Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Povrlech máme k dispozici 25 měření s posledním záznamem k 5.4.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 7,3 Mb/s, což ukazuje na celkově slabší mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 6,3 dB. V roce 2024 existovalo 949 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 892 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Povrlech vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 7,3 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 4,9 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 2,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 6,3 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -97,7 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Povrlech přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 4 | 7,3 Mb/s | 6,3 dB | -97,7 dBm | 5,0 |
| O2 | 3 | 4,9 Mb/s | 2,8 dB | -101,8 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 4 | 2,6 Mb/s | -2,5 dB | -109,7 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 | 1 | 6,4 Mb/s | 10,0 dB | -106,0 dBm | 5,0 |
| Vodafone | 1 | 5,5 Mb/s | 7,4 dB | -102,9 dBm | 4,0 |
| T-Mobile | 3 | 5,1 Mb/s | 5,6 dB | -110,5 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| T-Mobile | 1 | 7,1 Mb/s | 1,3 dB | -114,6 dBm | 5,0 |
| Vodafone | 1 | 4,3 Mb/s | 3,9 dB | -108,9 dBm | 4,0 |
| O2 | 1 | 3,3 Mb/s | -2,5 dB | -115,1 dBm | 3,5 |
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 2 | 39,3 Mb/s | 25,4 dB | -75,0 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 30,2 Mb/s | 21,1 dB | -80,2 dBm | 4,0 |
| O2 | 2 | 29,8 Mb/s | 19,3 dB | -81,2 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Povrlech na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 94,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Povrlech vám pomůže více než 13 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Povrlům zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Povrlů (okrese Ústí nad Labem) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 949 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 892 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 94,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 57 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 13 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 031 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 894 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 86,7 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 137 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 13 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 022 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 022 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 013 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 013 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 006 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 006 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Povrlech v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 5.4.2023 13:28 | O2 / 4G | Povrly, Mírkov, Povrly | DL avg 4,9 Mb/s, medián 5,0 Mb/s, RSRP -101,8 dBm, SINR 2,8 dB | 107333377 |
| 17.2.2023 10:57 | Vodafone / 2G | Povrly, Mírkov, Povrly | RX -67,2 dBm, C/I 28,2 dB | 18744 |
| 17.2.2023 10:45 | Vodafone / 4G | Povrly, Mírkov, Povrly | DL avg 12,4 Mb/s, medián 13,3 Mb/s, RSRP -91,7 dBm, SINR 9,6 dB | 882699 |
| 17.2.2023 10:40 | O2 / 2G | Povrly, Mírkov, Povrly | RX -84,7 dBm, C/I 27,2 dB | 40073 |
| 17.2.2023 10:23 | T-Mobile / 2G | Povrly, Mírkov, Povrly | RX -86,2 dBm, C/I 27,7 dB | 22038 |
| 17.2.2023 10:11 | T-Mobile / 4G | Povrly, Mírkov, Povrly | DL avg 0,9 Mb/s, medián 0,8 Mb/s, RSRP -106,1 dBm, SINR -4,4 dB | 21316 |
| 16.2.2023 10:35 | T-Mobile / 2G | Povrly, Roztoky nad Labem, Roztoky, Povrly | RX -83,6 dBm, C/I 27,1 dB | 25287 |
| 16.2.2023 10:23 | T-Mobile / 4G | Povrly, Roztoky nad Labem, Roztoky, Povrly | DL avg 4,3 Mb/s, medián 4,4 Mb/s, RSRP -113,3 dBm, SINR -0,6 dB | 105042189 |
| 16.2.2023 10:17 | O2 / 2G | Povrly, Roztoky nad Labem, Roztoky, Povrly | RX -84,8 dBm, C/I 23,3 dB | 40139 |
| 16.2.2023 10:16 | Vodafone / 2G | Povrly, Roztoky nad Labem, Roztoky, Povrly | RX -84,7 dBm, C/I 27,0 dB | 18744 |
| 16.2.2023 10:04 | Vodafone / 4G | Povrly, Roztoky nad Labem, Roztoky, Povrly | DL avg 2,2 Mb/s, medián 2,0 Mb/s, RSRP -103,7 dBm, SINR 2,9 dB | 139532 |
| 22.5.2020 10:36 | T-Mobile / 4G | Povrly, Mírkov, Povrly | DL avg 4,3 Mb/s, medián 4,5 Mb/s, RSRP -114,7 dBm, SINR 0,2 dB | 105090829 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Povrlech zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Na Panském | 79 |
| U Stadionu | 58 |
| Lužecká | 51 |
| Mírová | 44 |
| Ústecká | 42 |
| Labská | 41 |
| Hutnická | 34 |
| Sídliště II | 34 |
| Český Bukov | 29 |
| Sídliště I | 24 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné