Mobilní data, tarify a pevný internet v okrese Chomutov

V jednotlivých obcích okresu Chomutov bylo v posledních letech prostřednitvím ČTÚ provedeno přibližně 171 měření rychlosti datového přenosu prostřednictvím 2G a 4G infrastruktury. Výsledky známe a rádi vám pomůžeme vybrat co nejvýhodnější mobilní tarif i stabilní pevné připojení. Hledáme pro vás technologie, které zvládnou moderní domácnost – od plynulé IPTV a 4K videí až po nerušené hraní online her a práci z domova.

Celkem měření
171
Poslední záznam: 21.12.2023
O2 ~ rychlost 4G
47,4 Mb/s
Kvalita příjmu: 12,5 dB
T-Mobile ~ rychlost 4G
43,6 Mb/s
Kvalita příjmu: 8,6 dB
Vodafone ~ rychlost 4G
50,2 Mb/s
Kvalita příjmu: 13,5 dB

Dodatek: pokud využíváte 5G datové připojení, bude rychlost downloadu/uploadu zpravidla výrazně vyšší. Simulace pokrytí 5G signálem je k vyzkoušení na vportal.ctu

Bílence
 (Chomutov)
Blatno
 (Chomutov)
Boleboř
 (Chomutov)
Březno
 (Chomutov)
Černovice
 (Chomutov)
Chbany
 (Chomutov)
Chomutov
 (Chomutov)
Domašín
 (Chomutov)
Droužkovice
 (Chomutov)
Hora Svatého Šebestiána
 (Chomutov)
Hrušovany
 (Chomutov)
Jirkov
 (Chomutov)
Kadaň
 (Chomutov)
Kalek
 (Chomutov)
Klášterec nad Ohří
 (Chomutov)
Kovářská
 (Chomutov)
Křimov
 (Chomutov)
Kryštofovy Hamry
 (Chomutov)
Libědice
 (Chomutov)
Loučná pod Klínovcem
 (Chomutov)
Málkov
 (Chomutov)
Mašťov
 (Chomutov)
Měděnec
 (Chomutov)
Místo
 (Chomutov)
Nezabylice
 (Chomutov)
Okounov
 (Chomutov)
Otvice
 (Chomutov)
Perštejn
 (Chomutov)
Pesvice
 (Chomutov)
Pětipsy
 (Chomutov)
Račetice
 (Chomutov)
Radonice
 (Chomutov)
Rokle
 (Chomutov)
Spořice
 (Chomutov)
Strupčice
 (Chomutov)
Údlice
 (Chomutov)
Vejprty
 (Chomutov)
Veliká Ves
 (Chomutov)
Vilémov
 (Chomutov)
Vrskmaň
 (Chomutov)
Všehrdy
 (Chomutov)
Všestudy
 (Chomutov)
Výsluní
 (Chomutov)
Vysoká Pec
 (Chomutov)

Chomutov: Srovnání mobilních operátorů

Při porovnání mobilních operátorů v okrese Chomutov vidíme, že v posledním dostupném roce byla v průměrné 4G rychlosti na prvním místě společnost Vodafone s naměřenou rychlostí 50,2 Mb/s, následovaná operátorem O2 s rychlostí 47,4 Mb/s a třetí příčku drží T-Mobile s průměrnou rychlostí 43,6 Mb/s. U mobilních dat je ale důležitá i kvalita přenosu. Nejčistší 4G signál podle ukazatele SINR zde vykazuje Vodafone s přenosovou rychlostí 13,5 dB, zatímco z pohledu síly přijímaného signálu RSRP vychází nejlépe O2 s úrovní -85,4 dBm.

Mobilní tarify, Internet, Televize - Vodafone

Prohlédněte si aktuální nabídku pevného i mobilního internetu od Vodafone. Od vysokorychlostního připojení do domácností přes zajímavé mobilní tarify až po IPTV.

Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
Vodafone 10 50,2 Mb/s 13,5 dB -88,9 dBm
5,0
O2 9 47,4 Mb/s 12,5 dB -85,4 dBm
4,0
T-Mobile 10 43,6 Mb/s 8,6 dB -88,6 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
O2 7 11,9 Mb/s 7,3 dB -95,8 dBm
5,0
T-Mobile 8 11,1 Mb/s 6,5 dB -96,0 dBm
4,0
Vodafone 8 10,0 Mb/s 8,3 dB -93,5 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 21 36,0 Mb/s 13,2 dB -95,0 dBm
5,0
Vodafone 17 16,6 Mb/s 9,4 dB -96,3 dBm
4,0
O2 22 16,3 Mb/s 11,5 dB -95,4 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.
Operátor Měření celkem Průměrná 4G rychlost 4G SINR 4G RSRP Hodnocení
T-Mobile 16 36,6 Mb/s 13,1 dB -86,8 dBm
5,0
Vodafone 21 27,4 Mb/s 15,6 dB -83,8 dBm
4,0
O2 22 25,0 Mb/s 14,1 dB -81,0 dBm
3,5
Hodnocení je pouze orientační a vychází z dat ČSÚ, kombinace průměrné 4G rychlosti a kvality signálu v daném roce.

Chomutov: Pevný internet a moderní infrastruktura

Zatímco v roce 2020 byl podíl rychlého internetu v této oblasti na 0,0 %, v roce 2024 již dosahuje 63,8 % a množství domácností s "pevným internetem" 100+ Mb/s stále stoupá. Se zřízením přípojky a instalací internetu vám pomůže více než 381 firem, které zde působí. Na úrovni celého regionu se dostupnost technologií výrazně liší, proto zbývá ověřit, zda právě vaše bydliště nabízí to nejmodernější internetové připojení (HFC, Metro Ethernet). Kromě bleskového stahování dat vám vysokorychlostní infrastruktura (FTTH či FTTB) umožní plnohodnotné využívání moderních služeb, jako je IPTV (digitální televize ve 4K), plynulý cloud computing, zabezpečení domácnosti přes chytré IoT systémy nebo stabilní videokonference ve vysokém rozlišení bez nepříjemných výpadků, které jsou typické pro starší typy připojení.

Ověřit dostupnost rychlého internetu

Zjistěte během pár sekund, jak rychlý internet je dostupný na vaší adrese v okolí – včetně technologií (optika, LTE, 5G), konkrétních nabídek, IPTV i výhodných mobilních tarifů.

UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 22 361 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 14 274 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 63,8 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 8 087 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 381 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 25 798 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 16 270 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 63,1 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 9 528 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 359 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 25 128 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 25 128 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 25 988 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 25 988 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
UkazatelHodnotaVýznam
NGA / 30+ Mb/s 25 772 Adresní místa s dostupností rychlého pevného internetu.
100+ Mb/s 0 Modernější pevné připojení vhodné pro náročnější provoz.
Podíl 100+ vůči NGA 0,0 % Čím vyšší podíl, tím větší část rychlé infrastruktury už dosahuje 100+ Mb/s.
Rozdíl NGA vs 100+ 25 772 Kolik adresních míst zatím zůstává pod hranicí 100+ Mb/s.
Podnikatelé v pokrytí 100+ 0 Orientační počet podnikatelů v oblastech s lepší pevnou infrastrukturou.
Statistická data o dostupnosti pevné infrastruktury vychází z dat ČTÚ a slouží jako orientační pohled na dostupnost rychlého internetu ve vašem okolí.
NGA ~ pevný internet
22 361
Rok 2024 · 30+ Mb/s infrastruktura
100+ Mb/s ~ pevný internet
14 274
Podíl vůči NGA: 63,8 %
Posun 100+ Mb/s
14 274
Změna od roku 2020 do 2024
Digitální komfort
Solidní pevné připojení
Mobilní vítěz: Vodafone · 50,2 Mb/s

Vývoj průměrné 4G rychlosti

Graf ukazuje vývoj průměrné 4G rychlosti v jednotlivých letech. Sledujte, jak se u jednotlivých operátorů měnily reálné datové podmínky.

Vývoj kvality 4G signálu (SINR)

SINR vyjadřuje čistotu a stabilitu 4G signálu. Vyšší hodnota obvykle znamená kvalitnější a méně rušený přenos dat.

Vývoj pevné infrastruktury NGA (30+ Mb/s) a 100+ Mb/s

Graf ukazuje, jak se v jednotlivých letech měnila dostupnost pevné infrastruktury NGA a 100+ Mb/s ve vašem okolí. Můžete tak snadno odvodit, zda je na vaší adrese dostupný rychlý a stabilní internet vhodný jak pro běžné prohlížení internetu, tak pro náročné aplikace, streaming, přehrávání UHD videa.

Jak velká část NGA už dosahuje 100+ Mb/s

Podíl 100+ Mb/s vůči infrastruktuře NGA (Next Generation Access je náhradou DSL - původních metalických sítí) napovídá, jak velká část rychlého pevného internetu už dosahuje opravdu moderní úrovně připojení.

Poskytovatelé sítí a služeb v lokalitě

V lokalitě v okrese Chomutov aktuálně evidujeme několik aktivních telekomunikačních subjektů (16). Co se týká optických přípojek FTTx (FTTH a FTTB), tak v okolí jsme našli firmy (12), které optické vedení či přípojky realizují. V evidenci se vedle optiky objevují hlavně optika, bezdrát a metalika. Z hlediska služeb u těchto firem nejčastěji vidíme Pevný internet a Přenos dat.

FirmaTypy sítí
ABC NET s.r.o.
IČO 05522005
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
FYNET s.r.o.
IČO 08232580
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Jiná síť || Kovové vedení || Optické vedení || Silové rozvody || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
GRAPE CV s.r.o.
IČO 19450206
Bezdrát, Jiné sítě, Metalika, Optika
Koaxiální vedení || Kovové vedení || Optické vedení || Zemská rádiová síť v licencovaném pásmu || Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
INTEK.CZ, s.r.o.
IČO 25491466
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu
Jakub Strnad
IČO 86798995
Bezdrát, Jiné sítě
Zemská rádiová síť v nelicencovaném pásmu

Mapa měření operátorů

Mapa zobrazuje jednotlivé body měření pro jednotlivé mobilní operátory i další poskytovatele internetu a mobilních dat.

Filtry mapy: všechny roky.
O2
T-Mobile
Vodafone

Poslední záznamy měření

Detailní výpis jednotlivých záznamů pro vybranou lokalitu.

Datum a časOperátor / tech.LokalitaKlíčové parametryCell ID
21.12.2023 10:39 Vodafone / 2G Chomutov, Chomutov II, Domovina RX -66,2 dBm, C/I 28,0 dB 44883
21.12.2023 10:27 Vodafone / 4G Chomutov, Chomutov II, Domovina DL avg 67,6 Mb/s, medián 68,7 Mb/s, RSRP -98,4 dBm, SINR 10,9 dB 823815
21.12.2023 10:20 O2 / 2G Chomutov, Chomutov II, Domovina RX -79,3 dBm, C/I 26,4 dB 35968
21.12.2023 10:07 O2 / 4G Chomutov, Chomutov II, Domovina DL avg 45,1 Mb/s, medián 47,6 Mb/s, RSRP -100,8 dBm, SINR 1,3 dB 112642918
21.12.2023 10:01 T-Mobile / 2G Chomutov, Chomutov II, Domovina RX -76,8 dBm, C/I 27,0 dB 21009
21.12.2023 09:49 T-Mobile / 4G Chomutov, Chomutov II, Domovina DL avg 50,9 Mb/s, medián 52,3 Mb/s, RSRP -100,8 dBm, SINR 10,7 dB 112642839
2.11.2023 12:45 Vodafone / 2G Klášterec nad Ohří, Miřetice u Klášterce nad Ohří, Horní Miřetice RX -69,0 dBm, C/I 27,9 dB 42982
2.11.2023 12:34 Vodafone / 4G Klášterec nad Ohří, Miřetice u Klášterce nad Ohří, Horní Miřetice DL avg 74,3 Mb/s, medián 81,4 Mb/s, RSRP -74,9 dBm, SINR 17,5 dB 921094
2.11.2023 12:29 O2 / 2G Klášterec nad Ohří, Miřetice u Klášterce nad Ohří, Horní Miřetice RX -69,0 dBm, C/I 27,5 dB 35982
2.11.2023 12:13 T-Mobile / 2G Klášterec nad Ohří, Miřetice u Klášterce nad Ohří, Horní Miřetice RX -65,6 dBm, C/I 28,4 dB 29265
2.11.2023 12:02 T-Mobile / 4G Klášterec nad Ohří, Miřetice u Klášterce nad Ohří, Horní Miřetice DL avg 22,6 Mb/s, medián 21,1 Mb/s, RSRP -105,8 dBm, SINR 8,1 dB 112706928
2.10.2023 10:52 T-Mobile / 2G Chomutov, Chomutov I, Nádraží, Chomutov RX -64,3 dBm, C/I 28,1 dB 21948

Obce s nejlepší průměrnou 4G rychlostí

Přehled nejsilnějších obcí podle průměrné 4G rychlosti.

ObecPrůměrná 4G rychlostPočet měřeníPoslední záznam
Hrušovany 55,5 Mb/s 3 26.1.2018
Vilémov 49,8 Mb/s 3 26.1.2018
Chomutov 48,2 Mb/s 11 21.12.2023
Veliká Ves 47,3 Mb/s 3 13.11.2018
Okounov 47,0 Mb/s 3 22.2.2019
Bílence 44,8 Mb/s 3 1.2.2019
Vrskmaň 44,4 Mb/s 3 1.2.2019
Mašťov 42,2 Mb/s 3 30.1.2018
Měděnec 41,3 Mb/s 2 20.11.2019
Kadaň 37,5 Mb/s 7 8.2.2023
Vejprty 30,3 Mb/s 3 16.5.2023
Všehrdy 28,2 Mb/s 3 13.11.2019
Černovice 25,4 Mb/s 3 24.1.2018
Libědice 25,1 Mb/s 2 13.11.2018
Křimov 25,1 Mb/s 3 22.1.2018

Obce s nejlepším 2G RX level

Přehled obcí s nejsilnějším 2G fallback signálem.

ObecPrůměrný 2G RX levelPočet měřeníPoslední záznam
Kadaň -62,2 dBm 3 8.2.2023
Chomutov -65,3 dBm 6 21.12.2023
Klášterec nad Ohří -67,9 dBm 3 2.11.2023
Droužkovice -69,1 dBm 3 1.6.2020
Měděnec -69,2 dBm 2 20.11.2019
Vejprty -70,9 dBm 3 16.5.2023
Loučná pod Klínovcem -72,4 dBm 3 3.12.2019
Pesvice -75,1 dBm 3 4.11.2019
Perštejn -76,5 dBm 6 1.6.2020
Všestudy -77,4 dBm 3 4.11.2019
Všehrdy -77,6 dBm 2 13.11.2019
Nezabylice -78,4 dBm 3 28.5.2020
Kryštofovy Hamry -88,7 dBm 2 26.11.2019
Domašín -99,4 dBm 3 26.11.2019

Obce s nejvyšší dostupností 100+ Mb/s

Přehled obcí s nejsilnější dostupností moderního pevného internetu v posledním dostupném roce.

Obec100+ Mb/sPodnikatelé Rok
Chomutov 3 692 108 2024
Jirkov 2 796 70 2024
Klášterec nad Ohří 2 122 41 2024
Kadaň 1 327 45 2024
Vysoká Pec 375 6 2024
Perštejn 364 8 2024
Vejprty 332 4 2024
Údlice 288 6 2024
Spořice 263 8 2024
Droužkovice 235 2 2024
Otvice 214 5 2024
Kovářská 206 2 2024
Radonice 195 5 2024
Černovice 187 3 2024
Mašťov 164 1 2024

Obce s nejširší infrastrukturou NGA

Přehled obcí s nejvyšším počtem adresních míst v síti NGA v posledním dostupném roce.

ObecNGA / 30+ Mb/sPodnikateléRok
Chomutov 5 797 250 2024
Jirkov 3 226 131 2024
Klášterec nad Ohří 2 140 79 2024
Kadaň 1 772 157 2024
Vejprty 749 10 2024
Údlice 637 13 2024
Spořice 506 12 2024
Kovářská 491 5 2024
Chbany 488 31 2024
Radonice 467 24 2024
Perštejn 454 22 2024
Vysoká Pec 437 21 2024
Blatno 421 17 2024
Březno 365 26 2024
Droužkovice 363 9 2024

Ulice s nejvyšším počtem adresních míst

Nabídka internetu ve vaší ulici

Ověřte si jak rychlý internet a za jakou cenu je na vaší adrese. Okamžitě ověříme, zda je do vaší ulice zaveden rychlý pevný (optický) internet, nebo je nutné se spolehnout na co nejkvalitnější bezdrátové připojení v bezlicenčním pásmu (WISP, 5 GHZ).

Název ulice Počet adresních míst
Spořická (Chomutov) 204
Obránců míru (Jirkov) 175
Žižkova (Jirkov) 163
Prunéřovská (Kadaň) 160
Zaječická (Jirkov) 146
Blatenská (Chomutov) 142
Kpt. Jaroše (Klášterec nad Ohří) 138
Chomutovská (Kadaň) 125
U Potoka (Klášterec nad Ohří) 122
Mariánské údolí (Klášterec nad Ohří) 121