Louny: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Lounech máme k dispozici 12 měření s posledním záznamem k 20.4.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází O2 s hodnotou 35,2 Mb/s, což ukazuje na slušné datové připojení. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 7,7 dB. V roce 2024 existovalo 3 890 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 3 810 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
12
Poslední záznam: 20.4.2023
O2 ~ rychlost 4G
35,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 7,7 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
33,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 7,1 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
18,5 Mb/s
Kvalita příjmu: -3,5 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bitozeves
 (Louny)
Blatno
 (Louny)
Blažim
 (Louny)
Blšany
 (Louny)
Blšany u Loun
 (Louny)
Brodec
 (Louny)
Břvany
 (Louny)
Čeradice
 (Louny)
Černčice
 (Louny)
Chlumčany
 (Louny)
Chožov
 (Louny)
Chraberce
 (Louny)
Cítoliby
 (Louny)
Deštnice
 (Louny)
Dobroměřice
 (Louny)
Domoušice
 (Louny)
Holedeč
 (Louny)
Hříškov
 (Louny)
Hřivice
 (Louny)
Jimlín
 (Louny)
Koštice
 (Louny)
Kozly
 (Louny)
Krásný Dvůr
 (Louny)
Kryry
 (Louny)
Lenešice
 (Louny)
Libčeves
 (Louny)
Liběšice
 (Louny)
Libočany
 (Louny)
Libořice
 (Louny)
Lipno
 (Louny)
Lišany
 (Louny)
Líšťany
 (Louny)
Louny
 (Louny)
Lubenec
 (Louny)
Měcholupy
 (Louny)
Nepomyšl
 (Louny)
Nová Ves
 (Louny)
Nové Sedlo
 (Louny)
Obora
 (Louny)
Očihov
 (Louny)
Opočno
 (Louny)
Panenský Týnec
 (Louny)
Peruc
 (Louny)
Petrohrad
 (Louny)
Pnětluky
 (Louny)
Počedělice
 (Louny)
Podbořanský Rohozec
 (Louny)
Podbořany
 (Louny)
Postoloprty
 (Louny)
Raná
 (Louny)
Ročov
 (Louny)
Slavětín
 (Louny)
Smolnice
 (Louny)
Staňkovice
 (Louny)
Toužetín
 (Louny)
Tuchořice
 (Louny)
Úherce
 (Louny)
Velemyšleves
 (Louny)
Veltěže
 (Louny)
Vinařice
 (Louny)
Vrbno nad Lesy
 (Louny)
Vroutek
 (Louny)
Vršovice
 (Louny)
Výškov
 (Louny)
Zálužice
 (Louny)
Žatec
 (Louny)
Zbrašín
 (Louny)
Želkovice
 (Louny)
Žerotín
 (Louny)
Žiželice
 (Louny)

Louny: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Lounech vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost O2 s naměřenou rychlostí 35,2 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 33,5 Mb/s a třetí příčku drží Vodafone s průměrnou rychlostí 18,5 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 7,7 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -81,6 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Lounech přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 2 35,2 Mb/s 7,7 dB -99,0 dBm
5,0
T-Mobile 2 33,5 Mb/s 7,1 dB -81,6 dBm
4,0
Vodafone 2 18,5 Mb/s -3,5 dB -98,8 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 45,8 Mb/s 13,6 dB -85,0 dBm
5,0
T-Mobile 2 45,7 Mb/s 19,9 dB -76,6 dBm
4,0
O2 2 34,3 Mb/s 23,1 dB -71,8 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Louny: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Lounech na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 97,9 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Lounech vám pomůže více než 97 firem, které zde působí. Zbývá si ověřit, které varianty optického a moderního vysokorychlostního připojení (FTTH, FTTB, FTTC, HFC a Metro Ethernet) jsou na vaší adresu přivedeny a dostupné jako přípojka do domu či bytu

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Loun (okrese Louny) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 890 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 3 810 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 97,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 80 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 97 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 881 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 2 880 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 74,2 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 1 001 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 91 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 996 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 3 996 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 986 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 3 986 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 3 963 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 3 963 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
3 890
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
3 810
Podíl vůči NGA: 97,9 %
Posun 100+ Mb/s
3 810
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: O2 · 35,2 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Lounech v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v Lounech aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (1). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (1), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet.

FirmaTypy sítí
Luminet s.r.o.
IČO 24695734
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
20.4.2023 11:53 O2 / 2G Louny, Smetanova-Pudlovská RX -69,0 dBm, C/I 25,9 dB 15679
20.4.2023 11:41 O2 / 4G Louny, Smetanova-Pudlovská DL avg 35,2 Mb/s, medián 36,1 Mb/s, RSRP -99,0 dBm, SINR 7,7 dB 115203016
20.4.2023 11:33 Vodafone / 2G Louny, Nemocnice, Louny RX -72,2 dBm, C/I 26,3 dB 33692
20.4.2023 11:21 Vodafone / 4G Louny, Nemocnice, Louny DL avg 18,5 Mb/s, medián 18,6 Mb/s, RSRP -98,8 dBm, SINR -3,5 dB 707590
20.4.2023 11:14 T-Mobile / 2G Louny, Smetanova-Pudlovská RX -67,4 dBm, C/I 27,7 dB 25754
20.4.2023 11:01 T-Mobile / 4G Louny, Smetanova-Pudlovská DL avg 33,5 Mb/s, medián 32,7 Mb/s, RSRP -81,6 dBm, SINR 7,1 dB 115202837
16.3.2018 13:13 T-Mobile / 4G Louny, Březinka, Louny DL avg 53,0 Mb/s, medián 53,9 Mb/s, RSRP -77,4 dBm, SINR 17,7 dB 115213068
16.3.2018 12:56 O2 / 4G Louny, Březinka, Louny DL avg 33,0 Mb/s, medián 34,8 Mb/s, RSRP -69,8 dBm, SINR 21,6 dB 115213057
16.3.2018 12:36 Vodafone / 4G Louny, Březinka, Louny DL avg 22,4 Mb/s, medián 22,8 Mb/s, RSRP -86,4 dBm, SINR 3,7 dB 706306
30.1.2018 13:55 Vodafone / 4G Louny, Louny-střed DL avg 69,1 Mb/s, medián 73,1 Mb/s, RSRP -83,6 dBm, SINR 23,4 dB 707075
30.1.2018 13:38 O2 / 4G Louny, Louny-střed DL avg 35,5 Mb/s, medián 36,6 Mb/s, RSRP -73,8 dBm, SINR 24,5 dB 115205378
30.1.2018 13:19 T-Mobile / 4G Louny, Louny-střed DL avg 38,4 Mb/s, medián 39,4 Mb/s, RSRP -75,8 dBm, SINR 22,1 dB 115205389

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Lounech zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Husova 87
Čeňka Zemana 57
5. května 52
Fűgnerova 52
Poděbradova 52
Přemyslovců 50
Kpt. Nálepky 44
Slovenského národního povstání 43
Čs. armády 41
V Domcích 41