Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Němčicích nad Hanou registrováno celkem 12 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 1 902 obyvatel Němčic nad Hanou dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Němčicích nad Hanou. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 2 na 12, tedy přibližně o 500,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 1 902 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Němčicích nad Hanou. V posledním dostupném roce připadá přibližně 5,26 praktiků, 10,52 stomatologických pracovišť, 5,26 pediatrických ordinací, 5,26 gynekologických míst a 5,26 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Němčicích nad Hanou. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samostatná ordinace lékaře specialisty s počtem 3 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně oftalmologie s počtem 2 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Němčicích nad Hanou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2021, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,26.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Všeobecný lékař Olomoucko s.r.o. | +420770112211 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Němčicích nad Hanou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2023, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,26.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. PAVEL HRONEK | Němčice nad Hanou, Sokolská 522 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Němčicích nad Hanou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2017, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 10,52.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dentilis s.r.o. | +420582386755 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Ludmila Ošťádalová s.r.o. | ostadal.ludmila@centrum.cz | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Němčicích nad Hanou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2000, kdy bylo evidováno 1 míst. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0, tedy přibližně 0,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,26.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MEDICOM`S spol. s r.o. | +420736675809 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Němčicích nad Hanou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2009, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,26.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| REHAFYZ s.r.o. | rehafyz@atlas.cz | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Němčicích nad Hanou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Psychomoravia s.r.o. | +420737810795 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Psychologická ambulance s.r.o. | +420731418766 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| AGEL Středomoravská nemocniční a.s., Nemocnice Prostějov | +420582315111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Zdeněk Kolařík | +420582334351 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Michaela Kamínková | +420582336687 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Němčicích nad Hanou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2016, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,26.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dvouletá s.r.o., Lékárna Medica, interní ambulance | +420573370080 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Němčicích nad Hanou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2004, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1, tedy přibližně 100,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 10,52.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Blanka Krausová | +420603113174 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MEDICOM`S spol. s r.o. | +420736675809 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 5,26 |
| 2024 | 1 | 5,21 |
| 2023 | 1 | 5,18 |
| 2022 | 1 | 5,21 |
| 2021 | 1 | 5,27 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 10,52 |
| 2024 | 2 | 10,43 |
| 2023 | 2 | 10,35 |
| 2022 | 2 | 10,43 |
| 2021 | 2 | 10,54 |
| 2020 | 2 | 10,13 |
| 2019 | 2 | 10,13 |
| 2018 | 2 | 10,01 |
| 2017 | 2 | 9,96 |
| 2016 | 1 | 5,00 |
| 2015 | 1 | 5,05 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 5,26 |
| 2024 | 1 | 5,21 |
| 2023 | 1 | 5,18 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 5,26 |
| 2024 | 1 | 5,21 |
| 2023 | 1 | 5,18 |
| 2022 | 1 | 5,21 |
| 2021 | 1 | 5,27 |
| 2020 | 1 | 5,06 |
| 2019 | 1 | 5,07 |
| 2018 | 1 | 5,00 |
| 2017 | 1 | 4,98 |
| 2016 | 1 | 5,00 |
| 2015 | 1 | 5,05 |
| 2014 | 1 | 5,06 |
| 2013 | 1 | 5,03 |
| 2012 | 1 | 5,00 |
| 2011 | 1 | 4,94 |
| 2010 | 1 | 4,74 |
| 2009 | 1 | 4,68 |
| 2008 | 1 | 4,65 |
| 2007 | 1 | 4,60 |
| 2006 | 1 | 4,70 |
| 2005 | 1 | 4,71 |
| 2004 | 1 | 4,72 |
| 2003 | 1 | 4,77 |
| 2002 | 1 | 4,84 |
| 2001 | 1 | 4,77 |
| 2000 | 1 | 4,71 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 5,26 |
| 2024 | 1 | 5,21 |
| 2023 | 1 | 5,18 |
| 2022 | 1 | 5,21 |
| 2021 | 1 | 5,27 |
| 2020 | 1 | 5,06 |
| 2019 | 1 | 5,07 |
| 2018 | 1 | 5,00 |
| 2017 | 1 | 4,98 |
| 2016 | 1 | 5,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 10,52 |
| 2024 | 2 | 10,43 |
| 2023 | 2 | 10,35 |
| 2022 | 2 | 10,43 |
| 2021 | 2 | 10,54 |
| 2020 | 2 | 10,13 |
| 2019 | 2 | 10,13 |
| 2018 | 2 | 10,01 |
| 2017 | 2 | 9,96 |
| 2016 | 2 | 9,99 |
| 2015 | 2 | 10,11 |
| 2014 | 2 | 10,12 |
| 2013 | 2 | 10,05 |
| 2012 | 2 | 10,01 |
| 2011 | 2 | 9,87 |
| 2010 | 2 | 9,48 |
| 2009 | 2 | 9,36 |
| 2008 | 2 | 9,31 |
| 2007 | 2 | 9,19 |
| 2006 | 2 | 9,40 |
| 2005 | 2 | 9,43 |
| 2004 | 2 | 9,44 |
| 2003 | 1 | 4,77 |
| 2002 | 1 | 4,84 |
| 2001 | 1 | 4,77 |
| 2000 | 1 | 4,71 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. PAVEL HRONEK | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | MUDr. PAVEL HRONEK | 1.7.2023 |
| Všeobecný lékař Olomoucko s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | Všeobecný lékař Olomoucko s.r.o. | 1.7.2021 |
| LOGOPEDIE POHODA s.r.o. | Samostatné zařízení logopeda | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | LOGOPEDIE POHODA s.r.o. | 1.7.2021 |
| MUDr. Ludmila Ošťádalová s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Němčice nad Hanou | Dolní brána 644 | MUDr. Ludmila Ošťádalová s.r.o. | 1.4.2017 |
| Dvouletá s.r.o., Lékárna Medica, interní ambulance | Lékárna | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | Dvouletá s.r.o. | 28.11.2016 |
| Dentilis s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | Dentilis s.r.o. | 1.1.2015 |
| EYES OPTIK, s.r.o. | Oční optika | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | EYES OPTIK, s.r.o. | 3.7.2014 |
| MUDr. Dobromila Vykoupilová | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | MUDr. Dobromila Vykoupilová | 1.4.2010 |
| REHAFYZ s.r.o. | Samostatné zařízení fyzioterapeuta | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | REHAFYZ s.r.o. | 1.1.2009 |
| MUDr. Blanka Krausová | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | MUDr. Blanka Krausová | 23.2.2004 |
| KAREL VILDOMEC MUDR. CHIRURGICKÁ AMBULANCE | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Němčice nad Hanou | Sokolská 522 | KAREL VILDOMEC MUDR. CHIRURGICKÁ AMBULANCE | 1.4.1994 |
| MEDICOM`S spol. s r.o. | Poskytovatel amb. služeb (do 5 oborů) | Němčice nad Hanou | Příkopy 620 | MEDICOM`S spol. s r.o. | 1.1.1993 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Němčicích nad Hanou, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné