Domů / Kraj Vysočina / Jihlava / Krahulčí
Vlajka obce Krahulčí

Demografie Krahulčí

Kolik je v Krahulčí obyvatel? Dle posledních oficiálních měření jich zde žije přibližně 620 a modelový odhad pro rok 2026 ukazuje hodnotu kolem 619. Prozkoumejte detailní historická data o počtu obyvatel, sledujte statistiky ohledně narození, úmrtí, migrace, ale také sňatků a rozvodů. K dispozici jsou také aktuální i historická data o hospodaření v jednotlivých obcích a regionech, ale známe také aktuální stav zdravotnictví a dostupnost lékařů nebo třeba detailní statistiky dopravních nehod.

620
Meziroční změna oproti 2024: -13
2
Přirozená změna: -5
Zemřelí (2025)
7
Porovnání s narozenými za stejný rok
-8
Přistěhovalí 19 / vystěhovalí 27
Arnolec
 (Jihlava)
Batelov
 (Jihlava)
Bílý Kámen
 (Jihlava)
Bítovčice
 (Jihlava)
Bohuslavice
 (Jihlava)
Borovná
 (Jihlava)
Boršov
 (Jihlava)
Brtnice
 (Jihlava)
Brtnička
 (Jihlava)
Brzkov
 (Jihlava)
Cejle
 (Jihlava)
Cerekvička-Rosice
 (Jihlava)
Černíč
 (Jihlava)
Čížov
 (Jihlava)
Dlouhá Brtnice
 (Jihlava)
Dobronín
 (Jihlava)
Dobroutov
 (Jihlava)
Dolní Cerekev
 (Jihlava)
Dolní Vilímeč
 (Jihlava)
Doupě
 (Jihlava)
Dudín
 (Jihlava)
Dušejov
 (Jihlava)
Dvorce
 (Jihlava)
Dyjice
 (Jihlava)
Hladov
 (Jihlava)
Hodice
 (Jihlava)
Hojkov
 (Jihlava)
Horní Dubenky
 (Jihlava)
Horní Myslová
 (Jihlava)
Hostětice
 (Jihlava)
Hrutov
 (Jihlava)
Hubenov
 (Jihlava)
Hybrálec
 (Jihlava)
Jamné
 (Jihlava)
Jersín
 (Jihlava)
Jezdovice
 (Jihlava)
Ježená
 (Jihlava)
Jihlava
 (Jihlava)
Jihlávka
 (Jihlava)
Jindřichovice
 (Jihlava)
Kalhov
 (Jihlava)
Kaliště
 (Jihlava)
Kamenice
 (Jihlava)
Kamenná
 (Jihlava)
Klatovec
 (Jihlava)
Kněžice
 (Jihlava)
Knínice
 (Jihlava)
Kostelec
 (Jihlava)
Kostelní Myslová
 (Jihlava)
Kozlov
 (Jihlava)
Krahulčí
 (Jihlava)
Krasonice
 (Jihlava)
Lhotka
 (Jihlava)
Luka nad Jihlavou
 (Jihlava)
Malý Beranov
 (Jihlava)
Markvartice
 (Jihlava)
Měšín
 (Jihlava)
Milíčov
 (Jihlava)
Mirošov
 (Jihlava)
Mrákotín
 (Jihlava)
Mysletice
 (Jihlava)
Mysliboř
 (Jihlava)
Nadějov
 (Jihlava)
Nevcehle
 (Jihlava)
Nová Říše
 (Jihlava)
Olšany
 (Jihlava)
Olší
 (Jihlava)
Opatov
 (Jihlava)
Ořechov
 (Jihlava)
Otín
 (Jihlava)
Panenská Rozsíčka
 (Jihlava)
Panské Dubenky
 (Jihlava)
Pavlov
 (Jihlava)
Plandry
 (Jihlava)
Polná
 (Jihlava)
Puklice
 (Jihlava)
Radkov
 (Jihlava)
Rančířov
 (Jihlava)
Rantířov
 (Jihlava)
Řásná
 (Jihlava)
Řídelov
 (Jihlava)
Rohozná
 (Jihlava)
Rozseč
 (Jihlava)
Růžená
 (Jihlava)
Rybné
 (Jihlava)
Sedlatice
 (Jihlava)
Sedlejov
 (Jihlava)
Šimanov
 (Jihlava)
Smrčná
 (Jihlava)
Stáj
 (Jihlava)
Stará Říše
 (Jihlava)
Stonařov
 (Jihlava)
Strachoňovice
 (Jihlava)
Střítež
 (Jihlava)
Suchá
 (Jihlava)
Švábov
 (Jihlava)
Svojkovice
 (Jihlava)
Telč
 (Jihlava)
Třešť
 (Jihlava)
Třeštice
 (Jihlava)
Urbanov
 (Jihlava)
Ústí
 (Jihlava)
Vanov
 (Jihlava)
Vanůvek
 (Jihlava)
Vápovice
 (Jihlava)
Velký Beranov
 (Jihlava)
Větrný Jeníkov
 (Jihlava)
Věžnice
 (Jihlava)
Věžnička
 (Jihlava)
Vílanec
 (Jihlava)
Volevčice
 (Jihlava)
Vyskytná nad Jihlavou
 (Jihlava)
Vysoké Studnice
 (Jihlava)
Vystrčenovice
 (Jihlava)
Záborná
 (Jihlava)
Zadní Vydří
 (Jihlava)
Žatec
 (Jihlava)
Zbilidy
 (Jihlava)
Zbinohy
 (Jihlava)
Zdeňkov
 (Jihlava)
Ždírec
 (Jihlava)
Zhoř
 (Jihlava)
Zvolenovice
 (Jihlava)

Vývoj počtu obyvatel

Zatímco v roce 2000 žilo v Krahulčí 558 obyvatel, v roce 2025 se počet obyvatel dostal na 620. Graf umožňuje rychle vyhodnotit, zda populace Krahulčí rostla, stagnovala nebo naopak klesala, a to v rozmezí let 2000–2025. V křivce grafu je dobře patrný absolutní posun o +62 obyvatel, tedy přibližně o 11,1 % oproti prvnímu dostupnému roku ke kterému máme platná statistická data.

Živě narození vs. zemřelí

Tento graf staví vedle sebe dva základní demografické ukazatele: počty živě narozených a počty zemřelých v jednotlivých letech. Data vám prozradí ve kterých obdobích měl přirozený pohyb obyvatelstva pozitivní bilanci a kdy naopak více lidí zemřelo, než se narodilo. Jak můžete vidět v infografice, tak v roce 2025 se v Krahulčí narodilo 2 dětí a 7 obyvatel zemřelo, přirozený rozdíl tedy činil -5.

Přistěhovalí vs. vystěhovalí

Data v této vizualizaci poukazují na migrační aktivitu spjatou s Krahulčím a jak se v čase měnily počty přistěhovalých a vystěhovalých osob. Například v roce 2025 činil rozdíl mezi přistěhovalými a vystěhovalými -8, konkrétně se pak do Krahulčí přistěhovalo 19 osob a vystěhovalo se 27 lidí.

Přirozený a migrační přírůstek / úbytek

Graf srovnává dvě hlavní složky vývoje: přirozenou měnu (rozdíl mezi počtem narozených a zemřelých) a stěhování. Na první pohled je zřejmé, zda za změnou počtu obyvatel stojí spíše demografický vývoj, nebo atraktivita Krahulčí pro nové rezidenty. V roce 2025 dosáhl přirozený přírůstek/úbytek hodnoty -5, zatímco migrační saldo činilo -8.

Sňatky vs. rozvody

Následující graf nabízí pohled do soukromí obyvatel v Krahulčí skrze statistiku sňatků a rozvodů. Ukazuje, jak se v čase mění rodinné trendy v tomto regionu a zda počet uzavřených manželství převyšuje počet těch zaniklých. V roce 2025 bylo uzavřeno 3 manželství a došlo k 1 rozvodům, což představuje rozdíl +2.

Celkový přírůstek / úbytek

Toto je pomyslný účetní výkaz života v lokalitě. Sčítá radost z narození, smutek z odchodů i dynamiku stěhování do jediné výsledné křivky. Dobře zde rozpoznáte i mimořádné události; zejména pak období pandemie covidu-19 v Krahulčí, které v mnoha místech dočasně vychýlilo stabilitu porodnosti či úmrtnosti a ovlivnilo ochotu lidí se stěhovat. V roce 2025 se tato bilance ustálila na hodnotě -13 obyvatel.

Co táhne změnu počtu obyvatel: porodnost, nebo stěhování?

Tato vizualizace rozkládá celkovou změnu počtu obyvatel na dvě hlavní složky – přirozený přírůstek či úbytek a saldo stěhování. Sleduje, zda se počet obyvatel Krahulčí měnil hlavně vlivem porodnosti a úmrtnosti, nebo spíše příchodem a odchodem obyvatel. V roce 2025 činilo přirozené saldo -5, migrační saldo -8 a výsledná celková změna dosáhla -13.

Počet obyvatel Krahulčí v jednotlivých letech

Chcete čistá data o vývoji populace v Krahulčí rok po roce? Od počátku sledovaného období se celkový počet obyvatel změnil o +62. Pozor na nepřesnou interpretaci dat ČSÚ, kdy některé portály, jako například obyvateleceska.cz, posouvají statistiky o počtu obyvatel chybně o jeden rok. Počet obyvatel Krahulčí v roce 2026 můžeme zatím pouze statisticky odhadovat a podle aktuální projekce by se mohl pohybovat zhruba kolem 619 obyvatel

RokPočet obyvatel
2025620
2024633
2023633
2022639
2021625
2020611
2019610
2018600
2017602
2016610
2015624
2014624
2013630
2012644
2011644
2010680
2009687
2008679
2007670
2006667
2005630
2004619
2003615
2002581
2001570
2000558

Živě narození po letech

Následující tabulka zachycuje přesné počty živě narozených dětí v jednotlivých letech a umožňuje identifikovat populačně silnější i slabší ročníky. Data jsou uváděna v surové podobě bez grafického zaokrouhlení, což z nich činí spolehlivý podklad pro citace i detailní analýzu trendů. Mezi lety 2000 a 2025 se roční počet narozených proměnil o -4.

RokŽivě narození
20252
20245
20235
20228
202112
20208
20198
20189
20172
201610
20154
20146
20138
20123
20116
20106
20098
20083
20074
20065
200510
20045
20033
20026
20013
20006

Zemřelí po letech

Přesná statistická řada úmrtí, která slouží jako podklad pro hlubší demografický rozbor. Na rozdíl od grafu zde najdete absolutní čísla vhodná pro přímé meziroční srovnání i pro potřeby citací. Mezi lety 2000 a 2025 se evidovaný počet úmrtí v Krahulčí změnil o +4 osob ročně.

RokZemřelí
20257
20242
20236
20223
202110
202011
20192
20186
20173
201610
20154
20146
20136
20127
20114
20108
20097
20081
20073
20062
20054
20043
20035
20022
20016
20003

Přistěhovalí po letech

Přesný soupis nově přistěhovalých obyvatel v jednotlivých letech. Díky sestupnému řazení máte okamžitý přehled o nejaktuálnějším vývoji, který můžete ihned konfrontovat s historickými údaji v nižších řádcích. V roce 2025 se k Krahulčí připojilo celkem 19 nových obyvatel.

RokPřistěhovalí
202519
202431
202315
202238
202118
202022
201921
201811
201712
20163
201510
20149
20131
201216
20118
20108
200910
200818
200713
200652
200519
200412
200350
200228
200110
20003

Vystěhovalí po letech

Pohled na mobilitu obyvatel Krahulčí z opačné strany. Tato analýza dokumentuje počty odchodů v čase a ilustruje stabilitu populace v jednotlivých etapách rozvoje. Tato surová data jsou klíčová pro pochopení, zda je úbytek obyvatel v grafu způsoben zvýšenou emigrací, nebo jen poklesem přistěhovalectví. V posledním roce sledovaného období dosáhl počet vystěhovalých hodnoty 27.

RokVystěhovalí
202527
202434
202320
202229
20212
202018
201917
201816
201719
201617
201510
201415
201317
201212
201116
201013
20093
200811
200711
200618
200514
200410
200314
200221
20017
200015

Sňatky v průběhu let

Přehled ročních počtů sňatků v jednotlivých letech. Dokumentace vývoje sňatečnosti dovoluje konfrontovat aktuální stav s historickými údaji v širším časovém kontextu. Pro rok 2025 uvádějí data ČSÚ celkem 3 nově uzavřených manželství.

RokSňatky
20253
20243
20231
20224
20215
20203
20194
20182
20171
20162
20154
20140
20133
20121
20113
20103
20090
20083
20074
20064
20054
20045
20032
20025
20012
20001

Rozvody po letech

Detailní statistická řada ukončených manželství obyvatel Krahulčí v chronologickém uspořádání. V této tabulce najdete na rozdíl od vizualizací a grafů pouze surová data, nezbytná pro přesné meziroční srovnání a vědecké citace. Data ilustrují, jak se v čase proměňovala bilance rodinného stavu místních. Poslední dostupný údaj za rok 2025 zmiňuje celkem 1 rozvodů.

RokRozvody
20251
20240
20232
20222
20210
20201
20192
20183
20171
20162
20151
20141
20130
20121
20110
20101
20092
20082
20071
20062
20052
20041
20032
20020
20013
20002

Přirozený přírůstek / úbytek

Tabulka uvádí přímo saldo mezi narozenými a zemřelými, takže bez dalšího počítání ukazuje, zda přirozená měna obyvatelstva populaci posilovala, nebo oslabovala. Kladné hodnoty znamenají více narozených než zemřelých, záporné hodnoty naopak přirozený úbytek. V posledním dostupném roce činilo toto saldo -5.

RokSaldo
2025-5
2024+3
2023-1
2022+5
2021+2
2020-3
2019+6
2018+3
2017-1
20160
20150
20140
2013+2
2012-4
2011+2
2010-2
2009+1
2008+2
2007+1
2006+3
2005+6
2004+2
2003-2
2002+4
2001-3
2000+3

Přírůstek / úbytek stěhováním

Tabulka přináší přímé roční saldo stěhování a ukazuje, jestli se do lokality dlouhodobě více lidí přistěhovávalo, nebo z ní odcházelo. Je to nejrychlejší způsob, jak bez dopočtů ověřit migrační zisk či ztrátu v konkrétním roce. Poslední dostupný údaj vychází na -8.

RokSaldo
2025-8
2024-3
2023-5
2022+9
2021+16
2020+4
2019+4
2018-5
2017-7
2016-14
20150
2014-6
2013-16
2012+4
2011-8
2010-5
2009+7
2008+7
2007+2
2006+34
2005+5
2004+2
2003+36
2002+7
2001+3
2000-12

Celkový přírůstek / úbytek

Tato tabulka shrnuje výslednou roční změnu počtu obyvatel po započtení přirozené měny i migrace, a představuje tak finální bilanci každého roku. Pro uživatele je praktická hlavně tehdy, když chce rychle zjistit, v jakých letech populace rostla a kdy naopak klesala. Poslední dostupný řádek za rok 2025 ukazuje saldo -13.

RokSaldo
2025-13
20240
2023-6
2022+14
2021+18
2020+1
2019+10
2018-2
2017-8
2016-14
20150
2014-6
2013-14
20120
2011-6
2010-7
2009+8
2008+9
2007+3
2006+37
2005+11
2004+4
2003+34
2002+11
20010
2000-9

Predikce počtu obyvatel na další 4 roky

Tento model nepředstavuje oficiální prognózu, ale robustní statistickou projekci založenou na historickém vývoji počtu obyvatel, přirozené měně a migraci ve vztahu k Krahulčí. Model ukazuje na spíše pozvolné pokračování populačního poklesu. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka. Pro rok 2026 se střední varianta pohybuje kolem 619 obyvatel, zatímco rozumné rozpětí modelu sahá přibližně od 606 do 632. Průměrná modelovaná roční změna odpovídá přibližně hodnotě -2,30 ‰ z velikosti populace.

Scénáře vývoje populace

Vedle středního odhadu je vhodné sledovat i rozmezí možného vývoje, protože historická data nejsou dokonale stabilní. Tento graf proto ukazuje konzervativní, střední a vyšší scénář, které vznikají z modelované volatility historických ročních změn Krahulčí. Rozpětí není náhodné číslo, ale odvozený interval založený na kolísání reziduí a na tom, jak moc se vybraný trend v minulosti odchyloval od své střední trajektorie.

Odhad hlavních příčin budoucí změny

Tato predikce nerozpočítává budoucnost jen mechanicky z jediné křivky, ale odděleně modeluje přirozené saldo a saldo stěhování, tedy dvě hlavní složky, které výsledný počet obyvatel určují. Díky tomu lze číst nejen výsledný počet, ale i to, zda má být další vývoj tažen spíše porodností a úmrtností, nebo migrací. Obě hlavní složky v modelu působí ve stejném směru a populaci spíše oslabují. Dominantní roli v predikci hraje především migrační složka.

Odhad meziroční změny počtu obyvatel

Zde je vidět samotné tempo očekávané změny v dalších letech. Tento pohled je důležitý zejména tehdy, když nestačí znát pouze výsledný počet obyvatel, ale je potřeba chápat i směr a sílu pohybu. Simulace odhaduje roční změnu v průměru o přibližně -1 obyvatel. Model ukazuje na spíše pozvolné pokračování populačního poklesu.