Našli jste nepřesnost, chybějící údaj nebo technický problém? Pošlete stručnou poznámku. Pomáhá to kvalitě dat i důvěryhodnosti webu.

K 10. 05. 2026 je v Trhových Svinech dle NRPZS registrováno celkem 25 zdravotnických zařízení. Podívejte se, jak se měnil počet lékařů v čase a zda je stávající pokrytí zdravotními službami pro 5 262 obyvatel Trhových Svinů dostačující. Všechny lékaře, kliniky, nemocnice i lékárny pak najdete na interaktivní mapě. Níže najdete seznamy praktických lékařů, pediatrů, dentistů, gynekologů, fyzioterapeutů, psychologů, očních ordinací a lékáren v okolí.
Graf porovnává vývoj počtu obyvatel a kumulativního počtu aktivních lékařů a zdravotnických zařízení v Trhových Svinech. V období 2000–2024 se počet aktivních zařízení posunul z 5 na 23, tedy přibližně o 360,0 %. Stávající populace lokality se pohybuje kolem 5 262 obyvatel.
Graf ukazuje, jak se v čase vyvíjela základní struktura aktivní péče v Trhových Svinech. V posledním dostupném roce připadá přibližně 7,60 praktiků, 5,70 stomatologických pracovišť, 3,80 pediatrických ordinací, 1,90 gynekologických míst a 3,80 lékáren na 10 000 obyvatel.
Přehled ukazuje nejpočetněji zastoupené typy aktivních zdravotnických zařízení v Trhových Svinech. Nejvýrazněji je nyní zastoupen typ Samostatná ordinace lékaře specialisty s počtem 7 míst.
Vedle typu zařízení je důležité sledovat i obory péče, protože právě ty lépe ukazují skutečný profil lokální sítě služeb. Nejčastěji zastoupeným oborem je aktuálně Neuvedený obor s počtem 5 aktivních míst.
Graf zachycuje vývoj dostupnosti praktických lékařů v Trhových Svinech ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 3 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2024, kdy bylo evidováno 3 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 3. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,70.
| Zařízení | Kontakt | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdravotní zařízení poliklinika města Trhové Sviny | +420386322741 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| TS Clinic s.r.o. | Trhové Sviny, Nábřeží Svat. Čecha 664 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| Praktik TS s.r.o. | Trhové Sviny, Nábřeží Svat. Čecha 664 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| TS MED Bustovi s.r.o. | Trhové Sviny, K Leváčku 1024 | ||||||||||||
| |||||||||||||
Graf zachycuje vývoj pediatrické péče v Trhových Svinech ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2020, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 3,80.
| Zařízení | Kontakt | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Alena Mikešová Koutná | +420605162818 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| Dětská ordinace TS s.r.o. | +420777362676 | ||||||||||||
| |||||||||||||
Graf zachycuje vývoj stomatologické péče v Trhových Svinech ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 3 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2020, kdy bylo evidováno 3 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 1. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2, tedy přibližně 200,0 %. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 5,70.
| Zařízení | Kontakt | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Ivana Horváthová-Novanská - samostatná ordinace PL - stomatologa | +420386322676 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| MUDr. Vladimír Valena | +420386322070 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| Prima Svět s.r.o. | Trhové Sviny, Nábřeží Svat. Čecha 664 | ||||||||||||
| |||||||||||||
Graf zachycuje vývoj gynekologické péče v Trhových Svinech ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gynekologie TS s.r.o. | Trhové Sviny, Nábřeží Svat. Čecha 664 | ||||||||||||
| |||||||||||||
Graf zachycuje vývoj fyzioterapeutické péče v Trhových Svinech ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 pracovišť. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2022, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 1,90.
| Zařízení | Kontakt | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rehabilitace Borovany s.r.o. | Trhové Sviny, Nábřeží Svat. Čecha 664 | ||||||||||||
| |||||||||||||
Graf zachycuje vývoj psychologické a psychiatrické péče v Trhových Svinech ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 0 pracovišť. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 0. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 0,00.
| Zařízení | Kontakt | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Martin Mikeš | +420380712723 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| MUDr. Daniela Hanišová | +420387312629 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| MUDr. Drahomíra Jirsová | +420386321198 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| Chirurgie SEVER s.r.o. | +420773530779 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| MUDr. TOMÁŠ TRNKA | Trhové Sviny, Nábřeží Svat. Čecha 664 | ||||||||||||
| |||||||||||||
Graf zachycuje vývoj lékáren v Trhových Svinech ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 2 provozoven. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2015, kdy bylo evidováno 2 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 2. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 3,80.
| Zařízení | Kontakt | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BENU Česká republika s.r.o., BENU lékárna | +420212812812 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| INTERNETLÉKÁRNA.CZ s.r.o., Lékárna Poliklinika | Trhové Sviny, Nábřeží Svat. Čecha 664 | ||||||||||||
| |||||||||||||
Graf zachycuje vývoj očních ordinací v Trhových Svinech ve vztahu k počtu obyvatel. V posledním dostupném roce evidujeme 1 ordinací. Nejvyšší stav v celé řadě připadl na rok 2011, kdy bylo evidováno 1 míst. Nejnižší evidovaný stav připadl na rok 2000 s počtem 0. Oproti začátku sledované řady jde o změnu 1. V přepočtu na 10 000 obyvatel to nyní odpovídá přibližně 1,90.
| Zařízení | Kontakt | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MUDr. Martin Mikeš | +420380712723 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| MUDr. Daniela Hanišová | +420387312629 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| MUDr. Drahomíra Jirsová | +420386321198 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| Chirurgie SEVER s.r.o. | +420773530779 | ||||||||||||
| |||||||||||||
| MUDr. TOMÁŠ TRNKA | Trhové Sviny, Nábřeží Svat. Čecha 664 | ||||||||||||
| |||||||||||||
Tabulka ukazuje skutečný počet ordinací všeobecných praktiků a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2024 | 3 | 5,70 |
| 2023 | 2 | 3,79 |
| 2022 | 2 | 3,78 |
| 2021 | 2 | 3,86 |
| 2020 | 1 | 1,89 |
| 2019 | 1 | 1,92 |
| 2018 | 1 | 1,94 |
| 2017 | 1 | 1,95 |
| 2016 | 1 | 1,95 |
| 2015 | 1 | 1,96 |
| 2014 | 1 | 1,99 |
| 2013 | 1 | 2,00 |
| 2012 | 1 | 2,01 |
| 2011 | 1 | 2,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet stomatologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2024 | 3 | 5,70 |
| 2023 | 3 | 5,68 |
| 2022 | 3 | 5,67 |
| 2021 | 3 | 5,78 |
| 2020 | 3 | 5,68 |
| 2019 | 2 | 3,84 |
| 2018 | 2 | 3,88 |
| 2017 | 2 | 3,90 |
| 2016 | 2 | 3,90 |
| 2015 | 2 | 3,93 |
| 2014 | 2 | 3,98 |
| 2013 | 2 | 4,00 |
| 2012 | 2 | 4,01 |
| 2011 | 2 | 4,00 |
| 2010 | 1 | 2,01 |
| 2009 | 1 | 2,02 |
| 2008 | 1 | 2,05 |
| 2007 | 1 | 2,07 |
| 2006 | 1 | 2,09 |
| 2005 | 1 | 2,12 |
| 2004 | 1 | 2,12 |
| 2003 | 1 | 2,13 |
| 2002 | 1 | 2,14 |
| 2001 | 1 | 2,14 |
| 2000 | 1 | 2,13 |
Tabulka ukazuje skutečný počet pediatrických ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2024 | 2 | 3,80 |
| 2023 | 2 | 3,79 |
| 2022 | 2 | 3,78 |
| 2021 | 2 | 3,86 |
| 2020 | 2 | 3,79 |
| 2019 | 1 | 1,92 |
| 2018 | 1 | 1,94 |
| 2017 | 1 | 1,95 |
| 2016 | 1 | 1,95 |
| 2015 | 1 | 1,96 |
| 2014 | 1 | 1,99 |
| 2013 | 1 | 2,00 |
| 2012 | 1 | 2,01 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet gynekologických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet lékáren a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2024 | 2 | 3,80 |
| 2023 | 2 | 3,79 |
| 2022 | 2 | 3,78 |
| 2021 | 2 | 3,86 |
| 2020 | 2 | 3,79 |
| 2019 | 2 | 3,84 |
| 2018 | 2 | 3,88 |
| 2017 | 2 | 3,90 |
| 2016 | 2 | 3,90 |
| 2015 | 2 | 3,93 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet evidovaných pracovišť psychologické a psychiatrické péče a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet logopedických pracovišť a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2024 | 0 | 0,00 |
| 2023 | 0 | 0,00 |
| 2022 | 0 | 0,00 |
| 2021 | 0 | 0,00 |
| 2020 | 0 | 0,00 |
| 2019 | 0 | 0,00 |
| 2018 | 0 | 0,00 |
| 2017 | 0 | 0,00 |
| 2016 | 0 | 0,00 |
| 2015 | 0 | 0,00 |
| 2014 | 0 | 0,00 |
| 2013 | 0 | 0,00 |
| 2012 | 0 | 0,00 |
| 2011 | 0 | 0,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Tabulka ukazuje skutečný počet očních ordinací a jejich přepočet na 10 000 obyvatel.
| Rok | Počet | Na 10 000 obyvatel |
|---|---|---|
| 2024 | 1 | 1,90 |
| 2023 | 1 | 1,89 |
| 2022 | 1 | 1,89 |
| 2021 | 1 | 1,93 |
| 2020 | 1 | 1,89 |
| 2019 | 1 | 1,92 |
| 2018 | 1 | 1,94 |
| 2017 | 1 | 1,95 |
| 2016 | 1 | 1,95 |
| 2015 | 1 | 1,96 |
| 2014 | 1 | 1,99 |
| 2013 | 1 | 2,00 |
| 2012 | 1 | 2,01 |
| 2011 | 1 | 2,00 |
| 2010 | 0 | 0,00 |
| 2009 | 0 | 0,00 |
| 2008 | 0 | 0,00 |
| 2007 | 0 | 0,00 |
| 2006 | 0 | 0,00 |
| 2005 | 0 | 0,00 |
| 2004 | 0 | 0,00 |
| 2003 | 0 | 0,00 |
| 2002 | 0 | 0,00 |
| 2001 | 0 | 0,00 |
| 2000 | 0 | 0,00 |
Přehled ukazuje prvních 20 aktivních zařízení seřazených sestupně podle data zahájení činnosti.
| Zařízení | Typ | Obec | Adresa | Poskytovatel | Registrace |
|---|---|---|---|---|---|
| Zdravotní zařízení poliklinika města Trhové Sviny | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | Zdravotní zařízení poliklinika města Trhové Sviny | 19.3.2026 |
| Gynekologie TS s.r.o. | Samostatná ordinace PL - gynekologa | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | Gynekologie TS s.r.o. | 1.1.2025 |
| TS Clinic s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | TS Clinic s.r.o. | 1.1.2024 |
| MUDr. TOMÁŠ TRNKA | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | MUDr. TOMÁŠ TRNKA | 2.5.2022 |
| Rehabilitace Borovany s.r.o. | Samostatné zařízení fyzioterapeuta | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | Rehabilitace Borovany s.r.o. | 1.1.2022 |
| Praktik TS s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | Praktik TS s.r.o. | 1.3.2021 |
| Prima Svět s.r.o. | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | Prima Svět s.r.o. | 21.9.2020 |
| MUDr. Alena Mikešová Koutná | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | MUDr. Alena Mikešová Koutná | 19.8.2020 |
| Ledax o.p.s. | Domácí zdravotní péče | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 1055 | Ledax o.p.s. | 23.9.2019 |
| INTERNETLÉKÁRNA.CZ s.r.o., Lékárna Poliklinika | Lékárna | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | INTERNETLÉKÁRNA.CZ s.r.o. | 1.10.2015 |
| BENU Česká republika s.r.o., BENU lékárna | Lékárna | Trhové Sviny | Husova 143 | BENU Česká republika s.r.o. | 9.9.2015 |
| MUDr. Martin Mikeš | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | MUDr. Martin Mikeš | 1.10.2014 |
| Dětská ordinace TS s.r.o. | Sam.ord.prakt.lékaře pro děti a dorost | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | Dětská ordinace TS s.r.o. | 1.1.2012 |
| MUDr. Radim Zeman | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | MUDr. Radim Zeman | 1.1.2012 |
| MUDr. Iveta Hlinková | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | MUDr. Iveta Hlinková | 1.7.2011 |
| TS MED Bustovi s.r.o. | Samost. ordinace všeob. prakt. lékaře | Trhové Sviny | K Leváčku 1024 | TS MED Bustovi s.r.o. | 1.7.2011 |
| synlab czech s.r.o., odběrová místnost | Odběrová místnost | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | synlab czech s.r.o. | 1.1.2011 |
| OPTIKA M & V, s.r.o. | Oční optika | Trhové Sviny | Žižkovo náměstí 117 | OPTIKA M & V, s.r.o. | 1.1.2011 |
| MUDr. Ivana Horváthová-Novanská - samostatná ordinace PL - stomatologa | Samostatná ordinace PL - stomatologa | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | MUDr.Ivana Horváthová-Novanská | 1.1.2011 |
| MUDr. Daniela Hanišová | Samostatná ordinace lékaře specialisty | Trhové Sviny | Nábřeží Svat. Čecha 664 | MUDr. Daniela Hanišová | 1.11.2006 |
Na mapě jsou zobrazena pouze aktivní zařízení v Trhových Svinech, která jsou registrována v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. Je tedy možné, že na mapě neuvidíte některé alternativní zdravotnické služby, jako například poskytovatele psychosociální pomoci, vybrané typy fyzioterapeutických poraden, homeopatické poradny nebo služby spadající čistě pod relaxační a wellness segment.
Přinášíme aktuální informace, data, statistiky a analýzy z vašeho okolí. Data o populaci (demografii), hospodaření obcí, krajů, samospráv, ale také o nehodách v blízkosti vašeho bydliště. Vše analyzujeme a převádíme do poutavých grafů, tabulek, textů a infografik. Máte zajímavý tip na vylepšení? Neváhejte napsat také v případě zájmu o spolupráci.
Na tomto webu používáme cookies, abychom vám poskytli co nejlepší uživatelský zážitek.
Více možnostíMůžete povolit analytické cookies, nebo pokračovat pouze s nezbytnými cookies potřebnými pro fungování webu.
Jen nezbytné