Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
Z dat ČTÚ v Plasech máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 17.8.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází Vodafone s hodnotou 93,9 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu O2 s čistotou kolem 23,6 dB. V roce 2024 existovalo 929 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 893 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.
Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu
Při porovnání mobilních operátorů v Plasech vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 93,9 Mb/s, následovaná operátorem T-Mobile s rychlostí 81,7 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 66,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje O2 s přenosovou rychlostí 23,6 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -87,5 dBm.
Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Plasech přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.
| Operátor | Měření celkem | Průměrná 4G rychlost | 4G SINR | 4G RSRP | Hodnocení |
|---|---|---|---|---|---|
| Vodafone | 2 | 93,9 Mb/s | 22,4 dB | -92,9 dBm | 5,0 |
| T-Mobile | 2 | 81,7 Mb/s | 22,5 dB | -94,4 dBm | 4,0 |
| O2 | 2 | 66,6 Mb/s | 23,6 dB | -87,5 dBm | 3,5 |
Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Plasech na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 96,1 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Plasech vám pomůže více než 13 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Plasům zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.
Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Plas (okrese Plzeň-sever) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 929 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 893 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 96,1 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 36 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 13 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 870 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 808 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 92,9 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 62 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 10 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 856 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 856 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 305 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 305 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
| Ukazatel | Hodnota | Význam |
|---|---|---|
| NGA / 30+ Mb/s | 1 307 | Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu. |
| 100+ Mb/s | 0 | Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz. |
| Podíl 100+ vůči NGA | 0,0 % | Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s. |
| Rozdíl NGA vs 100+ | 1 307 | Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s. |
| Podnikatelé v pokrytí 100+ | 0 | Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou. |
Graf ukazuje, jak se Plasech v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.
SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.
Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.
Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.
V lokalitě v Plasech aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (2). V evidenci se vedle optiky objevují hlavně jiné sítě. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Komunikační služby.
| Firma | Typy sítí |
|---|---|
| Internet Plasy s.r.o. IČO 24406881 | Jiné sítě |
| Taťána Rovnerová IČO 73685259 | Jiné sítě |
Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.
Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.
| Datum a čas | Operátor / tech. | Lokalita | Klíčové parametry | Cell ID |
|---|---|---|---|---|
| 17.8.2023 12:44 | O2 / 2G | Plasy | RX -70,5 dBm, C/I 26,1 dB | 59116 |
| 17.8.2023 12:33 | O2 / 4G | Plasy | DL avg 66,6 Mb/s, medián 69,4 Mb/s, RSRP -87,5 dBm, SINR 23,6 dB | 208752998 |
| 17.8.2023 12:28 | Vodafone / 2G | Plasy | RX -59,0 dBm, C/I 27,9 dB | 19529 |
| 17.8.2023 12:16 | Vodafone / 4G | Plasy | DL avg 93,9 Mb/s, medián 96,4 Mb/s, RSRP -92,9 dBm, SINR 22,4 dB | 810246 |
| 17.8.2023 12:11 | T-Mobile / 2G | Plasy | RX -77,5 dBm, C/I 27,4 dB | 25636 |
| 17.8.2023 12:00 | T-Mobile / 4G | Plasy | DL avg 81,7 Mb/s, medián 87,3 Mb/s, RSRP -94,4 dBm, SINR 22,5 dB | 208752919 |
Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Plasech zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).
| Název ulice | Počet adresních míst |
|---|---|
| Drahotínská | 46 |
| Plzeňská | 43 |
| Babinská | 41 |
| Manětínská | 41 |
| Lipová | 33 |
| Lesní | 32 |
| Hutní | 31 |
| Luční | 31 |
| Školní | 29 |
| K Letišti | 28 |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné