Chožov: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Chožově máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 21.3.2018. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 88,8 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 29,3 dB. V roce 2024 existovalo 300 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 277 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
6
Poslední záznam: 21.3.2018
O2 ~ rychlost 4G
28,7 Mb/s
Kvalita příjmu: 20,1 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
88,8 Mb/s
Kvalita příjmu: 20,1 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
49,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 29,3 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bitozeves
 (Louny)
Blatno
 (Louny)
Blažim
 (Louny)
Blšany
 (Louny)
Blšany u Loun
 (Louny)
Brodec
 (Louny)
Břvany
 (Louny)
Čeradice
 (Louny)
Černčice
 (Louny)
Chlumčany
 (Louny)
Chožov
 (Louny)
Chraberce
 (Louny)
Cítoliby
 (Louny)
Deštnice
 (Louny)
Dobroměřice
 (Louny)
Domoušice
 (Louny)
Holedeč
 (Louny)
Hříškov
 (Louny)
Hřivice
 (Louny)
Jimlín
 (Louny)
Koštice
 (Louny)
Kozly
 (Louny)
Krásný Dvůr
 (Louny)
Kryry
 (Louny)
Lenešice
 (Louny)
Libčeves
 (Louny)
Liběšice
 (Louny)
Libočany
 (Louny)
Libořice
 (Louny)
Lipno
 (Louny)
Lišany
 (Louny)
Líšťany
 (Louny)
Louny
 (Louny)
Lubenec
 (Louny)
Měcholupy
 (Louny)
Nepomyšl
 (Louny)
Nová Ves
 (Louny)
Nové Sedlo
 (Louny)
Obora
 (Louny)
Očihov
 (Louny)
Opočno
 (Louny)
Panenský Týnec
 (Louny)
Peruc
 (Louny)
Petrohrad
 (Louny)
Pnětluky
 (Louny)
Počedělice
 (Louny)
Podbořanský Rohozec
 (Louny)
Podbořany
 (Louny)
Postoloprty
 (Louny)
Raná
 (Louny)
Ročov
 (Louny)
Slavětín
 (Louny)
Smolnice
 (Louny)
Staňkovice
 (Louny)
Toužetín
 (Louny)
Tuchořice
 (Louny)
Úherce
 (Louny)
Velemyšleves
 (Louny)
Veltěže
 (Louny)
Vinařice
 (Louny)
Vrbno nad Lesy
 (Louny)
Vroutek
 (Louny)
Vršovice
 (Louny)
Výškov
 (Louny)
Zálužice
 (Louny)
Žatec
 (Louny)
Zbrašín
 (Louny)
Želkovice
 (Louny)
Žerotín
 (Louny)
Žiželice
 (Louny)

Chožov: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Chožově vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 88,8 Mb/s, následovaná operátorem Vodafone s rychlostí 49,4 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 28,7 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 29,3 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe Vodafone s úrovní -76,9 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Chožově přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 88,8 Mb/s 20,1 dB -96,6 dBm
5,0
Vodafone 2 49,4 Mb/s 29,3 dB -76,9 dBm
4,0
O2 2 28,7 Mb/s 20,1 dB -82,5 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Chožov: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Chožově na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 92,3 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Chožově vám pomůže více než 5 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Chožovu zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Chožova (okrese Louny) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 300 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 277 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 92,3 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 23 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 300 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 254 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 84,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 46 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 5 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 299 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 299 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 300 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 300 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 299 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 299 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
300
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
277
Podíl vůči NGA: 92,3 %
Posun 100+ Mb/s
277
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 88,8 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Chožově v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
21.3.2018 14:04 O2 / 4G Chožov DL avg 21,9 Mb/s, medián 24,5 Mb/s, RSRP -82,7 dBm, SINR 18,2 dB 115320577
21.3.2018 13:47 T-Mobile / 4G Chožov DL avg 91,3 Mb/s, medián 94,8 Mb/s, RSRP -94,6 dBm, SINR 22,8 dB 115320598
21.3.2018 13:30 Vodafone / 4G Chožov DL avg 46,8 Mb/s, medián 47,7 Mb/s, RSRP -71,4 dBm, SINR 29,4 dB 180749
20.3.2018 15:01 T-Mobile / 4G Chožov, Třtěno DL avg 86,2 Mb/s, medián 89,0 Mb/s, RSRP -98,5 dBm, SINR 17,3 dB 115320598
20.3.2018 14:44 O2 / 4G Chožov, Třtěno DL avg 35,6 Mb/s, medián 38,5 Mb/s, RSRP -82,3 dBm, SINR 21,9 dB 115320577
20.3.2018 14:28 Vodafone / 4G Chožov, Třtěno DL avg 52,0 Mb/s, medián 52,3 Mb/s, RSRP -82,3 dBm, SINR 29,1 dB 1205004

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Chožově zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Žádná data.