hradiště)
Komňa
 (Uherské Hradiště)
Korytná
 (Uherské Hradiště)
Košíky
 (Uherské Hradiště)
Kostelany nad Moravou
 (Uherské Hradiště)
Kudlovice
 (Uherské Hradiště)
Kunovice
 (Uherské Hradiště)
Lopeník
 (Uherské Hradiště)
Medlovice
 (Uherské Hradiště)
Mistřice
 (Uherské Hradiště)
Modrá
 (Uherské Hradiště)
Nedachlebice
 (Uherské Hradiště)
Nedakonice
 (Uherské Hradiště)
Nezdenice
 (Uherské Hradiště)
Nivnice
 (Uherské Hradiště)
Ořechov
 (Uherské Hradiště)
Ostrožská Lhota
 (Uherské Hradiště)
Ostrožská Nová Ves
 (Uherské Hradiště)
Osvětimany
 (Uherské Hradiště)
Pašovice
 (Uherské Hradiště)
Pitín
 (Uherské Hradiště)
Podolí
 (Uherské Hradiště)
Polešovice
 (Uherské Hradiště)
Popovice
 (Uherské Hradiště)
Prakšice
 (Uherské Hradiště)
Rudice
 (Uherské Hradiště)
Salaš
 (Uherské Hradiště)
Slavkov
 (Uherské Hradiště)
Staré Hutě
 (Uherské Hradiště)
Staré Město
 (Uherské Hradiště)
Starý Hrozenkov
 (Uherské Hradiště)
Strání
 (Uherské Hradiště)
Stříbrnice
 (Uherské Hradiště)
Stupava
 (Uherské Hradiště)
Suchá Loz
 (Uherské Hradiště)
Šumice
 (Uherské Hradiště)
Sušice
 (Uherské Hradiště)
Svárov
 (Uherské Hradiště)
Topolná
 (Uherské Hradiště)
Traplice
 (Uherské Hradiště)
Tučapy
 (Uherské Hradiště)
Tupesy
 (Uherské Hradiště)
Uherské Hradiště
 (Uherské Hradiště)
Uherský Brod
 (Uherské Hradiště)
Uherský Ostroh
 (Uherské Hradiště)
Újezdec
 (Uherské Hradiště)
Vápenice
 (Uherské Hradiště)
Vážany
 (Uherské Hradiště)
Velehrad
 (Uherské Hradiště)
Veletiny
 (Uherské Hradiště)
Vlčnov
 (Uherské Hradiště)
Vyškovec
 (Uherské Hradiště)
Záhorovice
 (Uherské Hradiště)
Žítková
 (Uherské Hradiště)
Zlámanec
 (Uherské Hradiště)
Zlechov
 (Uherské Hradiště)

Kunovice: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Kunovicích vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 67,4 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 53,2 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 24,1 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 24,0 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -58,4 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Kunovicích přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 2 67,4 Mb/s 13,0 dB -88,6 dBm
5,0
T-Mobile 2 53,2 Mb/s 24,0 dB -58,4 dBm
4,0
Vodafone 2 24,1 Mb/s 6,7 dB -89,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Kunovice: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Kunovicích na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Kunovicích vám pomůže více než 20 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Kunovic (okrese Uherské Hradiště) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 911 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 1 911 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 100,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 0 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 20 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 903 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 1 427 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 75,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 476 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 19 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 903 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 903 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 888 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 888 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 1 880 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 880 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
1 911
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
1 911
Podíl vůči NGA: 100,0 %
Posun 100+ Mb/s
1 911
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: O2 · 67,4 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Kunovicích v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v Kunovicích aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (3). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (2), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Komunikační služby.

FirmaTypy sítí
Aircraft Industries, a.s.
IČO 27174841
Jiné sítě
LMnet, s.r.o.
IČO 29300398
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
LMnet.cz, s.r.o.
IČO 08195382
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
4.10.2022 10:10 T-Mobile / 2G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod RX -47,0 dBm, C/I 28,3 dB 32524
4.10.2022 09:58 T-Mobile / 4G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod DL avg 53,2 Mb/s, medián 55,8 Mb/s, RSRP -58,4 dBm, SINR 24,0 dB 232284427
4.10.2022 09:52 O2 / 2G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod RX -47,0 dBm, C/I 28,3 dB 18576
4.10.2022 09:40 O2 / 4G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod DL avg 67,4 Mb/s, medián 71,4 Mb/s, RSRP -88,6 dBm, SINR 13,0 dB 232284616
4.10.2022 09:34 Vodafone / 2G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod RX -58,2 dBm, C/I 28,2 dB 46852
4.10.2022 09:22 Vodafone / 4G Kunovice, Kunovice u Uherského Hradiště, Kunovice-průmyslový obvod DL avg 24,1 Mb/s, medián 23,9 Mb/s, RSRP -89,6 dBm, SINR 6,7 dB 634882

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Kunovicích zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Lidická 126
V Humnech 97
Osvobození 94
Na Zelničkách 73
Ve Strhanci 70
Na Bělince 65
Olšavní 60
Potočná 59
Šlerkova 59
Na Řádku 58