Vlajka obce Suchá Loz

Demografie Suché Loze

Kolik je v Suché Lozi obyvatel? Dle posledních oficiálních měření jich zde žije přibližně 1 165 a modelový odhad pro rok 2026 ukazuje hodnotu kolem 1 172. Prozkoumejte detailní historická data o počtu obyvatel, sledujte statistiky ohledně narození, úmrtí, migrace, ale také sňatků a rozvodů. K dispozici jsou také aktuální i historická data o hospodaření v jednotlivých obcích a regionech, ale známe také aktuální stav zdravotnictví a dostupnost lékařů nebo třeba detailní statistiky dopravních nehod.

1 165
Meziroční změna oproti 2024: -11
11
Přirozená změna: -2
Zemřelí (2025)
13
Porovnání s narozenými za stejný rok
-9
Přistěhovalí 21 / vystěhovalí 30
Babice
 (Uherské Hradiště)
Bánov
 (Uherské Hradiště)
Bílovice
 (Uherské Hradiště)
Bojkovice
 (Uherské Hradiště)
Boršice
 (Uherské Hradiště)
Boršice u Blatnice
 (Uherské Hradiště)
Břestek
 (Uherské Hradiště)
Březolupy
 (Uherské Hradiště)
Březová
 (Uherské Hradiště)
Buchlovice
 (Uherské Hradiště)
Bystřice pod Lopeníkem
 (Uherské Hradiště)
Částkov
 (Uherské Hradiště)
Dolní Němčí
 (Uherské Hradiště)
Drslavice
 (Uherské Hradiště)
Hluk
 (Uherské Hradiště)
Horní Němčí
 (Uherské Hradiště)
Hostějov
 (Uherské Hradiště)
Hostětín
 (Uherské Hradiště)
Hradčovice
 (Uherské Hradiště)
Huštěnovice
 (Uherské Hradiště)
Jalubí
 (Uherské Hradiště)
Jankovice
 (Uherské Hradiště)
Kněžpole
 (Uherské Hradiště)
Komňa
 (Uherské Hradiště)
Korytná
 (Uherské Hradiště)
Košíky
 (Uherské Hradiště)
Kostelany nad Moravou
 (Uherské Hradiště)
Kudlovice
 (Uherské Hradiště)
Kunovice
 (Uherské Hradiště)
Lopeník
 (Uherské Hradiště)
Medlovice
 (Uherské Hradiště)
Mistřice
 (Uherské Hradiště)
Modrá
 (Uherské Hradiště)
Nedachlebice
 (Uherské Hradiště)
Nedakonice
 (Uherské Hradiště)
Nezdenice
 (Uherské Hradiště)
Nivnice
 (Uherské Hradiště)
Ořechov
 (Uherské Hradiště)
Ostrožská Lhota
 (Uherské Hradiště)
Ostrožská Nová Ves
 (Uherské Hradiště)
Osvětimany
 (Uherské Hradiště)
Pašovice
 (Uherské Hradiště)
Pitín
 (Uherské Hradiště)
Podolí
 (Uherské Hradiště)
Polešovice
 (Uherské Hradiště)
Popovice
 (Uherské Hradiště)
Prakšice
 (Uherské Hradiště)
Rudice
 (Uherské Hradiště)
Salaš
 (Uherské Hradiště)
Slavkov
 (Uherské Hradiště)
Staré Hutě
 (Uherské Hradiště)
Staré Město
 (Uherské Hradiště)
Starý Hrozenkov
 (Uherské Hradiště)
Strání
 (Uherské Hradiště)
Stříbrnice
 (Uherské Hradiště)
Stupava
 (Uherské Hradiště)
Suchá Loz
 (Uherské Hradiště)
Šumice
 (Uherské Hradiště)
Sušice
 (Uherské Hradiště)
Svárov
 (Uherské Hradiště)
Topolná
 (Uherské Hradiště)
Traplice
 (Uherské Hradiště)
Tučapy
 (Uherské Hradiště)
Tupesy
 (Uherské Hradiště)
Uherské Hradiště
 (Uherské Hradiště)
Uherský Brod
 (Uherské Hradiště)
Uherský Ostroh
 (Uherské Hradiště)
Újezdec
 (Uherské Hradiště)
Vápenice
 (Uherské Hradiště)
Vážany
 (Uherské Hradiště)
Velehrad
 (Uherské Hradiště)
Veletiny
 (Uherské Hradiště)
Vlčnov
 (Uherské Hradiště)
Vyškovec
 (Uherské Hradiště)
Záhorovice
 (Uherské Hradiště)
Žítková
 (Uherské Hradiště)
Zlámanec
 (Uherské Hradiště)
Zlechov
 (Uherské Hradiště)

Vývoj počtu obyvatel

Zatímco v roce 2000 žilo v Suché Lozi 1 075 obyvatel, v roce 2025 se počet obyvatel dostal na 1 165. Graf umožňuje rychle vyhodnotit, zda populace Suché Loze rostla, stagnovala nebo naopak klesala, a to v rozmezí let 2000–2025. V křivce grafu je dobře patrný absolutní posun o +90 obyvatel, tedy přibližně o 8,4 % oproti prvnímu dostupnému roku ke kterému máme platná statistická data.

Živě narození vs. zemřelí

Tento graf staví vedle sebe dva základní demografické ukazatele: počty živě narozených a počty zemřelých v jednotlivých letech. Data vám prozradí ve kterých obdobích měl přirozený pohyb obyvatelstva pozitivní bilanci a kdy naopak více lidí zemřelo, než se narodilo. Jak můžete vidět v infografice, tak v roce 2025 se v Suché Lozi narodilo 11 dětí a 13 obyvatel zemřelo, přirozený rozdíl tedy činil -2.

Přistěhovalí vs. vystěhovalí

Data v této vizualizaci poukazují na migrační aktivitu spjatou s Suchou Lozí a jak se v čase měnily počty přistěhovalých a vystěhovalých osob. Například v roce 2025 činil rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými -9, konkrétně se pak do Suché Loze přistěhovalo 21 osob a vystěhovalo se 30 lidí.

Přirozený a migrační přírůstek / úbytek

Graf srovnává dvě hlavní složky vývoje: přirozenou měnu (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých) a stěhování. Na první pohled je zřejmé, zda za změnou počtu obyvatel stojí spíše demografický vývoj, nebo atraktivita Suché Loze pro nové rezidenty. V roce 2025 dosáhl přirozený přírůstek/úbytek hodnoty -2, zatímco migrační saldo činilo -9.

Sňatky vs. rozvody

Následující graf nabízí pohled do soukromí obyvatel v Suché Lozi skrze statistiku sňatků a rozvodů. Ukazuje, jak se v čase mění rodinné trendy v tomto regionu a zda počet uzavřených manželství převyšuje počet těch zaniklých. V roce 2025 bylo uzavřeno 5 manželství a došlo k 2 rozvodům, což představuje rozdíl +3.

Celkový přírůstek / úbytek

Toto je pomyslný účetní výkaz života v lokalitě. Sčítá radost z narození, smutek z odchodů i dynamiku stěhování do jediné výsledné křivky. Dobře zde rozpoznáte i mimořádné události; zejména pak období pandemie covidu-19 v Suché Lozi, které v mnoha místech dočasně vychýlilo stabilitu porodnosti či úmrtnosti a ovlivnilo ochotu lidí se stěhovat. V roce 2025 se tato bilance ustálila na hodnotě -11 obyvatel.

Co táhne změnu počtu obyvatel: porodnost, nebo stěhování?

Tato vizualizace rozkládá celkovou změnu počtu obyvatel na dvě hlavní složky – přirozený přírůstek či úbytek a saldo stěhování. Sleduje, zda se počet obyvatel Suché Loze měnil hlavně vlivem porodnosti a úmrtnosti, nebo spíše příchodem a odchodem obyvatel. V roce 2025 činilo přirozené saldo -2, migrační saldo -9 a výsledná celková změna dosáhla -11.

Počet obyvatel Suché Loze v jednotlivých letech

Chcete čistá data o vývoji populace v Suché Lozi rok po roce? Od počátku sledovaného období se celkový počet obyvatel změnil o +90. Pozor na nepřesnou interpretaci dat ČSÚ, kdy některé portály, jako například obyvateleceska.cz, posouvají statistiky o počtu obyvatel chybně o jeden rok. Počet obyvatel Suché Loze v roce 2026 můžeme zatím pouze statisticky odhadovat a podle aktuální projekce by se mohl pohybovat zhruba kolem 1 172 obyvatel

RokPočet obyvatel
20251 165
20241 176
20231 155
20221 135
20211 102
20201 151
20191 153
20181 141
20171 148
20161 161
20151 146
20141 139
20131 123
20121 122
20111 133
20101 165
20091 155
20081 123
20071 092
20061 077
20051 071
20041 070
20031 078
20021 085
20011 094
20001 075

Živě narození po letech

Následující tabulka zachycuje přesné počty živě narozených dětí v jednotlivých letech a umožňuje identifikovat populačně silnější i slabší ročníky. Data jsou uváděna v surové podobě bez grafického zaokrouhlení, což z nich činí spolehlivý podklad pro citace i detailní analýzu trendů. Mezi lety 2000 a 2025 se roční počet narozených proměnil o +7.

RokŽivě narození
202511
202412
202315
202211
202115
202015
20198
201817
201716
201614
201519
201414
20135
201211
201117
201012
200912
200818
200712
200613
200512
200414
200311
20027
20019
20004

Zemřelí po letech

Přesná statistická řada úmrtí, která slouží jako podklad pro hlubší demografický rozbor. Na rozdíl od grafu zde najdete absolutní čísla vhodná pro přímé meziroční srovnání i pro potřeby citací. Mezi lety 2000 a 2025 se evidovaný počet úmrtí v Suché Lozi změnil o +4 osob ročně.

RokZemřelí
202513
202415
202313
202216
202118
202017
20197
201812
201719
201616
20158
201412
201310
201210
201114
201016
20098
20085
200710
200614
200517
20047
200318
200214
200118
20009

Přistěhovalí po letech

Přesný soupis nově přistěhovalých obyvatel v jednotlivých letech. Díky sestupnému řazení máte okamžitý přehled o nejaktuálnějším vývoji, který můžete ihned konfrontovat s historickými údaji v nižších řádcích. V roce 2025 se k Suché Lozi připojilo celkem 21 nových obyvatel.

RokPřistěhovalí
202521
202441
202337
202252
202121
202023
201920
201817
201716
201636
201524
201425
201319
201214
201114
201031
200949
200837
200740
200615
200521
200417
200320
200219
200129
200014

Vystěhovalí po letech

Pohled na mobilitu obyvatel Suché Loze z opačné strany. Tato analýza dokumentuje počty odchodů v čase a ilustruje stabilitu populace v jednotlivých etapách rozvoje. Tato surová data jsou klíčová pro pochopení, zda je úbytek obyvatel v grafu způsoben zvýšenou emigrací, nebo jen poklesem přistěhovalectví. V posledním roce sledovaného období dosáhl počet vystěhovalých hodnoty 30.

RokVystěhovalí
202530
202417
202319
202214
202141
202023
20199
201829
201726
201619
201528
201411
201313
201226
201113
201017
200921
200819
200727
20068
200515
200432
200320
200221
200120
200016

Sňatky v průběhu let

Přehled ročních počtů sňatků v jednotlivých letech. Dokumentace vývoje sňatečnosti dovoluje konfrontovat aktuální stav s historickými údaji v širším časovém kontextu. Pro rok 2025 uvádějí data ČSÚ celkem 5 nově uzavřených manželství.

RokSňatky
20255
20244
20233
20226
20213
20209
20196
20185
20174
20164
20159
20143
20138
20121
20112
20107
20093
200810
20078
20065
20058
20044
200312
20024
200110
20004

Rozvody po letech

Detailní statistická řada ukončených manželství obyvatel Suché Loze v chronologickém uspořádání. V této tabulce najdete na rozdíl od vizualizací a grafů pouze surová data, nezbytná pro přesné meziroční srovnání a vědecké citace. Data ilustrují, jak se v čase proměňovala bilance rodinného stavu místních. Poslední dostupný údaj za rok 2025 zmiňuje celkem 2 rozvodů.

RokRozvody
20252
20240
20232
20223
20214
20202
20192
20181
20171
20161
20151
20142
20131
20122
20115
20101
20092
20084
20070
20061
20052
20040
20030
20021
20010
20001

Přirozený přírůstek / úbytek

Tabulka uvádí přímo saldo mezi narozenými a zemřelými, takže bez dalšího počítání ukazuje, zda přirozená měna obyvatelstva populaci posilovala, nebo oslabovala. Kladné hodnoty znamenají více narozených než zemřelých, záporné hodnoty naopak přirozený úbytek. V posledním dostupném roce činilo toto saldo -2.

RokSaldo
2025-2
2024-3
2023+2
2022-5
2021-3
2020-2
2019+1
2018+5
2017-3
2016-2
2015+11
2014+2
2013-5
2012+1
2011+3
2010-4
2009+4
2008+13
2007+2
2006-1
2005-5
2004+7
2003-7
2002-7
2001-9
2000-5

Přírůstek / úbytek stěhováním

Tabulka přináší přímé roční saldo stěhování a ukazuje, jestli se do lokality dlouhodobě více lidí přistěhovávalo, nebo z ní odcházelo. Je to nejrychlejší způsob, jak bez dopočtů ověřit migrační zisk či ztrátu v konkrétním roce. Poslední dostupný údaj vychází na -9.

RokSaldo
2025-9
2024+24
2023+18
2022+38
2021-20
20200
2019+11
2018-12
2017-10
2016+17
2015-4
2014+14
2013+6
2012-12
2011+1
2010+14
2009+28
2008+18
2007+13
2006+7
2005+6
2004-15
20030
2002-2
2001+9
2000-2

Celkový přírůstek / úbytek

Tato tabulka shrnuje výslednou roční změnu počtu obyvatel po započtení přirozené měny i migrace, a představuje tak finální bilanci každého roku. Pro uživatele je praktická hlavně tehdy, když chce rychle zjistit, v jakých letech populace rostla a kdy naopak klesala. Poslední dostupný řádek za rok 2025 ukazuje saldo -11.

RokSaldo
2025-11
2024+21
2023+20
2022+33
2021-23
2020-2
2019+12
2018-7
2017-13
2016+15
2015+7
2014+16
2013+1
2012-11
2011+4
2010+10
2009+32
2008+31
2007+15
2006+6
2005+1
2004-8
2003-7
2002-9
20010
2000-7

Predikce počtu obyvatel na další 4 roky

Tento model nepředstavuje oficiální prognózu, ale robustní statistickou projekci založenou na historickém vývoji počtu obyvatel, přirozené měně a migraci ve vztahu k Suché Lozi. Model ukazuje na středně silné pokračování populačního růstu. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka. Pro rok 2026 se střední varianta pohybuje kolem 1 172 obyvatel, zatímco rozumné rozpětí modelu sahá přibližně od 1 151 do 1 194. Průměrná modelovaná roční změna odpovídá přibližně hodnotě 4,96 ‰ z velikosti populace.

Scénáře vývoje populace

Vedle středního odhadu je vhodné sledovat i rozmezí možného vývoje, protože historická data nejsou dokonale stabilní. Tento graf proto ukazuje konzervativní, střední a vyšší scénář, které vznikají z modelované volatility historických ročních změn Suché Loze. Rozpětí není náhodné číslo, ale odvozený interval založený na kolísání reziduí a na tom, jak moc se vybraný trend v minulosti odchyloval od své střední trajektorie.

Odhad hlavních příčin budoucí změny

Tato predikce nerozpočítává budoucnost jen mechanicky z jediné křivky, ale odděleně modeluje přirozené saldo a saldo stěhování, tedy dvě hlavní složky, které výsledný počet obyvatel určují. Díky tomu lze číst nejen výsledný počet, ale i to, zda má být další vývoj tažen spíše porodností a úmrtností, nebo migrací. Složky působí rozdílně, ale v souhrnu převažuje migrační efekt. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka.

Odhad meziroční změny počtu obyvatel

Zde je vidět samotné tempo očekávané změny v dalších letech. Tento pohled je důležitý zejména tehdy, když nestačí znát pouze výsledný počet obyvatel, ale je potřeba chápat i směr a sílu pohybu. Simulace odhaduje roční změnu v průměru o přibližně +6 obyvatel. Model ukazuje na středně silné pokračování populačního růstu.