Velké Březno: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Velkém Březně máme k dispozici 24 měření s posledním záznamem k 24.4.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 43,7 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu T-Mobile s čistotou kolem 20,8 dB. V roce 2024 existovalo 841 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 832 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
24
Poslední záznam: 24.4.2023
O2 ~ rychlost 4G
4,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 15,1 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
32,9 Mb/s
Kvalita příjmu: 20,8 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
43,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 9,3 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Chabařovice
 (Ústí nad Labem)
Chlumec
 (Ústí nad Labem)
Chuderov
 (Ústí nad Labem)
Dolní Zálezly
 (Ústí nad Labem)
Habrovany
 (Ústí nad Labem)
Homole u Panny
 (Ústí nad Labem)
Libouchec
 (Ústí nad Labem)
Malé Březno
 (Ústí nad Labem)
Malečov
 (Ústí nad Labem)
Petrovice
 (Ústí nad Labem)
Povrly
 (Ústí nad Labem)
Přestanov
 (Ústí nad Labem)
Řehlovice
 (Ústí nad Labem)
Ryjice
 (Ústí nad Labem)
Stebno
 (Ústí nad Labem)
Tašov
 (Ústí nad Labem)
Telnice
 (Ústí nad Labem)
Tisá
 (Ústí nad Labem)
Trmice
 (Ústí nad Labem)
Ústí nad Labem
 (Ústí nad Labem)
Velké Březno
 (Ústí nad Labem)
Velké Chvojno
 (Ústí nad Labem)
Zubrnice
 (Ústí nad Labem)

Velké Březno: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Velkém Březně vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 43,7 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 32,9 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 4,5 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 20,8 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -62,8 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Velkém Březně přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 43,7 Mb/s 9,3 dB -77,1 dBm
5,0
T-Mobile 2 32,9 Mb/s 20,8 dB -62,8 dBm
4,0
O2 2 4,5 Mb/s 15,1 dB -64,8 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 3 62,5 Mb/s 13,7 dB -99,3 dBm
5,0
Vodafone 4 56,8 Mb/s 11,7 dB -89,5 dBm
4,0
O2 2 — — —
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 48,0 Mb/s 4,4 dB -96,1 dBm
5,0
O2 2 45,8 Mb/s 5,2 dB -95,9 dBm
4,0
Vodafone 2 21,5 Mb/s -6,4 dB -107,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 1 22,7 Mb/s 10,3 dB -82,6 dBm
5,0
T-Mobile 1 19,7 Mb/s 9,0 dB -93,6 dBm
4,0
Vodafone 1 19,1 Mb/s 18,5 dB -88,5 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Velké Březno: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Velkém Březně na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 98,9 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Velkém Březně vám pomůže více než 13 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Velkému Březnu zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Velkého Března (okrese Ústí nad Labem) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 841 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 832 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 98,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 9 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 13 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 839 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 830 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 98,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 9 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 15 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 818 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 818 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 811 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 811 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 789 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 789 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
841
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
832
Podíl vůči NGA: 98,9 %
Posun 100+ Mb/s
832
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 43,7 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Velkém Březně v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v Velkém Březně aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (2). V evidenci se vedle optiky objevují hlavně bezdrát. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet.

FirmaTypy sítí
Healthy s.r.o.
IČO 27288528
Jiné sítě
Michal Kolman
IČO 69900124
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
24.4.2023 11:52 T-Mobile / 2G Velké Březno RX -69,6 dBm, C/I 27,8 dB 22052
24.4.2023 11:40 T-Mobile / 4G Velké Březno DL avg 32,9 Mb/s, medián 31,2 Mb/s, RSRP -62,8 dBm, SINR 20,8 dB 107343628
24.4.2023 11:34 Vodafone / 2G Velké Březno RX -47,0 dBm, C/I 28,3 dB 22532
24.4.2023 11:21 Vodafone / 4G Velké Březno DL avg 43,7 Mb/s, medián 44,2 Mb/s, RSRP -77,1 dBm, SINR 9,3 dB 909316
24.4.2023 11:15 O2 / 2G Velké Březno RX -69,7 dBm, C/I 26,1 dB 40084
24.4.2023 11:03 O2 / 4G Velké Březno DL avg 4,5 Mb/s, medián 4,4 Mb/s, RSRP -64,8 dBm, SINR 15,1 dB 107343617
6.5.2021 11:34 Vodafone / 2G Velké Březno RX -49,6 dBm, C/I 28,1 dB 909316
6.5.2021 11:22 Vodafone / 4G Velké Březno DL avg 41,0 Mb/s, medián 41,1 Mb/s, RSRP -93,2 dBm, SINR 7,2 dB 909313
6.5.2021 11:17 T-Mobile / 2G Velké Březno RX -72,8 dBm, C/I 27,5 dB 22052
6.5.2021 11:05 T-Mobile / 4G Velké Březno DL avg 62,5 Mb/s, medián 67,9 Mb/s, RSRP -99,3 dBm, SINR 13,7 dB 105042198
6.5.2021 10:59 O2 / 2G Velké Březno RX -73,0 dBm, C/I 26,0 dB 40140
6.5.2021 10:31 O2 / 2G Velké Březno RX -68,3 dBm, C/I 25,6 dB 105042267

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Velkém Březně zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Litoměřická 207
Děčínská 54
Na Výsluní 50
Pod Vartou 38
Tovární 29
Mlýnská 26
Ústecká 20
Na Vyhlídce 18
Zahradní 17
Hraničářská 16