Mobilní data, tarify a pevný internet v okrese Rokycany

V jednotlivých obcích okresu Rokycany bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 267 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.

Celkem měření
267
Poslední záznam: 16.1.2024
O2 ~ rychlost 4G
15,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 15,9 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
12,5 Mb/s
Kvalita příjmu: 19,0 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
89,0 Mb/s
Kvalita příjmu: 18,1 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bezděkov
 (Rokycany)
Břasy
 (Rokycany)
Březina
 (Rokycany)
Bujesily
 (Rokycany)
Bušovice
 (Rokycany)
Cekov
 (Rokycany)
Cheznovice
 (Rokycany)
Chlum
 (Rokycany)
Chomle
 (Rokycany)
Čilá
 (Rokycany)
Dobřív
 (Rokycany)
Drahoňův Újezd
 (Rokycany)
Ejpovice
 (Rokycany)
Hlohovice
 (Rokycany)
Holoubkov
 (Rokycany)
Hrádek
 (Rokycany)
Hradiště
 (Rokycany)
Hůrky
 (Rokycany)
Kakejcov
 (Rokycany)
Kamenec
 (Rokycany)
Kamenný Újezd
 (Rokycany)
Kařez
 (Rokycany)
Kařízek
 (Rokycany)
Klabava
 (Rokycany)
Kladruby
 (Rokycany)
Kornatice
 (Rokycany)
Lhota pod Radčem
 (Rokycany)
Lhotka u Radnic
 (Rokycany)
Liblín
 (Rokycany)
Líšná
 (Rokycany)
Litohlavy
 (Rokycany)
Medový Újezd
 (Rokycany)
Mešno
 (Rokycany)
Mirošov
 (Rokycany)
Mlečice
 (Rokycany)
Mýto
 (Rokycany)
Němčovice
 (Rokycany)
Nevid
 (Rokycany)
Osek
 (Rokycany)
Ostrovec-Lhotka
 (Rokycany)
Plískov
 (Rokycany)
Podmokly
 (Rokycany)
Příkosice
 (Rokycany)
Přívětice
 (Rokycany)
Radnice
 (Rokycany)
Raková
 (Rokycany)
Rokycany
 (Rokycany)
Sebečice
 (Rokycany)
Sirá
 (Rokycany)
Skomelno
 (Rokycany)
Skořice
 (Rokycany)
Smědčice
 (Rokycany)
Štítov
 (Rokycany)
Strašice
 (Rokycany)
Svojkovice
 (Rokycany)
Těně
 (Rokycany)
Terešov
 (Rokycany)
Těškov
 (Rokycany)
Trokavec
 (Rokycany)
Týček
 (Rokycany)
Újezd u Svatého Kříže
 (Rokycany)
Vejvanov
 (Rokycany)
Veselá
 (Rokycany)
Vísky
 (Rokycany)
Volduchy
 (Rokycany)
Všenice
 (Rokycany)
Zbiroh
 (Rokycany)
Zvíkovec
 (Rokycany)

Rokycany: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v okrese Rokycany vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 89,0 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 15,2 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 12,5 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje T-Mobile s přenosovou rychlostí 19,0 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -87,4 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 2 89,0 Mb/s 18,1 dB -99,8 dBm
5,0
O2 2 15,2 Mb/s 15,9 dB -89,8 dBm
4,0
T-Mobile 2 12,5 Mb/s 19,0 dB -87,4 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 4 10,9 Mb/s 11,6 dB -93,8 dBm
5,0
O2 4 8,6 Mb/s 7,6 dB -92,9 dBm
4,0
T-Mobile 4 7,6 Mb/s 11,8 dB -94,9 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 4 36,0 Mb/s 28,0 dB -74,5 dBm
5,0
T-Mobile 4 30,5 Mb/s 25,7 dB -76,8 dBm
4,0
Vodafone 4 18,5 Mb/s 18,3 dB -86,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 6 8,3 Mb/s 10,0 dB -92,4 dBm
5,0
T-Mobile 6 5,3 Mb/s 6,4 dB -87,3 dBm
4,0
O2 5 5,2 Mb/s 3,4 dB -86,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 61 25,6 Mb/s 12,6 dB -92,7 dBm
5,0
Vodafone 61 19,9 Mb/s 16,1 dB -93,8 dBm
4,0
O2 61 18,4 Mb/s 12,2 dB -92,1 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 12 31,8 Mb/s 15,5 dB -86,2 dBm
5,0
Vodafone 12 24,9 Mb/s 18,3 dB -83,1 dBm
4,0
O2 13 20,8 Mb/s 14,6 dB -83,7 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Rokycany: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 76,8 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 306 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 17 978 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 13 811 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 76,8 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 4 167 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 306 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 16 384 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 10 147 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 61,9 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 6 237 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 282 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 12 443 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 12 443 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 15 113 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 15 113 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 15 384 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 15 384 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
17 978
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
13 811
Podíl vůči NGA: 76,8 %
Posun 100+ Mb/s
13 811
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Solidní pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 89,0 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v okrese Rokycany aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (6). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (1), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Pronájem okruhů.

FirmaTypy sítí
Cheznet servis s.r.o.
IČO 04319371
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Compono s.r.o.
IČO 28489837
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
ENILAB s.r.o.
IČO 26353237
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Geis CZ s.r.o.
IČO 44567359
Jiné sítě
Jan Uhlíř
IČO 68776373
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
16.1.2024 13:07 Vodafone / 2G Bušovice RX -54,6 dBm, C/I 28,0 dB 23912
16.1.2024 12:55 Vodafone / 4G Bušovice DL avg 89,0 Mb/s, medián 91,6 Mb/s, RSRP -99,8 dBm, SINR 18,1 dB 117250
16.1.2024 12:47 T-Mobile / 2G Bušovice RX -77,3 dBm, C/I 27,7 dB 24905
16.1.2024 12:36 T-Mobile / 4G Bušovice DL avg 12,5 Mb/s, medián 8,9 Mb/s, RSRP -87,4 dBm, SINR 19,0 dB 223239948
16.1.2024 12:30 O2 / 2G Bušovice RX -80,0 dBm, C/I 27,2 dB 55607
16.1.2024 12:18 O2 / 4G Bušovice DL avg 15,2 Mb/s, medián 13,8 Mb/s, RSRP -89,8 dBm, SINR 15,9 dB 223239937
20.6.2023 12:02 Vodafone / 2G Líšná, Líšná u Zbiroha RX -90,6 dBm, C/I 25,7 dB 24371
20.6.2023 11:51 Vodafone / 4G Líšná, Líšná u Zbiroha DL avg 6,3 Mb/s, medián 5,5 Mb/s, RSRP -100,4 dBm, SINR 5,6 dB 126219
20.6.2023 11:46 T-Mobile / 2G Líšná, Líšná u Zbiroha RX -84,8 dBm, C/I 27,5 dB 24927
20.6.2023 11:35 T-Mobile / 4G Líšná, Líšná u Zbiroha DL avg 7,0 Mb/s, medián 6,7 Mb/s, RSRP -98,2 dBm, SINR 6,1 dB 223257867
20.6.2023 11:29 O2 / 2G Líšná, Líšná u Zbiroha RX -81,6 dBm, C/I 26,5 dB 55689
20.6.2023 11:18 O2 / 4G Líšná, Líšná u Zbiroha DL avg 12,2 Mb/s, medián 12,8 Mb/s, RSRP -96,1 dBm, SINR 9,0 dB 223257856

Obce s nejlepší průměrnou 4G rychlostí

Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.

ObecPrůměrná 4G rychlostPočet měřeníPoslední záznam
Terešov 52,8 Mb/s 3 20.11.2019
Radnice 48,1 Mb/s 3 9.4.2018
Holoubkov 47,4 Mb/s 3 12.2.2018
Hradiště 46,1 Mb/s 3 28.11.2019
Bušovice 38,9 Mb/s 3 16.1.2024
Plískov 38,6 Mb/s 3 28.11.2019
Hlohovice 38,2 Mb/s 3 11.2.2019
Přívětice 31,2 Mb/s 3 14.2.2019
Těškov 30,9 Mb/s 3 11.2.2019
Cheznovice 29,7 Mb/s 3 24.3.2021
Březina 29,3 Mb/s 3 14.2.2019
Zbiroh 28,1 Mb/s 3 12.4.2018
Mlečice 27,9 Mb/s 3 20.11.2018
Kakejcov 26,5 Mb/s 3 18.11.2019
Čilá 26,2 Mb/s 3 28.11.2019

Obce s nejlepším 2G RX level

Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.

ObecPrůměrný 2G RX levelPočet měřeníPoslední záznam
Kakejcov -63,0 dBm 3 18.11.2019
Mešno -64,0 dBm 3 18.11.2019
Plískov -64,4 dBm 3 28.11.2019
Hradiště -65,6 dBm 3 28.11.2019
Čilá -68,7 dBm 3 28.11.2019
Sirá -70,2 dBm 3 28.11.2019
Bušovice -70,7 dBm 3 16.1.2024
Terešov -71,8 dBm 3 20.11.2019
Mýto -72,0 dBm 3 27.11.2019
Cheznovice -72,6 dBm 3 24.3.2021
Volduchy -72,8 dBm 6 15.1.2021
Cekov -73,0 dBm 3 27.11.2019
Bezděkov -74,6 dBm 3 11.12.2019
Lhotka u Radnic -74,6 dBm 3 28.11.2019
Trokavec -75,6 dBm 3 27.11.2019

Obce s nejvyšší dostupností 100+ Mb/s

Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.

Obec100+ Mb/sPodnikatelé Rok
Rokycany 2 912 112 2024
Zbiroh 870 14 2024
Mirošov 836 16 2024
Mýto 699 6 2024
Hrádek 619 10 2024
Dobřív 566 10 2024
Břasy 507 12 2024
Volduchy 503 5 2024
Osek 495 6 2024
Holoubkov 444 6 2024
Kamenný Újezd 436 4 2024
Ejpovice 346 8 2024
Kařez 336 8 2024
Bušovice 283 8 2024
Radnice 266 2 2024

Obce s nejširší infrastrukturou NGA

Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.

ObecNGA / 30+ Mb/sPodnikateléRok
Rokycany 3 042 223 2024
Zbiroh 1 049 38 2024
Břasy 903 22 2024
Mirošov 840 29 2024
Mýto 702 12 2024
Radnice 667 10 2024
Hrádek 621 22 2024
Dobřív 591 20 2024
Osek 513 20 2024
Volduchy 503 15 2024
Holoubkov 444 8 2024
Strašice 439 9 2024
Kamenný Újezd 436 13 2024
Cheznovice 362 10 2024
Ejpovice 351 16 2024

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Kařízek (Mýto) 195
Čilina (Rokycany) 160
Pražská (Rokycany) 147
Němčičky (Rokycany) 109
Nádražní (Mýto) 102
Dědická (Radnice) 79
Pražská (Mýto) 78
Dobřívská (Mirošov) 76
Šťáhlavská (Rokycany) 75
Puchmajerova (Radnice) 73