Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Konici registrováno celkem 23 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 2 620 obyvatel Konice dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Konici. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 2 na 22, tedy přibližně o 1 000,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 2 620 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Konici. V posledním dostupném roce připadá přibližně 3,82 praktiků, 3,82 stomatologických pracovišť, 7,63 pediatrických ordinací, 3,82 gynekologických míst a 7,63 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Konici. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samostatná ordinace lékaře specialisty s počtem 7 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně Zubní technik s počtem 3 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Konici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 3,82.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Petr Šmejkal | +420582396454 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Konici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2024, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1, tedy přibližně 100,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 7,63.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mediclinic a.s. | Konice, Masarykovo nám. 62 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Magda Prudká | Konice, Tyršova 392 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Konici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2013, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 3,82.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STOMAPROLIFE s.r.o. | +420582396279 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Konici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2013, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 3,82.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AGEL Gynekologické centrum s.r.o. | Konice, Tyršova 392 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Konici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2013, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 7,63.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rehabilitační centrum Konice s.r.o. | +420582396374 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| REHAFYZ s.r.o. | rehafyz@atlas.cz | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Konici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Psychomoravia s.r.o. | +420737810795 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Psychologická ambulance s.r.o. | +420731418766 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| AGEL Středomoravská nemocniční a.s., Nemocnice Prostějov | +420582315111 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Zdeněk Kolařík | +420582334351 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Michaela Kamínková | +420582336687 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Konici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2012, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 7,63.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FARMAKAT s.r.o., NOVÁ LÉKÁRNA | +420582397493 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Lékárna Konice s.r.o. | +420582396560 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Konici ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2002, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 3,82.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Blanka Krausová | +420603113174 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 3,82 |
| 2024 | 1 | 3,75 |
| 2023 | 1 | 3,75 |
| 2022 | 1 | 3,75 |
| 2021 | 1 | 3,73 |
| 2020 | 1 | 3,63 |
| 2019 | 1 | 3,59 |
| 2018 | 1 | 3,59 |
| 2017 | 1 | 3,57 |
| 2016 | 1 | 3,63 |
| 2015 | 1 | 3,61 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 3,82 |
| 2024 | 1 | 3,75 |
| 2023 | 1 | 3,75 |
| 2022 | 1 | 3,75 |
| 2021 | 1 | 3,73 |
| 2020 | 1 | 3,63 |
| 2019 | 1 | 3,59 |
| 2018 | 1 | 3,59 |
| 2017 | 1 | 3,57 |
| 2016 | 1 | 3,63 |
| 2015 | 1 | 3,61 |
| 2014 | 1 | 3,58 |
| 2013 | 1 | 3,57 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 7,63 |
| 2024 | 2 | 7,51 |
| 2023 | 1 | 3,75 |
| 2022 | 1 | 3,75 |
| 2021 | 1 | 3,73 |
| 2020 | 1 | 3,63 |
| 2019 | 1 | 3,59 |
| 2018 | 1 | 3,59 |
| 2017 | 1 | 3,57 |
| 2016 | 1 | 3,63 |
| 2015 | 1 | 3,61 |
| 2014 | 1 | 3,58 |
| 2013 | 1 | 3,57 |
| 2012 | 1 | 3,52 |
| 2011 | 1 | 3,50 |
| 2010 | 1 | 3,46 |
| 2009 | 1 | 3,47 |
| 2008 | 1 | 3,46 |
| 2007 | 1 | 3,46 |
| 2006 | 1 | 3,46 |
| 2005 | 1 | 3,44 |
| 2004 | 1 | 3,41 |
| 2003 | 1 | 3,41 |
| 2002 | 1 | 3,36 |
| 2001 | 1 | 3,35 |
| 2000 | 1 | 3,30 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 3,82 |
| 2024 | 1 | 3,75 |
| 2023 | 1 | 3,75 |
| 2022 | 1 | 3,75 |
| 2021 | 1 | 3,73 |
| 2020 | 1 | 3,63 |
| 2019 | 1 | 3,59 |
| 2018 | 1 | 3,59 |
| 2017 | 1 | 3,57 |
| 2016 | 1 | 3,63 |
| 2015 | 1 | 3,61 |
| 2014 | 1 | 3,58 |
| 2013 | 1 | 3,57 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 7,63 |
| 2024 | 2 | 7,51 |
| 2023 | 2 | 7,51 |
| 2022 | 2 | 7,50 |
| 2021 | 2 | 7,46 |
| 2020 | 2 | 7,26 |
| 2019 | 2 | 7,18 |
| 2018 | 2 | 7,18 |
| 2017 | 2 | 7,14 |
| 2016 | 2 | 7,25 |
| 2015 | 2 | 7,21 |
| 2014 | 2 | 7,16 |
| 2013 | 2 | 7,13 |
| 2012 | 2 | 7,04 |
| 2011 | 1 | 3,50 |
| 2010 | 1 | 3,46 |
| 2009 | 1 | 3,47 |
| 2008 | 1 | 3,46 |
| 2007 | 1 | 3,46 |
| 2006 | 1 | 3,46 |
| 2005 | 1 | 3,44 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 3,82 |
| 2024 | 1 | 3,75 |
| 2023 | 1 | 3,75 |
| 2022 | 1 | 3,75 |
| 2021 | 1 | 3,73 |
| 2020 | 1 | 3,63 |
| 2019 | 1 | 3,59 |
| 2018 | 1 | 3,59 |
| 2017 | 1 | 3,57 |
| 2016 | 1 | 3,63 |
| 2015 | 1 | 3,61 |
| 2014 | 1 | 3,58 |
| 2013 | 1 | 3,57 |
| 2012 | 1 | 3,52 |
| 2011 | 1 | 3,50 |
| 2010 | 1 | 3,46 |
| 2009 | 1 | 3,47 |
| 2008 | 1 | 3,46 |
| 2007 | 1 | 3,46 |
| 2006 | 1 | 3,46 |
| 2005 | 1 | 3,44 |
| 2004 | 1 | 3,41 |
| 2003 | 1 | 3,41 |
| 2002 | 1 | 3,36 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| Klinická logopedie MD s.r.o. | Samostatné zařízení logopeda | Konice | Tyršova 392 | Klinická logopedie MD s.r.o. | 1.5.2026 |
| Mediclinic a.s. | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Konice | Masarykovo nám. 62 | Mediclinic a.s. | 1.7.2024 |
| Ing. František Koudelka | Samostatná stomatologická laboratoř | Konice | Kostelní 157 | Ing. František Koudelka | 1.7.2022 |
| KATEŘINA KOUDELKOVÁ DiS. | Samostatná stomatologická laboratoř | Konice | Kostelní 157 | KATEŘINA KOUDELKOVÁ DiS. | 1.1.2021 |
| LOGOPEDIE HANÁ s.r.o. | Samostatné zařízení logopeda | Konice | Tyršova 392 | LOGOPEDIE HANÁ s.r.o. | 1.1.2020 |
| Sanitka Trans, s.r.o. | Zdravotnická dopravní služba | Konice | Karafiátova 12 | Sanitka Trans, s.r.o. | 1.7.2018 |
| Sanitka Trans, s.r.o. | Zdravotnická dopravní služba | Konice | Jiráskova 413 | Sanitka Trans, s.r.o. | 1.7.2018 |
| MUDr. JIŘÍ ŠŤASTNÝ | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Konice | Tyršova 392 | MUDr. JIŘÍ ŠŤASTNÝ | 13.6.2018 |
| MUDr.Skoták-urologická ambulance, s.r.o. | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Konice | Tyršova 392 | MUDr.Skoták-urologická ambulance, s.r.o. | 1.1.2016 |
| MUDr. Petr Šmejkal | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Konice | Masarykovo nám. 62 | MUDr. Petr Šmejkal | 1.2.2015 |
| AGEL Středomoravská nemocniční a.s., Nemocnice Prostějov, ambulance klinické biochemie Konice | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Konice | Tyršova 392 | AGEL Středomoravská nemocniční a.s. | 1.1.2015 |
| STOMAPROLIFE s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Konice | Vápenice 416 | STOMAPROLIFE s.r.o. | 1.6.2013 |
| AGEL Gynekologické centrum s.r.o. | Samostatná ordinace PL - gynekologa | Konice | Tyršova 392 | AGEL Gynekologické centrum s.r.o. | 1.1.2013 |
| Rehabilitační centrum Konice s.r.o. | Samostatné zařízení fyzioterapeuta | Konice | Tyršova 414 | Rehabilitační centrum Konice s.r.o. | 1.1.2013 |
| FARMAKAT s.r.o., NOVÁ LÉKÁRNA | Lékárna | Konice | Masarykovo nám. 65 | FARMAKAT s.r.o. | 15.10.2012 |
| REHAFYZ s.r.o. | Samostatné zařízení fyzioterapeuta | Konice | Tyršova 392 | REHAFYZ s.r.o. | 1.12.2011 |
| Charita Konice | Domácí zdravotní péče | Konice | Zahradní 690 | Charita Konice | 1.1.2008 |
| Lékárna Konice s.r.o. | Lékárna | Konice | Masarykovo nám. 40 | Lékárna Konice s.r.o. | 1.3.2005 |
| MUDr. Václav Meluzín | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Konice | Tyršova 414 | MUDr. Václav Meluzín | 1.1.2003 |
| MUDr. Blanka Krausová | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Konice | Tyršova 392 | MUDr. Blanka Krausová | 1.9.2002 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Konici, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Níže jsou záznamy v Konici, které byly evidovány v dřívějších importech NRPZS, ale v aktuálně importovaném datasetu již nejsou vedeny jako aktivní. Může jít o ukončení činnosti, přesun pracoviště nebo změnu registrace; bez výslovného data ukončení v otevřených datech důvod ani přesný den nedovozujeme.
| Zařízení | Obor / typ | Obec | Adresa | Ukončení / stav |
|---|---|---|---|---|
| Mgr. Markéta Dufková | Klinický logoped | Konice | Tyršova 392 | Aktuálně neevidováno |
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné