Město Touškov: dostupnost internetu, rychlost, pokrytí a srovnání operátorů

Z dat ČTÚ v Městě Touškově máme k dispozici 6 měření s posledním záznamem k 1.9.2023. Co se týká porovnání mobilního internetu, tak nejlépe v posledním dostupném roce vychází T-Mobile s hodnotou 66,2 Mb/s, což ukazuje na nadprůměrně rychlá mobilní data. Nejlepší kvalitu signálu měl v posledním testu Vodafone s čistotou kolem 13,8 dB. V roce 2024 existovalo 745 moderních internetových přípojek (NGA). Rychlý internet na doma (VDSL, kabel, optika) tak od počátku sledování narostl o 745 adresních míst. Vedle zlepšování kvality mobilních datových tarifů tak dochází také ke zvýšení dostupnosti a rychlosti pevného internetu.

Celkem měření
6
Poslední záznam: 1.9.2023
O2 ~ rychlost 4G
34,3 Mb/s
Kvalita příjmu: 10,7 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
66,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 13,1 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
46,6 Mb/s
Kvalita příjmu: 13,8 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bdeněves
 (Plzeň-sever)
Bezvěrov
 (Plzeň-sever)
Bílov
 (Plzeň-sever)
Blatnice
 (Plzeň-sever)
Blažim
 (Plzeň-sever)
Bohy
 (Plzeň-sever)
Brodeslavy
 (Plzeň-sever)
Bučí
 (Plzeň-sever)
Čeminy
 (Plzeň-sever)
Černíkovice
 (Plzeň-sever)
Čerňovice
 (Plzeň-sever)
Česká Bříza
 (Plzeň-sever)
Chotíkov
 (Plzeň-sever)
Chříč
 (Plzeň-sever)
Dobříč
 (Plzeň-sever)
Dolany
 (Plzeň-sever)
Dolní Bělá
 (Plzeň-sever)
Dolní Hradiště
 (Plzeň-sever)
Dražeň
 (Plzeň-sever)
Druztová
 (Plzeň-sever)
Heřmanova Huť
 (Plzeň-sever)
Hlince
 (Plzeň-sever)
Hněvnice
 (Plzeň-sever)
Holovousy
 (Plzeň-sever)
Horní Bělá
 (Plzeň-sever)
Horní Bříza
 (Plzeň-sever)
Hromnice
 (Plzeň-sever)
Hvozd
 (Plzeň-sever)
Jarov
 (Plzeň-sever)
Kaceřov
 (Plzeň-sever)
Kaznějov
 (Plzeň-sever)
Kbelany
 (Plzeň-sever)
Kočín
 (Plzeň-sever)
Kopidlo
 (Plzeň-sever)
Koryta
 (Plzeň-sever)
Kožlany
 (Plzeň-sever)
Kozojedy
 (Plzeň-sever)
Kozolupy
 (Plzeň-sever)
Kralovice
 (Plzeň-sever)
Krašovice
 (Plzeň-sever)
Křelovice
 (Plzeň-sever)
Krsy
 (Plzeň-sever)
Kunějovice
 (Plzeň-sever)
Ledce
 (Plzeň-sever)
Líně
 (Plzeň-sever)
Líšťany
 (Plzeň-sever)
Líté
 (Plzeň-sever)
Lochousice
 (Plzeň-sever)
Loza
 (Plzeň-sever)
Manětín
 (Plzeň-sever)
Město Touškov
 (Plzeň-sever)
Mladotice
 (Plzeň-sever)
Mrtník
 (Plzeň-sever)
Myslinka
 (Plzeň-sever)
Nadryby
 (Plzeň-sever)
Nečtiny
 (Plzeň-sever)
Nekmíř
 (Plzeň-sever)
Nevřeň
 (Plzeň-sever)
Nýřany
 (Plzeň-sever)
Obora
 (Plzeň-sever)
Ostrov u Bezdružic
 (Plzeň-sever)
Pastuchovice
 (Plzeň-sever)
Pernarec
 (Plzeň-sever)
Pláně
 (Plzeň-sever)
Plasy
 (Plzeň-sever)
Plešnice
 (Plzeň-sever)
Pňovany
 (Plzeň-sever)
Potvorov
 (Plzeň-sever)
Přehýšov
 (Plzeň-sever)
Příšov
 (Plzeň-sever)
Rochlov
 (Plzeň-sever)
Rybnice
 (Plzeň-sever)
Sedlec
 (Plzeň-sever)
Slatina
 (Plzeň-sever)
Štichovice
 (Plzeň-sever)
Studená
 (Plzeň-sever)
Tatiná
 (Plzeň-sever)
Tis u Blatna
 (Plzeň-sever)
Tlučná
 (Plzeň-sever)
Třemošná
 (Plzeň-sever)
Trnová
 (Plzeň-sever)
Úherce
 (Plzeň-sever)
Újezd nade Mží
 (Plzeň-sever)
Úlice
 (Plzeň-sever)
Úněšov
 (Plzeň-sever)
Úterý
 (Plzeň-sever)
Vejprnice
 (Plzeň-sever)
Velečín
 (Plzeň-sever)
Vochov
 (Plzeň-sever)
Všehrdy
 (Plzeň-sever)
Všeruby
 (Plzeň-sever)
Výrov
 (Plzeň-sever)
Vysoká Libyně
 (Plzeň-sever)
Zahrádka
 (Plzeň-sever)
Zbůch
 (Plzeň-sever)
Žihle
 (Plzeň-sever)
Žilov
 (Plzeň-sever)
Zruč-Senec
 (Plzeň-sever)

Město Touškov: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v Městě Touškově vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost T-Mobile s naměřenou rychlostí 66,2 Mb/s, následovaná operátorem Vodafone s rychlostí 46,6 Mb/s a třetí příčku drží O2 s průměrnou rychlostí 34,3 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 13,8 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe T-Mobile s úrovní -91,5 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností v Městě Touškově přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 2 66,2 Mb/s 13,1 dB -91,5 dBm
5,0
Vodafone 2 46,6 Mb/s 13,8 dB -97,8 dBm
4,0
O2 2 34,3 Mb/s 10,7 dB -92,9 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Město Touškov: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v Městě Touškově na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 100,0 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu v Městě Touškově vám pomůže více než 7 firem, které zde působí. Je velmi nepravděpodobné, že by byl k Městu Touškovu zaveden HFC a Metro Ethernet, ale můžeme vám pomoci ověřit, zda jsou dostupné varianty vysokorychlostního internetu FTTH, FTTB či FTTC abyste mohli zrušit pevný bezdrát s nízkou přenosovou rychlostí a příšerným uploadem či anténu na střeše (Wi-Fi/5G) s mizernou odezvou (ping) a stabilitou připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí Města Touškova (okrese Plzeň-sever) – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 745 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 745 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 100,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 0 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 7 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 734 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 732 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 99,7 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 2 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 9 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 636 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 636 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 683 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 683 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 651 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 651 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
745
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
745
Podíl vůči NGA: 100,0 %
Posun 100+ Mb/s
745
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Velmi silné pevné připojení
Mobilní vítěz: T-Mobile · 66,2 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje, jak se Městě Touškově v čase měnila průměrná 4G rychlost u všech tří operátorů. Možná je čas na změnu operátora, přejít ke konkurenci vám zrychlí internet a ušetří stovky korun měsíčně.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v Městě Touškově aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (3). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (2), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Mobilní internet.

FirmaTypy sítí
TNtech Berounka, s.r.o.
IČO 17711029
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
TNtech vrbam, s.r.o.
IČO 05193206
Jiné sítě, Optika
Optické vedení
TNtech, s.r.o.
IČO 29118999
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
1.9.2023 12:02 T-Mobile / 2G Město Touškov RX -74,4 dBm, C/I 27,8 dB 23568
1.9.2023 11:51 T-Mobile / 4G Město Touškov DL avg 66,2 Mb/s, medián 75,3 Mb/s, RSRP -91,5 dBm, SINR 13,1 dB 204800278
1.9.2023 11:43 O2 / 2G Město Touškov RX -67,0 dBm, C/I 28,3 dB 59058
1.9.2023 11:32 O2 / 4G Město Touškov DL avg 34,3 Mb/s, medián 32,3 Mb/s, RSRP -92,9 dBm, SINR 10,7 dB 204800347
1.9.2023 11:24 Vodafone / 2G Město Touškov RX -55,2 dBm, C/I 28,3 dB 30772
1.9.2023 11:13 Vodafone / 4G Město Touškov DL avg 46,6 Mb/s, medián 46,8 Mb/s, RSRP -97,8 dBm, SINR 13,8 dB 549378

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice v Městě Touškově zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Čemínská 55
Vlkýšská 45
Újezdská 34
Malesická 31
Topolová 27
V Zahrádkách 27
Květná 24
Javorová 23
Partyzánská 23
Žitná 23