Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.
V aktuálně zpracovaných policejních datech evidujeme v Janově nad Nisou celkem 1 520 deliktů. V posledním dostupném roce připadá na 1 488 obyvatel kolem 625,00 deliktů (na 10 000 obyvatel), což ukazuje na výrazně nadprůměrnou intenzitu. Níže najdete také sekci poslední události a interaktivní mapu kde lze nalézt všechny přestupky, krádeže, podvody, drogové delikty, dopravní nehody i násilné trestné činy v okolí Janova nad Nisou.
Výchozí přehled zobrazuje závažnější kriminální události v Janově nad Nisou z posledních dní. Výpis lze libovolně filtrovat dle typu (násilná, krádeže, toxikománie, vloupání, podvody, požáry). Nejnovější policejní záznam z kategorie "závažnějších" trestných činů datujeme přibližně před 657 hodinami.
| Datum a čas | Skupina | Podskupina | Stav | Obec |
|---|---|---|---|---|
|
3.8.2026 11:41
Krádeže vloupáním
Krádeže vloupáním
neobjasněno
Janov nad Nisou
přibližně před 27 dny se v okolí Janova nad Nisou objevila událost ve skupině Krádeže vloupáním, konkrétně KRÁDEŽE VLOUPÁNÍM (kód 18).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
2.8.2026 22:11
Krádeže vloupáním
Krádeže vloupáním
neobjasněno
Janov nad Nisou
přibližně před 27 dny se v okolí Janova nad Nisou objevila událost ve skupině Krádeže vloupáním, konkrétně KRÁDEŽE VLOUPÁNÍM (kód 18).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
10.7.2026 19:10
Jiná majetková
Jiná majetková
neobjasněno
Janov nad Nisou
přibližně před 51 dny se v okolí Janova nad Nisou objevila událost ve skupině Jiná majetková, konkrétně OSTATNÍ MAJETKOVÁ TRESTNÁ ČINNOST (kód 55).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
10.7.2026 18:49
Krádeže vloupáním
Krádeže vloupáním
neobjasněno
Janov nad Nisou
přibližně před 51 dny se v okolí Janova nad Nisou objevila událost ve skupině Krádeže vloupáním, konkrétně KRÁDEŽE VLOUPÁNÍM (kód 18).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
|
2.7.2026 11:34
Dopravní nehody
Dopravní nehody
zjištěn pravděpodobný pachatel
Janov nad Nisou
přibližně před 59 dny se v okolí Janova nad Nisou objevila událost ve skupině Dopravní nehody, konkrétně DOPRAVNÍ NEHODY (kód 79).
|
||||
|
Poloha incidentu je záměrně zkreslená a neodpovídá přesnému místu činu.
|
||||
Graf porovnává počet zveřejněných deliktů v Janově nad Nisou s vývojem počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 56 deliktů. Nejvyšší roční objem připadl na rok 2021 s hodnotou 216. Nejnižší hodnota v řadě připadla na rok 2013 s počtem 34. Oproti začátku sledované řady jde o změnu +22, tedy asi 64,7 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to v posledním roce představuje přibližně 625,00 deliktů při populaci kolem 1 488 obyvatel. Aktuálně to ukazuje na výrazně nadprůměrnou intenzitu.
Jak je vidět v grafu, v delším horizontu v Janově nad Nisou nejčastěji převažují delikty typu Krádeže vloupáním, následované kategorií Krádeže. Přestupky jsou zde záměrně vynechány, aby nepřehlušily vývoj závažnějších skupin. Vedoucí kategorie tvoří v souhrnu přibližně 31,6 % všech zde zobrazených nepřestupkových případů. Oproti začátku sledované řady se její objem změnil zhruba o 400,0 %, takže je dobře vidět, zda jde o dlouhodobě stabilní, rostoucí nebo naopak ustupující typ kriminality.
Graf zachycuje podíl případů se stavem zjištěn pravděpodobný pachatel v Janově nad Nisou v jednotlivých letech. V posledním dostupném roce vychází objasněnost přibližně na 64,29 %. Nejvyšší podíl v celé řadě připadl na rok 2021 s hodnotou 86,57 %.
Graf ukazuje roční intenzitu kriminality po přepočtu na 10 000 obyvatel. To je užitečné hlavně pro srovnání lokalit s odlišně velkou populací.
Denní řada ukazuje tempo zveřejňování deliktů v Janově nad Nisou za posledních 30 dní. Nejvyšší denní počet v tomto okně připadl na 3.8.2026 s hodnotou 2. Poslední den v řadě má evidovanou hodnotu 0.
Tabulka shrnuje nejčastější konkrétní typy přestupků v Janově nad Nisou podle hlavní klasifikace v importovaných policejních datech.
| Typ přestupku | Počet |
|---|---|
| PŘ – BESIP | 836 |
| PŘ – veřejný pořádek | 167 |
| PŘ – ostatní | 147 |
| PŘ – majetek | 122 |
| PŘ – alkohol a toxi | 21 |
Tabulka shrnuje nejčastější konkrétní nepřestupkové delikty v Janově nad Nisou, tedy především trestné činy, podvody a další závažnější kategorie.
| Typ deliktu | Počet |
|---|---|
| Krádeže vloupáním | 65 |
| Krádeže | 52 |
| Jiná majetková | 39 |
| Podvody | 22 |
| Násilná | 18 |
| Dopravní nehody | 10 |
| Obecně nebezpečná | 10 |
| Toxikománie | 8 |
| Požáry výbuchy | 3 |
Tabulka a graf porovnávají aktuální obec s pěti populačně největšími obcemi stejného okresu. Vedle absolutního počtu evidovaných deliktů v posledním roce je doplněn i přepočet na 10 000 obyvatel, aby bylo srovnání férovější.
| Obec | Populace | Poslední rok | Na 10 000 obyv. |
|---|---|---|---|
| Janov nad Nisou | 1 488 | 56 | 376,3 |
| Jablonec nad Nisou | 46 206 | 12 067 | 2 611,6 |
| Železný Brod | 5 993 | 407 | 679,1 |
| Tanvald | 5 941 | 555 | 934,2 |
| Smržovka | 3 901 | 393 | 1 007,4 |
| Desná | 2 986 | 161 | 539,2 |
Liniový graf porovnává roční vývoj celkového počtu evidovaných deliktů v aktuální obci a v pěti populačně největších obcích v blízkosti stejného okresu. Díky tomu je vidět, zda se místní vývoj drží podobně jako v hlavních centrech okresu, nebo se od nich dlouhodobě odlišuje.
Každý tab představuje jeden rok a pod ním je vždy sumarizovaná tabulka skupin deliktů. Přestupky jsou zde záměrně vynechány, aby nepřekryly významnější trestní kategorie.
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 5 | 0 | 0,0 |
| Jiná majetková | 3 | 1 | 33,3 |
| Násilná | 2 | 0 | 0,0 |
| Dopravní nehody | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 5 | 0 | 0,0 |
| Krádeže vloupáním | 5 | 0 | 0,0 |
| Podvody | 4 | 0 | 0,0 |
| Jiná majetková | 3 | 3 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 3 | 2 | 66,7 |
| Násilná | 2 | 1 | 50,0 |
| Toxikománie | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 5 | 0 | 0,0 |
| Krádeže | 4 | 1 | 25,0 |
| Jiná majetková | 1 | 0 | 0,0 |
| Podvody | 1 | 1 | 100,0 |
| Toxikománie | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 7 | 1 | 14,3 |
| Jiná majetková | 6 | 1 | 16,7 |
| Krádeže | 5 | 1 | 20,0 |
| Podvody | 2 | 0 | 0,0 |
| Toxikománie | 2 | 2 | 100,0 |
| Dopravní nehody | 1 | 1 | 100,0 |
| Násilná | 1 | 1 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Podvody | 7 | 2 | 28,6 |
| Jiná majetková | 5 | 1 | 20,0 |
| Krádeže | 4 | 2 | 50,0 |
| Krádeže vloupáním | 4 | 0 | 0,0 |
| Dopravní nehody | 2 | 2 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 0 | 0,0 |
| Násilná | 1 | 0 | 0,0 |
| Toxikománie | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Jiná majetková | 4 | 2 | 50,0 |
| Krádeže | 3 | 1 | 33,3 |
| Krádeže vloupáním | 3 | 0 | 0,0 |
| Násilná | 3 | 3 | 100,0 |
| Podvody | 2 | 0 | 0,0 |
| Dopravní nehody | 1 | 1 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 4 | 0 | 0,0 |
| Jiná majetková | 2 | 1 | 50,0 |
| Krádeže | 2 | 0 | 0,0 |
| Násilná | 2 | 2 | 100,0 |
| Toxikománie | 2 | 1 | 50,0 |
| Obecně nebezpečná | 1 | 0 | 0,0 |
| Podvody | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže vloupáním | 15 | 3 | 20,0 |
| Krádeže | 5 | 1 | 20,0 |
| Jiná majetková | 4 | 2 | 50,0 |
| Podvody | 2 | 1 | 50,0 |
| Dopravní nehody | 1 | 1 | 100,0 |
| Násilná | 1 | 0 | 0,0 |
| Toxikománie | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 6 | 1 | 16,7 |
| Jiná majetková | 4 | 2 | 50,0 |
| Krádeže vloupáním | 3 | 2 | 66,7 |
| Podvody | 2 | 0 | 0,0 |
| Dopravní nehody | 1 | 1 | 100,0 |
| Násilná | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 7 | 1 | 14,3 |
| Jiná majetková | 5 | 1 | 20,0 |
| Krádeže vloupáním | 3 | 1 | 33,3 |
| Násilná | 3 | 2 | 66,7 |
| Požáry, výbuchy | 2 | 0 | 0,0 |
| Dopravní nehody | 1 | 1 | 100,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Krádeže | 11 | 0 | 0,0 |
| Krádeže vloupáním | 10 | 3 | 30,0 |
| Jiná majetková | 2 | 0 | 0,0 |
| Násilná | 2 | 2 | 100,0 |
| Obecně nebezpečná | 2 | 2 | 100,0 |
| Dopravní nehody | 1 | 1 | 100,0 |
| Podvody | 1 | 1 | 100,0 |
| Požáry, výbuchy | 1 | 0 | 0,0 |
| Skupina | Celkem | Objasněné | Objasněnost % |
|---|---|---|---|
| Dopravní nehody | 1 | 1 | 100,0 |
| Krádeže vloupáním | 1 | 1 | 100,0 |
Mapa zobrazuje aktuálně načtené delikty v Janově nad Nisou. Barva markeru odpovídá hlavní skupině deliktu. Po kliknutí na bod se zobrazí detailní údaje. Filtry mapy se aplikují automaticky změnou selectů, bez tlačítka.
Tato tabulka zobrazuje nejnovější delikty podle vám zvolených filtrů na mapě kriminálních činů. Na mapě si tedy vyfiltrujte cokoli od dopravních přestupků, přes násilnou trestnou činnost (vraždy, loupeže, podvody, vloupání) až po podvody, toxikománii či extrémizmus.
| Datum a čas | Skupina | Podskupina | Popis | Relevance | Stav | Obec |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.8.2026 09:59 | Přestupky | PŘ – majetek | Proti majetku | Místo spáchání | neobjasněno | Janov nad Nisou |
| 25.8.2026 09:52 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | neobjasněno | Janov nad Nisou |
| 22.8.2026 16:42 | Přestupky | PŘ – veřejný pořádek | Proti veřejnému pořádku a občanskému soužití | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Janov nad Nisou |
| 19.8.2026 09:05 | Přestupky | PŘ – ostatní | Ostatní přestupky | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Janov nad Nisou |
| 17.8.2026 16:53 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | neobjasněno | Janov nad Nisou |
| 15.8.2026 16:20 | Přestupky | PŘ – BESIP | Na úseku BESIP a silničního hospodářství | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Janov nad Nisou |
| 14.8.2026 23:26 | Přestupky | PŘ – veřejný pořádek | Proti veřejnému pořádku a občanskému soužití | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Janov nad Nisou |
| 14.8.2026 10:51 | Přestupky | PŘ – ostatní | Ostatní přestupky | Místo spáchání | zjištěn pravděpodobný pachatel | Janov nad Nisou |
| 9.8.2026 10:55 | Přestupky | PŘ – majetek | Proti majetku | Místo spáchání | neobjasněno | Janov nad Nisou |
| 3.8.2026 11:41 | Krádeže vloupáním | Krádeže vloupáním | KRÁDEŽE VLOUPÁNÍM | Místo spáchání | neobjasněno | Janov nad Nisou |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné