Vlajka obce Nezdenice

Demografie Nezdenic

Kolik je v Nezdenicích obyvatel? Dle posledních oficiálních měření jich zde žije přibližně 708 a modelový odhad pro rok 2026 ukazuje hodnotu kolem 705. Prozkoumejte detailní historická data o počtu obyvatel, sledujte statistiky ohledně narození, úmrtí, migrace, ale také sňatků a rozvodů. K dispozici jsou také aktuální i historická data o hospodaření v jednotlivých obcích a regionech, ale známe také aktuální stav zdravotnictví a dostupnost lékařů nebo třeba detailní statistiky dopravních nehod.

708
Meziroční změna oproti 2024: +2
7
Přirozená změna: -13
Zemřelí (2025)
20
Porovnání s narozenými za stejný rok
+15
Přistěhovalí 25 / vystěhovalí 10
Babice
 (Uherské Hradiště)
Bánov
 (Uherské Hradiště)
Bílovice
 (Uherské Hradiště)
Bojkovice
 (Uherské Hradiště)
Boršice
 (Uherské Hradiště)
Boršice u Blatnice
 (Uherské Hradiště)
Břestek
 (Uherské Hradiště)
Březolupy
 (Uherské Hradiště)
Březová
 (Uherské Hradiště)
Buchlovice
 (Uherské Hradiště)
Bystřice pod Lopeníkem
 (Uherské Hradiště)
Částkov
 (Uherské Hradiště)
Dolní Němčí
 (Uherské Hradiště)
Drslavice
 (Uherské Hradiště)
Hluk
 (Uherské Hradiště)
Horní Němčí
 (Uherské Hradiště)
Hostějov
 (Uherské Hradiště)
Hostětín
 (Uherské Hradiště)
Hradčovice
 (Uherské Hradiště)
Huštěnovice
 (Uherské Hradiště)
Jalubí
 (Uherské Hradiště)
Jankovice
 (Uherské Hradiště)
Kněžpole
 (Uherské Hradiště)
Komňa
 (Uherské Hradiště)
Korytná
 (Uherské Hradiště)
Košíky
 (Uherské Hradiště)
Kostelany nad Moravou
 (Uherské Hradiště)
Kudlovice
 (Uherské Hradiště)
Kunovice
 (Uherské Hradiště)
Lopeník
 (Uherské Hradiště)
Medlovice
 (Uherské Hradiště)
Mistřice
 (Uherské Hradiště)
Modrá
 (Uherské Hradiště)
Nedachlebice
 (Uherské Hradiště)
Nedakonice
 (Uherské Hradiště)
Nezdenice
 (Uherské Hradiště)
Nivnice
 (Uherské Hradiště)
Ořechov
 (Uherské Hradiště)
Ostrožská Lhota
 (Uherské Hradiště)
Ostrožská Nová Ves
 (Uherské Hradiště)
Osvětimany
 (Uherské Hradiště)
Pašovice
 (Uherské Hradiště)
Pitín
 (Uherské Hradiště)
Podolí
 (Uherské Hradiště)
Polešovice
 (Uherské Hradiště)
Popovice
 (Uherské Hradiště)
Prakšice
 (Uherské Hradiště)
Rudice
 (Uherské Hradiště)
Salaš
 (Uherské Hradiště)
Slavkov
 (Uherské Hradiště)
Staré Hutě
 (Uherské Hradiště)
Staré Město
 (Uherské Hradiště)
Starý Hrozenkov
 (Uherské Hradiště)
Strání
 (Uherské Hradiště)
Stříbrnice
 (Uherské Hradiště)
Stupava
 (Uherské Hradiště)
Suchá Loz
 (Uherské Hradiště)
Šumice
 (Uherské Hradiště)
Sušice
 (Uherské Hradiště)
Svárov
 (Uherské Hradiště)
Topolná
 (Uherské Hradiště)
Traplice
 (Uherské Hradiště)
Tučapy
 (Uherské Hradiště)
Tupesy
 (Uherské Hradiště)
Uherské Hradiště
 (Uherské Hradiště)
Uherský Brod
 (Uherské Hradiště)
Uherský Ostroh
 (Uherské Hradiště)
Újezdec
 (Uherské Hradiště)
Vápenice
 (Uherské Hradiště)
Vážany
 (Uherské Hradiště)
Velehrad
 (Uherské Hradiště)
Veletiny
 (Uherské Hradiště)
Vlčnov
 (Uherské Hradiště)
Vyškovec
 (Uherské Hradiště)
Záhorovice
 (Uherské Hradiště)
Žítková
 (Uherské Hradiště)
Zlámanec
 (Uherské Hradiště)
Zlechov
 (Uherské Hradiště)

Vývoj počtu obyvatel

Zatímco v roce 2000 žilo v Nezdenicích 751 obyvatel, v roce 2025 se počet obyvatel dostal na 708. Graf umožňuje rychle vyhodnotit, zda populace Nezdenic rostla, stagnovala nebo naopak klesala, a to v rozmezí let 2000–2025. V křivce grafu je dobře patrný absolutní posun o -43 obyvatel, tedy přibližně o -5,7 % oproti prvnímu dostupnému roku ke kterému máme platná statistická data.

Živě narození vs. zemřelí

Tento graf staví vedle sebe dva základní demografické ukazatele: počty živě narozených a počty zemřelých v jednotlivých letech. Data vám prozradí ve kterých obdobích měl přirozený pohyb obyvatelstva pozitivní bilanci a kdy naopak více lidí zemřelo, než se narodilo. Jak můžete vidět v infografice, tak v roce 2025 se v Nezdenicích narodilo 7 dětí a 20 obyvatel zemřelo, přirozený rozdíl tedy činil -13.

Přistěhovalí vs. vystěhovalí

Data v této vizualizaci poukazují na migrační aktivitu spjatou s Nezdenicemi a jak se v čase měnily počty přistěhovalých a vystěhovalých osob. Například v roce 2025 činil rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými +15, konkrétně se pak do Nezdenic přistěhovalo 25 osob a vystěhovalo se 10 lidí.

Přirozený a migrační přírůstek / úbytek

Graf srovnává dvě hlavní složky vývoje: přirozenou měnu (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých) a stěhování. Na první pohled je zřejmé, zda za změnou počtu obyvatel stojí spíše demografický vývoj, nebo atraktivita Nezdenic pro nové rezidenty. V roce 2025 dosáhl přirozený přírůstek/úbytek hodnoty -13, zatímco migrační saldo činilo +15.

Sňatky vs. rozvody

Následující graf nabízí pohled do soukromí obyvatel v Nezdenicích skrze statistiku sňatků a rozvodů. Ukazuje, jak se v čase mění rodinné trendy v tomto regionu a zda počet uzavřených manželství převyšuje počet těch zaniklých. V roce 2025 bylo uzavřeno 2 manželství a došlo k 1 rozvodům, což představuje rozdíl +1.

Celkový přírůstek / úbytek

Toto je pomyslný účetní výkaz života v lokalitě. Sčítá radost z narození, smutek z odchodů i dynamiku stěhování do jediné výsledné křivky. Dobře zde rozpoznáte i mimořádné události; zejména pak období pandemie covidu-19 v Nezdenicích, které v mnoha místech dočasně vychýlilo stabilitu porodnosti či úmrtnosti a ovlivnilo ochotu lidí se stěhovat. V roce 2025 se tato bilance ustálila na hodnotě +2 obyvatel.

Co táhne změnu počtu obyvatel: porodnost, nebo stěhování?

Tato vizualizace rozkládá celkovou změnu počtu obyvatel na dvě hlavní složky – přirozený přírůstek či úbytek a saldo stěhování. Sleduje, zda se počet obyvatel Nezdenic měnil hlavně vlivem porodnosti a úmrtnosti, nebo spíše příchodem a odchodem obyvatel. V roce 2025 činilo přirozené saldo -13, migrační saldo +15 a výsledná celková změna dosáhla +2.

Počet obyvatel Nezdenic v jednotlivých letech

Chcete čistá data o vývoji populace v Nezdenicích rok po roce? Od počátku sledovaného období se celkový počet obyvatel změnil o -43. Pozor na nepřesnou interpretaci dat ČSÚ, kdy některé portály, jako například obyvateleceska.cz, posouvají statistiky o počtu obyvatel chybně o jeden rok. Počet obyvatel Nezdenic v roce 2026 můžeme zatím pouze statisticky odhadovat a podle aktuální projekce by se mohl pohybovat zhruba kolem 705 obyvatel

RokPočet obyvatel
2025708
2024706
2023711
2022726
2021726
2020710
2019733
2018732
2017737
2016734
2015741
2014736
2013730
2012756
2011747
2010748
2009760
2008770
2007768
2006782
2005780
2004789
2003794
2002788
2001741
2000751

Živě narození po letech

Následující tabulka zachycuje přesné počty živě narozených dětí v jednotlivých letech a umožňuje identifikovat populačně silnější i slabší ročníky. Data jsou uváděna v surové podobě bez grafického zaokrouhlení, což z nich činí spolehlivý podklad pro citace i detailní analýzu trendů. Mezi lety 2000 a 2025 se roční počet narozených proměnil o +1.

RokŽivě narození
20257
20243
20234
20225
202113
20205
20194
20188
20175
20165
20154
20147
20132
20125
20115
20109
20094
20087
20079
20066
20058
20045
20037
20025
20017
20006

Zemřelí po letech

Přesná statistická řada úmrtí, která slouží jako podklad pro hlubší demografický rozbor. Na rozdíl od grafu zde najdete absolutní čísla vhodná pro přímé meziroční srovnání i pro potřeby citací. Mezi lety 2000 a 2025 se evidovaný počet úmrtí v Nezdenicích změnil o -16 osob ročně.

RokZemřelí
202520
202420
202322
202222
202126
202037
201932
201826
201727
201633
201526
201432
201335
201228
201132
201041
200943
200839
200750
200639
200553
200446
200342
200244
200145
200036

Přistěhovalí po letech

Přesný soupis nově přistěhovalých obyvatel v jednotlivých letech. Díky sestupnému řazení máte okamžitý přehled o nejaktuálnějším vývoji, který můžete ihned konfrontovat s historickými údaji v nižších řádcích. V roce 2025 se k Nezdenicím připojilo celkem 25 nových obyvatel.

RokPřistěhovalí
202525
202425
202325
202232
202145
202023
201941
201823
201741
201632
201546
201441
201329
201244
201138
201036
200935
200847
200750
200643
200552
200453
200354
2002101
200161
200032

Vystěhovalí po letech

Pohled na mobilitu obyvatel Nezdenic z opačné strany. Tato analýza dokumentuje počty odchodů v čase a ilustruje stabilitu populace v jednotlivých etapách rozvoje. Tato surová data jsou klíčová pro pochopení, zda je úbytek obyvatel v grafu způsoben zvýšenou emigrací, nebo jen poklesem přistěhovalectví. V posledním roce sledovaného období dosáhl počet vystěhovalých hodnoty 10.

RokVystěhovalí
202510
202413
202322
202215
202111
202014
201912
201810
201716
201611
201519
201410
201322
201212
201115
201016
20096
200813
200723
20068
200516
200417
200313
200215
200125
200011

Sňatky v průběhu let

Přehled ročních počtů sňatků v jednotlivých letech. Dokumentace vývoje sňatečnosti dovoluje konfrontovat aktuální stav s historickými údaji v širším časovém kontextu. Pro rok 2025 uvádějí data ČSÚ celkem 2 nově uzavřených manželství.

RokSňatky
20252
20243
20234
20223
20213
20203
20194
20183
20176
20164
20155
20141
20134
20120
20113
20101
20093
20083
20072
20060
20052
20042
20037
20024
20014
20005

Rozvody po letech

Detailní statistická řada ukončených manželství obyvatel Nezdenic v chronologickém uspořádání. V této tabulce najdete na rozdíl od vizualizací a grafů pouze surová data, nezbytná pro přesné meziroční srovnání a vědecké citace. Data ilustrují, jak se v čase proměňovala bilance rodinného stavu místních. Poslední dostupný údaj za rok 2025 zmiňuje celkem 1 rozvodů.

RokRozvody
20251
20240
20231
20221
20212
20200
20192
20181
20170
20160
20152
20142
20132
20122
20115
20100
20092
20081
20071
20061
20052
20041
20030
20020
20013
20003

Přirozený přírůstek / úbytek

Tabulka uvádí přímo saldo mezi narozenými a zemřelými, takže bez dalšího počítání ukazuje, zda přirozená měna obyvatelstva populaci posilovala, nebo oslabovala. Kladné hodnoty znamenají více narozených než zemřelých, záporné hodnoty naopak přirozený úbytek. V posledním dostupném roce činilo toto saldo -13.

RokSaldo
2025-13
2024-17
2023-18
2022-17
2021-13
2020-32
2019-28
2018-18
2017-22
2016-28
2015-22
2014-25
2013-33
2012-23
2011-27
2010-32
2009-39
2008-32
2007-41
2006-33
2005-45
2004-41
2003-35
2002-39
2001-38
2000-30

Přírůstek / úbytek stěhováním

Tabulka přináší přímé roční saldo stěhování a ukazuje, jestli se do lokality dlouhodobě více lidí přistěhovávalo, nebo z ní odcházelo. Je to nejrychlejší způsob, jak bez dopočtů ověřit migrační zisk či ztrátu v konkrétním roce. Poslední dostupný údaj vychází na +15.

RokSaldo
2025+15
2024+12
2023+3
2022+17
2021+34
2020+9
2019+29
2018+13
2017+25
2016+21
2015+27
2014+31
2013+7
2012+32
2011+23
2010+20
2009+29
2008+34
2007+27
2006+35
2005+36
2004+36
2003+41
2002+86
2001+36
2000+21

Celkový přírůstek / úbytek

Tato tabulka shrnuje výslednou roční změnu počtu obyvatel po započtení přirozené měny i migrace, a představuje tak finální bilanci každého roku. Pro uživatele je praktická hlavně tehdy, když chce rychle zjistit, v jakých letech populace rostla a kdy naopak klesala. Poslední dostupný řádek za rok 2025 ukazuje saldo +2.

RokSaldo
2025+2
2024-5
2023-15
20220
2021+21
2020-23
2019+1
2018-5
2017+3
2016-7
2015+5
2014+6
2013-26
2012+9
2011-4
2010-12
2009-10
2008+2
2007-14
2006+2
2005-9
2004-5
2003+6
2002+47
2001-2
2000-9

Predikce počtu obyvatel na další 4 roky

Tento model nepředstavuje oficiální prognózu, ale robustní statistickou projekci založenou na historickém vývoji počtu obyvatel, přirozené měně a migraci ve vztahu k Nezdenicím. Model ukazuje na spíše pozvolné pokračování populačního poklesu. Predikce je výsledkem kombinace přirozené měny a migrační složky. Pro rok 2026 se střední varianta pohybuje kolem 705 obyvatel, zatímco rozumné rozpětí modelu sahá přibližně od 690 do 721. Průměrná modelovaná roční změna odpovídá přibližně hodnotě -3,50 ‰ z velikosti populace.

Scénáře vývoje populace

Vedle středního odhadu je vhodné sledovat i rozmezí možného vývoje, protože historická data nejsou dokonale stabilní. Tento graf proto ukazuje konzervativní, střední a vyšší scénář, které vznikají z modelované volatility historických ročních změn Nezdenic. Rozpětí není náhodné číslo, ale odvozený interval založený na kolísání reziduí a na tom, jak moc se vybraný trend v minulosti odchyloval od své střední trajektorie.

Odhad hlavních příčin budoucí změny

Tato predikce nerozpočítává budoucnost jen mechanicky z jediné křivky, ale odděleně modeluje přirozené saldo a saldo stěhování, tedy dvě hlavní složky, které výsledný počet obyvatel určují. Díky tomu lze číst nejen výsledný počet, ale i to, zda má být další vývoj tažen spíše porodností a úmrtností, nebo migrací. Složky působí rozdílně, ale v souhrnu převažuje přirozená měna. Predikce je výsledkem kombinace přirozené měny a migrační složky.

Odhad meziroční změny počtu obyvatel

Zde je vidět samotné tempo očekávané změny v dalších letech. Tento pohled je důležitý zejména tehdy, když nestačí znát pouze výsledný počet obyvatel, ale je potřeba chápat i směr a sílu pohybu. Simulace odhaduje roční změnu v průměru o přibližně -2 obyvatel. Model ukazuje na spíše pozvolné pokračování populačního poklesu.