Mobilní data, tarify a pevný internet v okrese Praha-západ

V jednotlivých obcích okresu Praha-západ bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 278 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.

Celkem měření
278
Poslední záznam: 28.2.2024
O2 ~ rychlost 4G
13,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 8,3 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
72,9 Mb/s
Kvalita příjmu: 25,4 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
87,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 16,7 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bojanovice
 (Praha-západ)
Bratřínov
 (Praha-západ)
Březová-Oleško
 (Praha-západ)
Buš
 (Praha-západ)
Černolice
 (Praha-západ)
Černošice
 (Praha-západ)
Červený Újezd
 (Praha-západ)
Choteč
 (Praha-západ)
Chrášťany
 (Praha-západ)
Chýně
 (Praha-západ)
Chýnice
 (Praha-západ)
Číčovice
 (Praha-západ)
Čisovice
 (Praha-západ)
Davle
 (Praha-západ)
Dobříč
 (Praha-západ)
Dobřichovice
 (Praha-západ)
Dobrovíz
 (Praha-západ)
Dolní Břežany
 (Praha-západ)
Drahelčice
 (Praha-západ)
Holubice
 (Praha-západ)
Horoměřice
 (Praha-západ)
Hostivice
 (Praha-západ)
Hradištko
 (Praha-západ)
Hvozdnice
 (Praha-západ)
Jeneč
 (Praha-západ)
Jesenice
 (Praha-západ)
Jílové u Prahy
 (Praha-západ)
Jíloviště
 (Praha-západ)
Jinočany
 (Praha-západ)
Kamenný Přívoz
 (Praha-západ)
Karlík
 (Praha-západ)
Klínec
 (Praha-západ)
Kněževes
 (Praha-západ)
Kosoř
 (Praha-západ)
Kytín
 (Praha-západ)
Lety
 (Praha-západ)
Libčice nad Vltavou
 (Praha-západ)
Libeř
 (Praha-západ)
Lichoceves
 (Praha-západ)
Líšnice
 (Praha-západ)
Měchenice
 (Praha-západ)
Mníšek pod Brdy
 (Praha-západ)
Nučice
 (Praha-západ)
Ohrobec
 (Praha-západ)
Okoř
 (Praha-západ)
Okrouhlo
 (Praha-západ)
Ořech
 (Praha-západ)
Petrov
 (Praha-západ)
Pohoří
 (Praha-západ)
Průhonice
 (Praha-západ)
Psáry
 (Praha-západ)
Ptice
 (Praha-západ)
Řevnice
 (Praha-západ)
Řitka
 (Praha-západ)
Roblín
 (Praha-západ)
Roztoky
 (Praha-západ)
Rudná
 (Praha-západ)
Slapy
 (Praha-západ)
Statenice
 (Praha-západ)
Štěchovice
 (Praha-západ)
Středokluky
 (Praha-západ)
Svrkyně
 (Praha-západ)
Tachlovice
 (Praha-západ)
Třebotov
 (Praha-západ)
Trnová
 (Praha-západ)
Tuchoměřice
 (Praha-západ)
Tursko
 (Praha-západ)
Úholičky
 (Praha-západ)
Úhonice
 (Praha-západ)
Únětice
 (Praha-západ)
Velké Přílepy
 (Praha-západ)
Vestec
 (Praha-západ)
Vonoklasy
 (Praha-západ)
Vrané nad Vltavou
 (Praha-západ)
Všenory
 (Praha-západ)
Zahořany
 (Praha-západ)
Zbuzany
 (Praha-západ)
Zlatníky-Hodkovice
 (Praha-západ)
Zvole
 (Praha-západ)

Praha-západ: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v okrese Praha-západ vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 87,2 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 72,9 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 13,0 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 25,4 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -68,1 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 1 87,2 Mb/s 16,7 dB -74,0 dBm
5,0
T-Mobile 1 72,9 Mb/s 25,4 dB -68,1 dBm
4,0
O2 1 13,0 Mb/s 8,3 dB -102,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 7 61,0 Mb/s 13,1 dB -78,3 dBm
5,0
O2 6 55,7 Mb/s 8,7 dB -91,4 dBm
4,0
T-Mobile 6 44,4 Mb/s 6,2 dB -89,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 18 42,4 Mb/s 13,3 dB -93,3 dBm
5,0
O2 13 35,2 Mb/s 7,2 dB -94,3 dBm
4,0
T-Mobile 15 31,8 Mb/s 8,1 dB -94,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 9 42,8 Mb/s 13,0 dB -94,2 dBm
5,0
O2 9 27,6 Mb/s 7,9 dB -94,6 dBm
4,0
T-Mobile 9 23,5 Mb/s 13,3 dB -88,2 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 11 32,2 Mb/s 7,5 dB -93,3 dBm
5,0
Vodafone 11 27,0 Mb/s 16,5 dB -94,6 dBm
4,0
T-Mobile 10 22,0 Mb/s 10,2 dB -89,8 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 20 45,7 Mb/s 14,1 dB -88,6 dBm
5,0
Vodafone 26 37,3 Mb/s 15,3 dB -89,9 dBm
4,0
T-Mobile 26 28,1 Mb/s 13,0 dB -91,3 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 23 35,1 Mb/s 15,3 dB -83,4 dBm
5,0
O2 28 25,5 Mb/s 13,5 dB -80,9 dBm
4,0
Vodafone 28 23,5 Mb/s 13,4 dB -87,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Praha-západ: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 81,9 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 881 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 59 766 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 48 920 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 81,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 10 846 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 881 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 60 540 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 47 700 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 78,8 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 12 840 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 907 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 56 863 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 56 863 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 58 802 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 58 802 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 58 032 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 58 032 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
59 766
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
48 920
Podíl vůči NGA: 81,9 %
Posun 100+ Mb/s
48 920
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 87,2 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v okrese Praha-západ aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (27). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (19), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Přenos dat.

FirmaTypy sítí
2 connect a.s.
IČO 29007542
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
AGINET s.r.o.
IČO 26200023
Jiné sítě
Allstar Net Mirošovice s.r.o.
IČO 07471785
Bezdrát, Jiné sítě, Optika
Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Allstar Net Mnichovice s.r.o.
IČO 07471190
Bezdrát, Jiné sítě, Optika
Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Allstar Net Mukařov s.r.o.
IČO 07470096
Bezdrát, Jiné sítě, Optika
Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
28.2.2024 12:07 Vodafone / 4G Měchenice DL avg 87,2 Mb/s, medián 87,6 Mb/s, RSRP -74,0 dBm, SINR 16,7 dB 574728
28.2.2024 11:51 T-Mobile / 4G Měchenice DL avg 72,9 Mb/s, medián 73,5 Mb/s, RSRP -68,1 dBm, SINR 25,4 dB 232921869
28.2.2024 11:35 O2 / 4G Měchenice DL avg 13,0 Mb/s, medián 4,7 Mb/s, RSRP -102,6 dBm, SINR 8,3 dB 232922097
27.12.2023 12:14 O2 / 4G Dolní Břežany DL avg 117,9 Mb/s, medián 120,4 Mb/s, RSRP -65,5 dBm, SINR 21,2 dB 155261797
27.12.2023 11:39 Vodafone / 4G Dolní Břežany DL avg 96,4 Mb/s, medián 98,0 Mb/s, RSRP -74,1 dBm, SINR 13,3 dB 1452546
14.12.2023 10:16 Vodafone / 4G Jesenice, Jesenice u Prahy DL avg 85,3 Mb/s, medián 90,5 Mb/s, RSRP -78,8 dBm, SINR 20,8 dB 471558
14.12.2023 09:49 T-Mobile / 4G Jesenice, Jesenice u Prahy DL avg 69,8 Mb/s, medián 69,3 Mb/s, RSRP -90,6 dBm, SINR 8,2 dB 29030679
14.9.2023 11:42 O2 / 4G Dolní Břežany, Lhota u Dolních Břežan, Lhota, Dolní Břežany DL avg 21,5 Mb/s, medián 21,6 Mb/s, RSRP -119,6 dBm, SINR -3,3 dB 155261807
14.9.2023 11:26 T-Mobile / 4G Dolní Břežany, Lhota u Dolních Břežan, Lhota, Dolní Břežany DL avg 31,0 Mb/s, medián 31,6 Mb/s, RSRP -75,2 dBm, SINR 9,1 dB 33549068
14.9.2023 11:06 Vodafone / 4G Dolní Břežany, Lhota u Dolních Břežan, Lhota, Dolní Břežany DL avg 26,1 Mb/s, medián 27,0 Mb/s, RSRP -64,8 dBm, SINR 10,6 dB 1324044
19.7.2023 11:50 O2 / 4G Mníšek pod Brdy, Mníšek pod Brdy-u nádraží DL avg 37,2 Mb/s, medián 38,2 Mb/s, RSRP -95,2 dBm, SINR 5,9 dB 233011557
19.7.2023 11:33 T-Mobile / 4G Mníšek pod Brdy, Mníšek pod Brdy-u nádraží DL avg 3,6 Mb/s, medián 3,8 Mb/s, RSRP -95,8 dBm, SINR -3,7 dB 232970508

Obce s nejlepší průměrnou 4G rychlostí

Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.

ObecPrůměrná 4G rychlostPočet měřeníPoslední záznam
Horoměřice 73,1 Mb/s 3 11.12.2020
Štěchovice 55,8 Mb/s 26 21.11.2022
Měchenice 55,7 Mb/s 6 28.2.2024
Libčice nad Vltavou 52,8 Mb/s 6 20.12.2021
Únětice 48,8 Mb/s 2 22.6.2022
Úhonice 46,8 Mb/s 5 29.7.2022
Roblín 45,9 Mb/s 3 20.11.2018
Dolní Břežany 45,6 Mb/s 7 27.12.2023
Kněževes 45,4 Mb/s 6 9.4.2019
Okrouhlo 43,7 Mb/s 3 30.6.2021
Davle 43,0 Mb/s 3 21.6.2019
Vonoklasy 42,2 Mb/s 2 15.3.2018
Jinočany 39,6 Mb/s 3 29.11.2022
Jesenice 39,4 Mb/s 21 14.12.2023
Libeř 37,9 Mb/s 4 12.12.2018

Obce s nejlepším 2G RX level

Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.

ObecPrůměrný 2G RX levelPočet měřeníPoslední záznam
Bratřínov -80,3 dBm 2 3.1.2020
Okoř -82,2 dBm 3 3.1.2020

Obce s nejvyšší dostupností 100+ Mb/s

Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.

Obec100+ Mb/sPodnikatelé Rok
Černošice 3 011 25 2024
Jesenice 2 863 59 2024
Hostivice 2 372 39 2024
Mníšek pod Brdy 1 768 19 2024
Roztoky 1 719 28 2024
Rudná 1 574 26 2024
Jílové u Prahy 1 563 32 2024
Dolní Břežany 1 478 21 2024
Psáry 1 441 23 2024
Horoměřice 1 289 20 2024
Vrané nad Vltavou 1 196 15 2024
Kamenný Přívoz 1 195 12 2024
Březová-Oleško 1 139 14 2024
Chýně 1 119 18 2024
Velké Přílepy 1 061 17 2024

Obce s nejširší infrastrukturou NGA

Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.

ObecNGA / 30+ Mb/sPodnikateléRok
Černošice 3 371 39 2024
Jesenice 2 868 107 2024
Roztoky 2 436 56 2024
Hostivice 2 373 62 2024
Hradištko 2 345 29 2024
Mníšek pod Brdy 2 032 45 2024
Psáry 1 948 47 2024
Jílové u Prahy 1 853 72 2024
Dolní Břežany 1 641 36 2024
Rudná 1 574 40 2024
Řevnice 1 437 11 2024
Horoměřice 1 289 28 2024
Kamenný Přívoz 1 278 31 2024
Březová-Oleško 1 218 30 2024
Vrané nad Vltavou 1 199 23 2024

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Rymaně (Mníšek pod Brdy) 308
Masarykova (Rudná) 239
Stříbrná Lhota (Mníšek pod Brdy) 208
Montana (Všenory) 206
V Hlubokém (Nučice) 156
Budějovická (Jesenice) 145
Dvořákova (Velké Přílepy) 116
Hlavní (Březová-Oleško) 108
Litovická (Hostivice) 108
Dr. Janského (Černošice) 105