Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

Podle aktuálně importovaných dat NRPZS (stav zdroje k 1.10.2026) je v Velké nad Veličkou registrováno celkem 12 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 2 778 obyvatel Velké nad Veličkou dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Velké nad Veličkou. V období 2000–2025 se počet aktivních zařízení posunul z 1 na 10, tedy přibližně o 900,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 2 778 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Velké nad Veličkou. V posledním dostupném roce připadá přibližně 10,80 praktiků, 3,60 stomatologických pracovišť, 3,60 pediatrických ordinací, 0,00 gynekologických míst a 7,20 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Velké nad Veličkou. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře s počtem 3 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně všeobecné praktické lékařství s počtem 3 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Velké nad Veličkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 3 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2022, kdy bylo evidováno 3 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2, tedy přibližně 200,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 10,80.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. JAN ŠIMKO | +420518312115 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. František Dvorský s.r.o. | +420518329426 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Ludmila Šáchová | +420518329210 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Velké nad Veličkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 3,60.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Milada Lukácsová s.r.o. | +420518329209 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Velké nad Veličkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MDDr. LUKÁŠ KOSTELANSKÝ | lucaskostelansky@gmail.com | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Velké nad Veličkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gynbella s.r.o. | +420732408171 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Gynekologie Tereza s.r.o. | +420725953460 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| GynDG s.r.o. | +420737495798 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| GynDG s.r.o. | +420737495798 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Tibor Záhumenský | +420608829822 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Velké nad Veličkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2024, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 3,60.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bc. Frederik Janco | +420702056062 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Velké nad Veličkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mgr. Eva Králíčková Nekvapilová | +420723488293 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| TERDI s.r.o. | +420792239917 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Dětská psychiatrická ambulance, MUDr. Zuzana Vaňková s.r.o. | +420518344586 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Centrum psychiatrie a psychoterapie, MUDr. Jaroslav Kliment, s.r.o. | +420724229696 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Therapy Kyjov s.r.o. | +420702144766 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Velké nad Veličkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2008, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 7,20.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Horňácká lékárna, s.r.o. | spacilovaga@centrum.cz | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Mgr. Iva Bartošová, Lékárna Na Dolině | lekarnadoline@email.cz | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Velké nad Veličkou ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 ordinací. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt poskytovatele | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Oční Veselí s.r.o. | +420607141360 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Dana Křenová, s.r.o. | +420518321418 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| HOMEDICA, s.r.o. | +420518325175 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| Oční Kyjov s.r.o. | +420518611679 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
| MUDr. Dana Křenová s.r.o. | +420518321418 | ||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 3 | 10,80 |
| 2024 | 3 | 10,75 |
| 2023 | 3 | 10,68 |
| 2022 | 3 | 10,63 |
| 2021 | 2 | 7,15 |
| 2020 | 2 | 6,92 |
| 2019 | 2 | 6,92 |
| 2018 | 2 | 6,92 |
| 2017 | 2 | 6,93 |
| 2016 | 2 | 6,90 |
| 2015 | 2 | 6,88 |
| 2014 | 2 | 6,86 |
| 2013 | 2 | 6,85 |
| 2012 | 1 | 3,40 |
| 2011 | 1 | 3,37 |
| 2010 | 1 | 3,35 |
| 2009 | 1 | 3,33 |
| 2008 | 1 | 3,29 |
| 2007 | 1 | 3,25 |
| 2006 | 1 | 3,36 |
| 2005 | 1 | 3,29 |
| 2004 | 1 | 3,25 |
| 2003 | 1 | 3,18 |
| 2002 | 1 | 3,18 |
| 2001 | 1 | 3,11 |
| 2000 | 1 | 3,09 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 1 | 3,60 |
| 2024 | 1 | 3,58 |
| 2023 | 1 | 3,56 |
| 2022 | 1 | 3,54 |
| 2021 | 1 | 3,58 |
| 2020 | 1 | 3,46 |
| 2019 | 1 | 3,46 |
| 2018 | 1 | 3,46 |
| 2017 | 1 | 3,47 |
| 2016 | 1 | 3,45 |
| 2015 | 1 | 3,44 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 2 | 7,20 |
| 2024 | 2 | 7,17 |
| 2023 | 2 | 7,12 |
| 2022 | 2 | 7,08 |
| 2021 | 2 | 7,15 |
| 2020 | 2 | 6,92 |
| 2019 | 2 | 6,92 |
| 2018 | 2 | 6,92 |
| 2017 | 2 | 6,93 |
| 2016 | 2 | 6,90 |
| 2015 | 2 | 6,88 |
| 2014 | 2 | 6,86 |
| 2013 | 2 | 6,85 |
| 2012 | 2 | 6,80 |
| 2011 | 2 | 6,74 |
| 2010 | 2 | 6,70 |
| 2009 | 2 | 6,65 |
| 2008 | 2 | 6,58 |
| 2007 | 1 | 3,25 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2025 | 0 | 0,00 |
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| Štěpánka Slováková | Samostatné zařízení porodní asistence | Velká nad Veličkou | 813 | Štěpánka Slováková | 1.9.2026 |
| MDDr. LUKÁŠ KOSTELANSKÝ | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Velká nad Veličkou | 865 | MDDr. LUKÁŠ KOSTELANSKÝ | 1.3.2026 |
| Bc. Frederik Janco | Samostatné zařízení fyzioterapeuta | Velká nad Veličkou | 890 | Bc. Frederik Janco | 1.8.2024 |
| MUDr. Eva Míšová s.r.o. | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Velká nad Veličkou | 890 | MUDr. Eva Míšová s.r.o. | 1.1.2024 |
| MUDr. JAN ŠIMKO | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Velká nad Veličkou | 890 | MUDr. JAN ŠIMKO | 1.8.2022 |
| MUDr. Milada Lukácsová s.r.o. | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Velká nad Veličkou | 871 | MUDr. Milada Lukácsová s.r.o. | 1.9.2015 |
| MUDr. František Dvorský s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Velká nad Veličkou | 865 | MUDr. František Dvorský s.r.o. | 1.3.2013 |
| SESTŘIČKA.CZ - DOMÁCÍ PÉČE VESELÍ NAD MORAVOU s.r.o. | Domácí zdravotní péče | Velká nad Veličkou | 865 | SESTŘIČKA.CZ - DOMÁCÍ PÉČE VESELÍ NAD MORAVOU s.r.o. | 1.7.2009 |
| Horňácká lékárna, s.r.o. | Lékárna | Velká nad Veličkou | 155 | Horňácká lékárna s.r.o. | 1.1.2008 |
| Mgr. Iva Bartošová, Lékárna Na Dolině | Lékárna | Velká nad Veličkou | 682 | Mgr. Iva Bartošová | 1.1.2007 |
| Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, příspěvková organizace | Zdravotnická zachranná služba | Velká nad Veličkou | 461 | Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, příspěvková organizace | 2.1.2006 |
| MUDr. Ludmila Šáchová | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Velká nad Veličkou | 865 | MUDr. Ludmila Šáchová | 1.12.1993 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Velké nad Veličkou, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné